Okrasné rostlinyPÉČE A UŽITEK PŘI VÝSADBĚ

Jak množit aloe vera – rady pro výsadbu

Jak se aloe množí? Semena aloe vera se k množení této užitečné a oblíbené sukulentní rostliny používají jen zřídka, protože rostlina se snadno množí odebráním a vysazením plodných výhonků. Aloe vera (Aloe vera) je venkovní trvalka v zónách 10b až 12a amerického ministerstva zemědělství, kterou lidé po celém světě pěstují jako pokojovou rostlinu.

Aloe vera se komerčně pěstuje pro gel v listech a používá se v různých mastech, kosmetice a lécích. Gel z aloe, tradiční lék na popáleniny, spáleniny od slunce a akné, vytéká z dužnatých listů, když se listy rozdělí nebo odlomí od rostliny. Rostliny aloe jsou nenáročné na údržbu, mají rády jasné slunce a suchou půdu.

 

Jak se aloe vera množí

 

Jak se aloe vera množí

 

Aloe vera je nízký sukulent s růžicí dužnatých listů. Skvrnité, vroubkované listy jsou osm až deset centimetrů dlouhé a dospělé rostliny mohou dosahovat výšky dvou metrů a šířky jednoho metru.

Oddenky se šíří pod zemí a oddenky vyrůstají kolem báze vzrostlých rostlin. Těmto odnožím se běžně říká „mláďata“. Jedná se o asexuální způsob rozmnožování, aloe vera je jako malé rostlinné děti.

Když jsou mladé rostliny aloe vera vysoké několik centimetrů, lze je od mateřské rostliny oddělit čistým ostrým nožem. Jak se aloe vera rozmnožuje. Ránu na mláděti nechte několik dní zahojit a poté ho přeneste do nového květináče naplněného sukulentní zeminou. Nezapomeňte použít zeminu určenou pro sukulenty, která pomůže udržet rostlinu mezi zaléváním dobře odvodněnou. Zhruba po měsíci se dětská aloe vera ujme a bude skvělým dárkem pro přítele nebo příbuzného.

 

Kvetou rostliny aloe?

 

Kvetoucí rostliny aloe

 

Květy aloe se rozvíjejí na dospělých rostlinách, které jsou pěstovány na jasném světle. Klásky aloe mohou dosahovat výšky až tří metrů, vyrůstají z růžice listů a vytvářejí na rostlině nápadný trs květů.

Jednotlivé květy jsou trubkovité a jsou uspořádány v hroznu na vrcholu trsu. Barva květů se pohybuje od červené přes růžovou až po korálovou nebo oranžovou a objevují se pravděpodobně na jaře nebo v zimě. Dospělá rostlina vykvete během svého života několikrát, pokud jsou k tomu vhodné podmínky.

Ačkoli lze rostliny aloe množit semeny, tento způsob není běžný. Je obtížné udržet světelné, teplotní a vlhkostní podmínky potřebné pro klíčení a pěstování aloe ze semen aloe vera, takže tato technika množení může být náročná, pokud nemáte skleník.

Zdravé rostliny aloe vytvoří spoustu mladých rostlin, takže nejjednodušší způsob, jak vypěstovat více aloí, je rozdělit je z dospělé rostliny a přesadit. Květy jsou živé a nápadné, ale sběr semen a pokusy o jejich uchycení obvykle nestojí za čas a námahu.

 

Péče o aloe vera

 

Péče o aloe vera

Aloe vera je jednou z nejsnadněji pěstovatelných pokojových rostlin, takže je vhodným druhem rostliny pro začátek. Pokud máte známého nebo souseda, který má vzrostlou rostlinu aloe, požádejte ho, zda by si nemohl vzít „mladou“ aloe a experimentovat s ní. Žehlička na vlasy.

Jak se aloe vera rozmnožuje. Po vyrašení mláděte aloe uchovávejte rostlinu na slunném okně. Nejlepší je okno orientované na jih, ale vhodné je i okno orientované na východ nebo západ. Rostliny aloe vera potřebují ke svému růstu a kvetení jasné světlo a nedaří se jim při teplotách pod 50 °C.

 

Jak se aloe vera množí

 

Jak se aloe vera množí

 

Rostlinu pravidelně otáčejte, abyste zajistili, že všechny části rostliny budou mít dostatek světla. V létě zalévejte více a půdu zcela promočte. Mezi zaléváním nechte zeminu v květináči zcela vyschnout a v zimních měsících zalévejte méně často. Jak vysadit avokádo.

Až aloe dospěje, můžete ji v létě přesunout ven na verandu nebo terasu. Jen nezapomeňte aloe přenést zpět dovnitř, než teploty klesnou pod 50 stupňů. Jak množit aloe vera, protože chlad může spálit špičky listů nebo způsobit změnu barvy listů.

 

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button