KnihyKNIHY

Knihy o mafii – 13 nejlepších knih o mafii

Knihy o mafii – 13 nejlepších knih o mafii. Připravili jsme pro vás žebříček 13 nejlepších knih o mafii. Můžete si v nich přečíst jak skutečné příběhy o mafii, tak o tom, jaké zbraně používala a co je to mafie. Doufáme, že se vám náš žebříček bude líbit a vyberete si knihu (můžete si jich vybrat více), která se vám líbí nejvíce.

 

Knihy o mafii 

 

knihy o mafii

 

Nakonec všechno dopadlo jinak. Jeho vlastní nezodpovědnost, chyby a omyly, o nichž ve svém příběhu otevřeně mluví, spolu s lidskou závistí, podrazy a přetvářkou vytvořily smrtící koktejl, který prostě nezvládl.

 

 

1. Slovenská mafie: Příběhy psané krví

 

Příběhy slovenské mafie psané krví

 

Kniha Slovenská mafie je nejobsáhlejším zpracováním historie organizovaného zločinu na Slovensku od pádu komunismu až po současnost. Autor Ján Petrovič se tématem slovenské mafie zabývá od počátku své novinářské kariéry. Při přípravě více než čtyřsetstránkové publikace hovořil s mafiány, kteří přežili vyřizování účtů v podsvětí, skončili za mřížemi nebo jsou nyní na svobodě. Knihy o slovenské mafii. Byl na místech, kde došlo k výbuchům a dalším násilným trestným činům. Navštívil místa, kde podsvětí pohřbívalo bílé koně a zbavovalo se nepohodlných svědků. Prostudoval desítky soudních spisů a své poznatky konzultoval s vyšetřovateli, právníky a státními zástupci. Bonusem knihy jsou dosud nepublikované fotografie, mapa mafiánských klanů, unikátní infografika a rejstřík členů, obětí a bojovníků proti organizovanému zločinu s více než 600 záznamy. Kniha obsahuje exkluzivní rozhovory s muži, kteří stáli na opačných stranách bitevního pole – šéfem šéfů Mikulášem Černákem a policejním prezidentem Milanem Lučanským. Výtěžek z prodeje knihy půjde na podporu nezávislé žurnalistiky. Knihu si můžete koupit ZDE.

 

2. Mafie v Popradu Knihy o mafii

 

Mafie v Popradu Knihy o mafii

 

Město Poprad pod malebnou scenérií Vysokých Tater nemůže náhodnému návštěvníkovi ani náznakem připomínat místo krvavých mafiánských poprav, brutálních bitek a vzájemného soupeření mocných bossů. A přesto v 90. letech. se stala křižovatkou organizovaného zločinu. Knihy o mafii. Knihy o slovenské mafii. Dobrovolně či násilně jím prošli nejen typičtí kriminálníci, ale i navenek uznávané sportovní a společenské celebrity, úspěšní podnikatelé, ale i politici z nejvyšších pater naší politické scény na Slovensku. Bratislavští mafiáni sem jezdili utrácet své nashromážděné peníze, usadil se tu slavný albánský drogový boss Baki Sadiki, jeho nepřítel Harabin tu začal pracovat jako soudce, proslavili se tu mafiánští bossové Reichel a Zemba. Toto spojení neminulo ani místní politiky, včetně jednoho starosty, a Andrej Kiska se odtud vydal do světa plnit si svůj americký sen, aby se vrátil natolik marketingově osvícený, že se stal prezidentem. A v této knize jich najdete ještě více… Knihu si můžete koupit ZDE.

 

3. Mafie udeřila

 

Mafie udeřila

 

Ondrej, majitel realitní kanceláře, se po letech emigrace z Německa vrací na Slovensko. Jeho velký sen se stal skutečností – po revoluci získal v malé privatizaci vysněnou secesní budovu s restaurací, kavárnou a hotelovými pokoji v rodné Bratislavě. Když budovu odkoupil a měl v ruce list vlastnictví, mafie brutálně zasáhla… Knihu si můžete koupit ZDE.

 

4. Střež mě, mafie nezapomíná

 

  Střež mě, mafie nezapomíná

 

„Bohdan, bývalý člen ukrajinského podsvětí, žije na Slovensku už téměř dvanáct let. Jeho šéfem je mafián ruského původu z Piešťan a Bohdan je nyní se svým novým životem docela spokojený. Jednoho dne se všechno změní a pohodlí před televizí skončí ve chvíli, kdy na obrazovce uvidí svou tvář. Znamená to jediné: někdo z jeho minulosti ho stále hledá.

