DesignPÉČE A VÝSADBA OKRASNÝCH

Jak sekat trávník : 14 věcí, které je třeba udělat před sekáním trávy

Jak sekat trávník: 14 věcí, které je třeba zvážit před sekáním trávy S příchodem jara se někteří z nás chystají sekat trávník a začínají se připravovat na první sekání trávy v tomto roce. To znamená oprášit sekačku a zahradní nářadí a připravit se na další sezónu. Na co důležitého bychom ale měli myslet, než letos poprvé posekáme trávník?

 

Jak sekat trávník

 

Naše trávníky hrají důležitou roli při letních radovánkách venku – pořádají oslavy, poskytují prostor pro hraní, odpočinek a čtení a nabízejí našim okrajům a rostlinám společnou kulisu, na které mohou vyniknout.

 

Proto je důležité, abychom první sekání trávy v roce provedli správně a připravili trávníky na letní využití.

 

1. Nevykopávejte celou zahradu

Vyberte si část zahrady, kterou budete upravovat, a část zahrady ponechte bez častého sekání. Je dobré ponechat neposečené trávníky pro volně žijící živočichy a kvetoucí stanoviště po celé léto. Můžete zde vysadit i několik semen mulleinu a vytvořit z něj skutečný vizuální prvek vaší zahrady.

 

2. Stačí posekat jen chodník?

Co kdyby stačilo posekat cestu a zahradou by vedla pěšina mezi divokými květinami. Bohatý přírodní ekosystém prospívá zdraví a překvapivě dokáže udržet škůdce pod kontrolou.

 

jak sekat trávník

 

3. Čištění trávníku před sečením

 

 

Po měsících bez slunečního svitu může vaše zahrada vypadat poněkud zanedbaně. Před prvním sečením je důležité věnovat čas úklidu nepořádku v okolí místa, které chcete sekat, včetně větví, listí a veškerého odpadu, který se tam nahromadil.

 

Zkontrolujte, co se na zahradě skrývá; do zarostlého trávníku se mohly dostat kameny a silné větve, a pokud je sekačka zachytí, mohou poškodit žací nůž. Udržování ostří žacího nože je nezbytné, protože tupé ostří může trávu poškodit.

 

4. Kontrola trávníku před sečením Jak sekat trávník?

Zkontrolujte, zda se na ploše, kterou se chystáte sekat, nevyskytují zvířata. Ježci se často schovávají v hromadách trávy a listí. Pokud je najdete , zvažte, zda místo toho neposekat jinou část trávníku a nechat ji tak.

 

5. Neodkládejte sekání trávníku Jak sekat trávník?

 

kdy sekat trávník

 

Ačkoli se klimatické rozdíly mohou lišit v závislosti na tom, v jaké části země se nacházíte, průzkum ukázal, že první dva týdny v dubnu jsou nejoblíbenějším obdobím pro první sečení.Dárek pro maminku k narozeninám 22 tip na dárek.

 

6. Nesekejte trávník příliš nízko

 

Při prvním sekání trávníku byste měli vždy dodržovat pravidlo jedné třetiny: nikdy nesekejte více než jednu třetinu travního stébla najednou. Pokud sekáte více, může to trávu zatěžovat.

 

Během několika týdnů byste měli délku trávy postupně snižovat, abyste dosáhli požadované délky. Příliš krátké a rychlé sekání trávy se nazývá „skalpování“, které může vést k chorobám a napadení plevelem.

 

7. A pokud je trávník zanedbaný?

 

Pokud byl váš trávník v chladných měsících poněkud zanedbaný a odrostl vám, nezoufejte, stále dodržujte pravidlo jedné třetiny, ale postupně během několika týdnů. Postupně snižujte výšku sečení sekačky, abyste dosáhli požadované délky trávy.

 

8. Obrys trávníku Jak sekat trávník

 

Při prvním sečení nezapomeňte na okraje. Přerostlé okraje mohou vypadat nevzhledně a mohou znamenat zbytečně strávený čas a námahu na zahradě. Po sekání rovně zastřihněte okraje.

 

9. Po sekání trávník nezalévejte

 

Nejlepší je vyhnout se zvyku zalévat trávník ihned po sekání. Neexistuje žádný konkrétní okamžik v měsíci, kdy byste měli trávník kropit hadicí – mělo by se to prostě dělat vždy, když je potřeba vlhkost – ale existuje několik pokynů, kdy by se to mělo dělat:

 

  • Zalévání pozdě večer nebo v noci může vést k problémům s plísněmi, protože tráva nestihne vyschnout.
  • Uprostřed dne bývá slunce nejžhavější, což může vést k okamžitému odpařování vody nebo kapek, které působí jako lupa a spalují stébla trávy.
  • Nejvhodnější doba je proto ráno, kdy je vzduch chladný a voda se může dostat ke kořenům, než vyschne.

 

10. Kdy posekat nový trávník?

 

Nová tráva vypěstovaná ze semene je výrazně slabší než zbytek trávníku a při nesprávném sečení se může snadno poškodit. Před prvním sečením je nejlepší počkat, až tráva doroste do délky tří centimetrů, abyste měli čas nabrat sílu. Kdy vysadit trávník? Nejlepší doba pro výsadbu.

 

11. Udělejte si ze sekání zvyk

 

ošetření trávníku

 

Po prvním sečení v sezóně může být nutné sekat udržovanou část trávníku jednou nebo dvakrát týdně, aby se udržela požadovaná délka. Důvodem je teplé počasí, které podporuje růst zahrady.

 

12. Výběr sekačky na trávu Jak sekat trávník

 

Je důležité si uvědomit, že žádné dva trávníky nebo zahrady nejsou stejné, i když jsou umístěny vedle sebe. Při výběru nejvhodnějšího nástroje pro danou práci berte v úvahu stav a velikost trávníku a své zahradnické potřeby. Pokud chcete, aby vaše sekačka byla ekologičtější, zvolte raději elektrickou než benzínovou.

13. Ponechání posekané trávy na trávníku

 

Letní posekanou trávu nechte na místě několik slunečných dní, aby se proměnila v „seno“ a uvolnila se z ní semena, která osvěží trávník na příští rok a zároveň poskytnou potravu ptákům živícím se semeny a dalším volně žijícím živočichům.“ Seno „lze poté odstranit a zkompostovat. “

 

14. Kompostování posekané trávy Jak sekat trávník

 

Ztráta živin, pokud se nepoužívá hnojivo, vede k prořídnutí trávníku, což poskytuje prostor pro divoké květiny, zejména jetele, a volně žijící zvířata.Kompostování posekané trávy je vhodné pro následné použití jako hnojivo pro trávu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button