KnihyKNIHY

Knihy o fotbale 13 knih pro milovníky tohoto sportu

Mnoho dětí chce být dobrými fotbalisty už od útlého věku. Není divu, fotbalisté mají slávu, peníze a mnoho dalšího. Proto jsme pro vás a vaše děti připravili žebříček na téma Knihy o fotbale.

 

Knihy o fotbale

 

knihy o fotbale

 

Vybrali jsme podle nás 13 nejlepších knih na trhu. V některých z nich se dozvíte něco nového o technice a strategii, v jiných se seznámíte s historií a zajímavostmi o velkých hráčích, jako jsou Messi, Neymar nebo Ronaldo, a také o legendách tohoto sportu, jako jsou Pele, Ronadinho, Beckham… Nejlepší knihy o fotbale. Pojďme si vybrat společně. Fotbalové kluby Top 10 fotbalových klubů na světě.

 

1. Fotbal je hra

 

Fotbal je hra

 

Fotbal je nejkrásnější hra na světě. Zábava pro lidi od dvou do sta let. Odkdy se fotbalový míč kutálí ? Kdy byl založen první fotbalový klub na světě ? Jak se změnila pravidla hry? Kdo odpískal první pokutový kop? odkdy se ve fotbale používají karty ? Nejen na tyto otázky odpovídá minilexikon, který je určen především mladým čtenářům, ale jistě zaujme i ty dříve narozené. Autor nahlédl do pravidel fotbalu, nastínil nejzajímavější kapitoly z historie nejpopulárnějšího sportu, přehled největších světových a slovenských osobností minulosti i současnosti a úspěchy slovenských fotbalistů. Knihu si můžete zakoupit ZDE.

 

2. Fotbal: Pravdivá historie

 

Kniha o pravdivé historii fotbalu

 

V této knize najdete dvacet fotbalových příběhů, které vás budou bavit, i když o fotbale nic nevíte. Poznáte nezapomenutelné týmy a úžasné stadiony, v nichž se objeví kladní i záporní hrdinové. Pochopíte, v čem spočívá kouzlo této nesmrtelné hry. Knihu si můžete zakoupit ZDE.

 

3. Sport, fotbal a právo

 

Sport, fotbal a právo

 

Slovenský fotbalový svaz je nejen největším občanským sdružením, ale také lídrem mezi národními sportovními svazy v naší zemi. Při tak velkém počtu členů je nutné stanovit jasná pravidla pro jeho fungování. Cílem stanovení těchto pravidel je zajistit zákonnost rozhodnutí jeho orgánů a právní jistotu pro jeho členy. Právě dodržování pravidel předpokládá určitou udržitelnost sportovního hnutí. Vtipné obrázky

Odvolací komise Slovenského fotbalového svazu vydává rozhodnutí, která uplatňují zásady, jež jsou obsaženy ve Stanovách Slovenského fotbalového svazu, a argumentace Odvolací komise Slovenského fotbalového svazu se stala inspirativní pro jeho další orgány v rámci svazu, jakož i pro regionální a krajské fotbalové svazy.
Cílem publikace je poskytnout čtenářům rozsáhlou analýzu rozhodovacího procesu před odvolací komisí Slovenského fotbalového svazu. Knihu si můžete zakoupit ZDE.

 

4. 100 nejlepších fotbalistů

 

  100 nejlepších fotbalistů

 

Jsou rychlí, silní, hbití, v mnoha ohledech neporazitelní… Jsou to novodobí hrdinové sportovního světa. Mluvíme o stovce nejlepších fotbalistů z 21 let. století, včetně takových velikánů jako Beckham, Drogba, Messi, Ronaldo, Zidane nebo náš Marek Hamšík. Na stránkách této vypravěčské publikace bohaté na obrázky se prostřednictvím stručných medailonků seznámíte s kariérními příběhy těch nejlepších. Mnozí z těchto rytířů nebo plesových umělců se během svého života těšili slávě, pohádkovému bohatství a obdivu tisíců fanoušků po celém světě. Inspirujte se jejich přístupem, inspirujte se příběhy o tvrdé práci a cestě na vrchol těch hráčů, jejichž srdce skutečně bije pro fotbal a nic jiného. Nejlepší knihy o fotbale.
Obrazově bohatá publikace obsahuje profily 100 nejlepších fotbalistů z 21. století. Messi, Ronaldo, Hamšík… Inspirativní příběhy o kariérách těch nejlepších. Knihu si můžete zakoupit ZDE.