Minulost, na kterou se celou dobu snažil zapomenout, mu vystaví účet a on se musí rozhodnout mezi útěkem a pomstou. Jak souvisí vražda jeho šéfa a vražda bývalé manželky jeho šéfa s událostmi na Ukrajině před dvanácti lety? Mohou být vůbec příbuzné?

 

Bohdan se rozhodne pro pomstu. Navíc, ač velmi nerad, musí při cestě na Ukrajinu vzít pod svou ochranu šéfovu dceru Valerii, které jinak hrozí jistá smrt. Rozmazlená mladá žena, pro kterou byl otcův bodyguard vždy téměř neviditelný, pochopí, že její život nyní závisí jen na jeho dobré vůli.“ Knihu si můžete koupit ZDE.

 

 

5. Markýz, politika a mafie – Knihy o mafii

 

Markíza, politika a mafie - Knihy o mafii

 

V minulosti byl novinářem, spoluzakladatelem a prvním generálním ředitelem televize Markíza, zakladatelem a předsedou politické strany Aliance nového občana, místopředsedou Národní rady, později místopředsedou vlády a ministrem hospodářství. Dnes? Obviněn z objednání vraždy svého bývalého společníka a z padělání směnek. Muž, který léta skrýval kriminální minulost, nebo oběť lží, intrik a zpravodajských her?

 

Pavel Rusko. Jeho příběh odhaluje zákulisí vzniku nejúspěšnějšího a nejsledovanějšího média, boj o jeho záchranu a tvrdé politické šarvátky, které se zrodily v neúprosném soupeření o peníze, vliv a moc. Přináší nové informace, fakta a souvislosti, které byly dosud veřejnosti skryty a které poutavým způsobem dokreslují obraz toho, co může úspěšného a mediálně známého podnikatele na Slovensku čekat, když se dostane do nejvyšších pater slovenské politiky.

Téměř deset let patřil k nejvlivnějším lidem na Slovensku a zpočátku byla hlavním pilířem jeho mediální moci televize Markíza, která spolu s deníkem Národní obroda, rádiem Koliba a časopisem Markíza tvořila ve své době dokonce nejvlivnější mediální skupinu na Slovensku. Po volbách v roce 2002 se k jeho mediálnímu vlivu přidal i vliv politický: jeho liberální Aliance nového občana, jejímž byl předsedou, se rok po svém vzniku stala součástí vládní koalice a zdálo se, že Pavel Rusko má před sebou dlouhou a úspěšnou politickou kariéru. Knihu si můžete koupit ZDE. Jeho „zúčtování s minulostí“ bude čtenářům k dispozici exkluzivně prostřednictvím Ottova nakladatelství již za několik týdnů. Knihu si můžete koupit ZDE.

 

6.  Bennett Mafia: Zakázaná láska

 

Bennett Mafia Zakázaná láska

 

Když Riley chodila na soukromou internátní školu, byla její spolubydlící Brooke Bennettová – samotářská dívka, které se všichni báli. Když Riley zjistí, že Brooke patří k mafiánské rodině Bennettových a její nejstarší bratr je zabit, poprvé skutečně pozná, jak nebezpečný je svět její nové přítelkyně. Knihy o mafii. O čtrnáct let později si Riley při sledování televize všimne, že Brooke zmizela, a ještě téhož dne ji unese Kai Bennett, Brookein starší bratr a hlava rodiny. Kai tuší, že by mohla vědět, kde je jeho sestra, ale čím déle je Riley uvězněná, tím více se jejich vzájemná přitažlivost zvyšuje. Když se ji společně vydají hledat, ukáže se, že Brooke není tak docela nezvěstná a má své vlastní důvody, proč chce Rileyho zatáhnout do svého příběhu. Kai a Riley mezitím společně pracují na odstranění jeho nepřátel a potlačení jejích vnitřních démonů. Knihu si můžete koupit ZDE.