 

5. Nejlepší fotbalové triky

 

Nejlepší fotbalové triky

 

TRIKY na profesionální úrovni! Messi, Ronaldo, Götz a Marta, kříž, křížný kop, jediný trik – světoví fotbalisté a fotbalistky okouzlují fanoušky svými úžasnými triky. Tato kniha představuje hvězdy světového fotbalu a seznamuje s nejdůležitějšími technikami. V knize najdete 30 triků, které jsou srozumitelně vysvětleny. Každý trik je rychle pochopitelný a snadno se ho naučíte. Knihu si můžete zakoupit ZDE.

 

6. Souhlasím! – Knihy o fotbale 

 

  Souhlasím! - Knihy o fotbale 

 

Co se v klubu skutečně děje v den uzávěrky přestupů? Jsou fotbaloví agenti přepláceni? Který klub vložil do smlouvy záložníka klauzuli o zákazu cestování do vesmíru? Ve kterém klubu nesmějí hráči nikdy nosit červené kopačky?
Právníci jsou vždy v centru fotbalového byznysu. Ať už se jedná o propuštění trenéra, přestup hvězdného hráče, miliardové televizní smlouvy nebo kontroverzní převzetí klubu, přední fotbalový právník Daniel Geey má jasno. Kapitoly se zabývají vším od zákulisí přestupů hráčů a klubových financí až po přestupky hráčů a globální byznys fotbalového vysílání.

Díky jasnému a promyšlenému pohledu a příspěvkům odborníků kniha Souhlasím! odhaluje problémy, které formují současný fotbal, a poskytuje fanouškům nový a zasvěcený pohled na všechny fotbalové záležitosti mimo hřiště.

 

Je to dohoda! se zabývá otázkami, které ovlivňují současný fotbal a ovlivňují ligy, kluby, hráče, agenty a fanoušky.

Pokud chcete vědět a pochopit, jak fotbal skutečně funguje, je tato kniha určena právě vám. – Guillem Balagué, Sky Sports. Knihu si můžete zakoupit ZDE.

 

7.  Zápisník fotbalisty – Knihy o fotbale 

 

  Zápisník fotbalisty - Knihy o fotbale 

 

Trénujte jako profesionál! Fotbalový trenér Stanislav Bejda, mistr světa v malém fotbalu z roku 2017, připravil ve spolupráci s dalšími odborníky zápisník, který umožní každému fotbalistovi sledovat svůj pokrok a zlepšovat své fotbalové dovednosti. Navíc vám nabízí jedinečné fotbalové výzvy! Knihu si můžete zakoupit ZDE.

 

8. Kuriozity a rekordy mistrovství světa – Knihy o fotbale 

 

Kuriozity a rekordy mistrovství světa - Knihy o fotbale 

 

Správný fotbalový fanoušek zná vítěze jednotlivých mistrovství světa, pamatuje si výkony svého oblíbeného (často vlastního) týmu a pamatuje si, ale také postupně zapomíná různé detaily, které se na ostře sledovaných turnajích odehrály. Jaká byla největší překvapení? Které útočníky, brankáře nebo trenéry jsme si navždy zapamatovali? Kde padlo nejvíce gólů? Kteří rozhodčí výrazně ovlivnili průběh turnaje? Jaké největší bitvy, skandály nebo dokonce korupce poznamenaly šampionát? Nejlepší knihy o fotbale.

Tato kniha přináší čtenářům množství různorodých informací – některé si připomenou nebo se na ně podívají v trochu jiném světle, s jinými se možná mnozí setkají poprvé. Poutavým a vtipným způsobem přibližuje zajímavé a pozoruhodné události, které si s chutí přečte každý fotbalový fanoušek. Knihu si můžete zakoupit ZDE.