 

7. Pohřbená pravda – Mafiánský teror v Dunajské Stredě

 

Pohřbená pravda - Mafiánský teror v Dunajské Stredě

 

Historie mafie na starém kontinentu nepamatuje takový masakr, jaký spáchali zločinci v březnu 1999 ve městě Dunajská Streda. Knihy o slovenské mafii. Všechny své hříchy a oběti pohřbili do země na jižním Slovensku. Své oběti škrtili, aby po sobě zanechali co nejméně stop, a vraždy páchali nad tajnými hroby, aby je muži zákona nemohli chytit s mrtvolou v kufru.

Od desetinásobné vraždy členů Pápayova gangu uplynulo více než 20 let a je nejvyšší čas dozvědět se, proč na Žitném ostrově vyrostla tak krutá zločinecká skupina, která zřejmě zabila stovky lidí.

Od siposu přes papáju až po satoru. Proč se krvavý gang zabíjel navzájem a jak se vedle této krvavé historie odvíjel příběh jednoho z nejznámějších slovenských policistů.

Kniha Pohřbená pravda – Krvavý teror v Dunajské Stredě poprvé přináší pohled na řádění mafie na jižním Slovensku očima autentického účastníka událostí.

 

Dávid Barák je novinářem slovensko-maďarského zpravodajského portálu Parameter.sk. V letech 2018-2019 sledoval soudní proces s gangem Sátora a díky svým zdrojům a vzpomínkám Jaroslava Spišiaka, policisty z Dunajské Stredy, sepsal příběh hrůzného zločinu na jižním Slovensku. Knihu si můžete koupit ZDE.

 

8. Borža – Můj život v mafii – 1. Volume – Knihy o mafii

 

  Borja - Můj život v mafii - 1. díl - Knihy o mafii

 

Borža – Můj život v mafii – 1. Epizoda. Knihy o mafii. Knihu si můžete koupit ZDE.

 

9. Vory – Ruská supermafie 

 

Vory - Ruská supermafie 

 

Dokument o zločinecké třídě, která se zformovala ve stalinských lágrech – hrozbě, která přesahuje hranice Ruska – a o porušovatelích zákona. Mark Galeotti je špičkový odborník na ruský organizovaný zločin a konzultant vlád a policejních složek po celém světě. Přináší čtenářům fascinující historii pavouků v právu – skupiny. Která úspěšně přežila všechny změny od stalinismu, studené války, sovětské okupace Afghánistánu až po konečný krach komunistického experimentu. Vředy v zákoně, jak se často říká ruské mafii. Vznikli především ve věznicích a gulazích, kde si vytvořili jedinečnou kulturu. Její členové se označovali propracovaným tetováním a dodržovali takzvaný „zlodějský zákon“ – přísný systém. Který zakázal veškeré placené zaměstnání a jakoukoli spolupráci se státními složkami. Galeotti využil dvě desetiletí podrobného výzkumu. Přináší jedinečnou studii o vrtácích na cestě k moci od skromných začátků přes nespoutanou ruskou oligarchii k novým příležitostem po celém světě. Knihu si můžete koupit ZDE.

 

10. Pablo Escobar – Nenáviděný a milovaný – Mafia Books

 

Pablo Escobar - nenáviděný a milovaný - Knihy o mafii

 

Jsem jako Bůh, když si řeknu, že někdo zemře, tak dnes zemře.“ Upřímný a pravdivý popis událostí od Virginie Vallejo. Ten se brzy změnil v příběh plný hrůzy a pomsty. Knihy o mafii. V odvážném, drsném, okouzlujícím a dekadentním vyprávění odhaluje informace o Pablu Escobarovi. Jak jeho intimní život, tak zločiny, které nebyly odhaleny. Popisuje vznik kokainového průmyslu, Escobarův legendární smysl pro korupci a teror a vztah mezi jeho obchodem a karibskými diktátory. Kolumbijská vláda v uplynulém čtvrtstoletí a americká tajná služba. Po rozchodu s Escobarem v roce 1987 a zejména po jeho smrti v roce 1993 se Virginia Vallejo stala společensky nežádoucí osobou. Toto je druhé vydání knihy Miloval jsem Pabla a nenáviděl Escobara. Knihu si můžete koupit ZDE.

11. Proč jsem přerušil mlčení

 

Proč jsem přerušil mlčení

 

Proč jsem prolomil mlčení a po více než šestnácti letech za mřížemi mluvím o všech zločinech. Kterých jsme se dopustili v době, která se naštěstí už nikdy nevrátí? Knihy o mafii. Cílem této knihy není zbavit se odpovědnosti za spáchané zlo. Protože stejně svéprávný jako tehdy jsem byl i dnes. Chci, aby mě čtenáři poznali tímto způsobem. Jaký jsem skutečně byl, jak jsem myslel, jednal. Během mnoha let, kdy se zabývám svými disciplínami, toho o mně bylo napsáno mnoho.

 

Bulváry, týdeníky a samozvaní spisovatelé se zviditelňovali a těžili z mého jména – „o mně beze mne“. Uvedu skutečná jména všech herců. Protože to je nejdůležitější poslání této knihy – skutečná pravda napsaná rukou toho, kdo ji prožil. Je mi jasné, že mnoho tehdejších herců nebylo spokojeno. Když si o sobě přečtou věci, na které by raději zapomněli. Ale čekal jsem v těchto drsných vězeňských podmínkách dost dlouho a kromě rodiny jsem přišel o nejlepší léta svého života.

A výsledek? Všechny ty roky zrady. Zbabělý postoj, intriky, nová a nová obvinění od těch, kteří by mi měli být alespoň vděční. Mlčel jsem celých šestnáct let a oni tu vedle mě nesedí. Tím jsem jim vyslal jasný vzkaz: „Mám vůbec mluvit? Nevím. Víte, kdo jsem byl, víte, co se dělo. Kdybych mluvil já, ostatní by odešli. Mám jen jeden život a po něm. Podle toho, jak se chovají drsní chlapi v podsvětí, by to asi nebylo těžké rozhodnutí.“ (SME 25. 9. 2010) Ale „drsní“ hoši z podsvětí byli i nadále tak zbabělí. Zcela jim to zatemnilo racionální uvažování a výsledkem je moje přerušené mlčení. Knihu si můžete koupit ZDE.

 

 

12. Hon na Pabla Escobara

 

Hon na Pabla Escobara

 

Nechvalně proslulý medellínský kartel pašoval v 80. a 90. letech minulého století do Spojených států a Evropy tuny kokainu. V jejím čele stál legendární kolumbijský narkobarón Pablo Escobar. Kolumbie se stala válečnou zónou. Sicariovi zabijáci nemilosrdně likvidovali konkurenci. Knihy o mafii. Ale také policisté a běžní občané. To vše jen proto, aby Pablo Escobar zůstal v čele jedné z nejvlivnějších zločineckých organizací všech dob. Escobar vydělal miliardy dolarů, koupil si politiky a nejschopnější právníky a sám sebe stylizoval do role hrdiny zbídačeného kolumbijského lidu. Dlouhá léta byl navzdory obrovskému úsilí kolumbijské policie nedotknutelný.

Steve Murphy a Javier F. Pena byli agenti přidělení ke kolumbijsko-americké pátrací skupině Bloque de Búsqueda, která měla za úkol ukončit Escobarovu hrůzovládu. Příběh dvou odhodlaných agentů se mezitím dostal do povědomí celého světa díky seriálu Narcos společnosti Netflix. Poprvé však promluvili osobně a v této knize vyprávějí pravdivý příběh. Jak se podíleli na stíhání nejhledanějšího zločince na světě. Od těžkých začátků v elitním policejním oddělení a náročného výcviku až po životní misi v kolumbijském Medellínu. Daleko od domova sloužili v předních liniích nekonečné války proti drogám. Která dodnes pustoší Ameriku. Knihu si můžete koupit ZDE.

 

13.  American Earth – Knihy o mafii

 

American Earth - Knihy o mafii

 

Lydia udělala v životě jedinou chybu, a to osudovou. Provdala se za investigativního novináře, který měl odvahu zveřejnit informace o praktikách mafie. Románové knihy o mafii. A to se v Mexiku, kde životy lidí ovládají gangy, mafie a drogové kartely, prostě nedá odpustit. Mafie vyvraždí celou rodinu, zachrání se jen Lydie a její osmiletý syn. V zoufalství naskočí na vlak a uprchnou z nebezpečné země. Knihy o mafii. Proti své vůli se stávají migranty a na vlastní kůži poznávají krutou realitu nelegálního převaděčství. Je to prostě strhující příběh! Knihu si můžete koupit ZDE.

 

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button