 

9. Barca – oficiální ilustrovaná historie FC Barcelona

 

. Barca - oficiální ilustrovaná historie FC Barcelona

 

Barça je po celém světě známá svými legendárními hráči, ušlechtilou fotbalovou filozofií a skutečností, že Barça je més que un club – více než jen klub. Tato oficiální kniha zachycuje více než stoleté dědictví a popisuje historii a triumfy této celosvětově proslulé sportovní instituce. Knihu si můžete zakoupit ZDE.

 

10. Totální fotbal by Johan Cruijff

 

  Totální fotbal by Johan Cruijff

 

Johan Cruijff získal jako hráč i trenér nespočet trofejí, třikrát vyhrál Zlatý míč a je také jedním z nejznámějších zastánců tzv. „evropského Zlatého míče“. celkového fotbalu. Nejlepší knihy o fotbale.

V této knize popisuje svůj výjimečný pohled na fotbal, který zastával od svých sportovních začátků až do své smrti. V kapitolách věnovaných trenérům, rozhodčím a hráčským agentům představuje Cruijff fotbal jako krásnou a jednoduchou hru, při níž je třeba cítit především radost. Jeho názory vycházejí z třicetileté praxe na nejvyšší fotbalové a trenérské úrovni. Knihu si můžete zakoupit ZDE.

 

11. V rytmu tanga – Knihy o fotbale 

 

V rytmu tanga - Knihy o fotbale 

 

Na knižní trh se dostává publikace, která nemá v České republice obdoby. V oblasti sportu vycházejí monografie úspěšných sportovců, olympioniků či trenérů a publikace mapující vrcholné akce, jako jsou olympijské hry a mistrovství Evropy a světa ve fotbale.

Se sympatickou novinkou však přichází sportovní televizní komentátor, redaktor a moderátor Miroslav Michalech, který v bohatě ilustrované knižní publikaci s příznačným názvem „V rytmu tanga“ nabízí veřejnosti nevšední, dramatické, ale i vtipné příběhy ze své dlouholeté profesní kariéry. Knihu si můžete zakoupit ZDE.

 

12. Fotbalové stadiony, 2. vydání

 

Fotbalové stadiony, 2. vydání

 

Tato aktualizovaná verze prvního dílu knihy Fotbalové stadiony nabízí encyklopedický pohled do prostředí vybraných evropských stadionů, zachycuje jejich historii, přehled důležitých zápasů a další zajímavosti. Kniha obsahuje také informace o českých a slovenských hráčích, kteří na stadionech během své kariéry hráli, postřehy autora Jiřího Vojkovského z jeho návštěv evropských fotbalových stadionů a komentáře patrona knihy Milana Baroše o stadionech, na kterých během své bohaté kariéry hrál.

Autor knihy navštívil mnoho fotbalových stadionů po celé Evropě, a proto se rozhodl vydat o nich knihu. Pro velký úspěch následovaly další díly, včetně této aktualizované verze, a tak vznikla edice knih o fotbalových stadionech, kterou se autor rozhodl doplnit třetím dílem, který se na pultech knihkupectví objeví na podzim 2021. Nejlepší knihy o fotbale.

Jiří Vojkovský se s Milanem Barošem seznámil již dříve na Bazalech v době svého působení v obchodním a marketingovém oddělení Baníku Ostrava. Autor oceňuje, že patronem knihy Fotbalové stadiony je taková osobnost, jakou je Milan Baroš – druhý nejlepší střelec v historii české reprezentace, ikona Baníku Ostrava, vítěz Ligy mistrů, král střelců na ME 2004. Knihu si můžete zakoupit ZDE.

 

13.  Fotbalová síň slávy klubů – Knihy o fotbale 

 

  Fotbalová síň slávy klubů - Fotbalové knihy 

 

Každý ví, co ve světě fotbalu znamenají FC Liverpool, Manchester United, Real Madrid nebo FC Barcelona. Vždy je však lákavé dozvědět se o jejich historii něco podrobnějšího, co jsme možná dosud nevěděli.
Kniha Fotbalová síň slávy klubů má ambici nabídnout fanouškům takové čtení. Pokud máte rádi fotbal, určitě ho uvítáte. Věřím, že se do něj zavrtá, bude se k němu často vracet a poskytne mu příjemný odpočinek a relaxaci.
Ľubomír Moravčík fotbalový internacionál. Knihu si můžete zakoupit ZDE.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button