KnihyKNIHY

Knihy, které by měl mít každý zahrádkář

Knihy, které by měl mít každý zahrádkář. Knihy pro zahrádkáře. Ať už s prací na zahradě teprve začínáte, nebo už máte zkušenosti. Můžete si být jisti, že o zahradě a péči o ni nikdy nebudete vědět všechno. Vyplatí se však vědět co nejvíce. Připravili jsme pro vás knihy, které vám pomohou udržovat zahradu v co nejlepším stavu, naučí vás, jak a kdy stříhat, kdy sázet květiny a stromy, a také zahradní pomůcky. Ale pojďme k samotnému hodnocení.

10. Ovocná zahrada – Práce podle měsíců

 

  kniha o zahradě

Mnoho publikací o zahradničení, které dosud vyšly na našem knižním trhu, nesplňuje požadavky, abychom mohli jednotlivé postupy sezónních prací provádět krok za krokem podle přesného popisu. Autoři těchto knih často nedokázali jasně popsat sled kroků a zároveň je přehledně zdokumentovat na obrázcích. A právě o to se autoři v této knize pokusili. Kupte si knihu.

 

Činnosti v sadu jsou uspořádány podle kalendáře v jednotlivých měsících, aby čtenáři-zahradníci věděli, kdy a jak je třeba pracovat. Kniha Ovocná zahrada: Práce podle měsíců je první z nové řady Zahrada, která je součástí edice Knihy do kapsy: Jak na to? Knihy z této zahradnické řady postupně představují důležité činnosti v zeleninové, ovocné, okrasné zahradě či vinici nebo při ochraně, péči a výživě zahradních a okrasných rostlin. Knihy budou praktickými příručkami, v nichž si přečteme rady, postupy, tipy a doporučení odborníků v příslušném ročním období.

9. 2000 tipů pro zahrádkáře

 

kniha rad pro zahradu

Nejaktuálnější a nejobsáhlejší zahradnická příručka, neocenitelné nápady a inspirativní rady, vše o zelenině, ovoci a okrasných rostlinách, přesné pokyny, co a kdy dělat, péče o pokojové rostliny, přehledné tabulky s více než 700 ilustracemi. Kupte si knihu.

8. Řez a prořezávání ovocných stromů

 

knihy o výrobě ozubených kol

Tato kniha vás bude provázet při řezu a tvarování ovocných stromů. Knihy pro zahrádkáře.  Najdete v ní návod na krájení 15 druhů ovoce. Ilustrace a fotografie ukazují jednotlivé postupy krok za krokem. Kupte si knihu.

  • Základy řezu a podpory růstu, správné načasování řezu a jeho účinky v závislosti na intenzitě zásahu.
  • Rady pro výběr podnože pro jednotlivé ovocné druhy
  • Od povýsadbového až po udržovací řez ovocných stromů a bobulových keřů
  • Použitelné kultivační tvary od vřetene po vysoký kmen
  • Choroby a škůdci a související prořezávací opatření

 

7. Zvýšené záhony

 

kniha pro milovníky převodovek

Vyvýšené záhony zkrášlí každou zahradu a slibují bohatou úrodu. Zároveň jsou nenáročné na údržbu, šetří místo a umožňují pracovat na zahradě, aniž by vás bolela záda.

 

V tomto praktickém průvodci vám ukážeme nejrůznější způsoby, jak si můžete vytvořit vyvýšený záhon a vytvořit tak například. volně stojící chlouba vaší zahrady, kaskádové záhony pro stabilizaci svahů nebo optická zástěna či prvek pro rozdělení prostoru na terase a balkoně. Přečtěte si o různých stavebních materiálech, jako je dřevo, kámen, beton, kov, plast nebo drát.Kupte si knihu.

 

Vysvětlíme vám nejdůležitější kroky při plánování výstavby vyvýšeného záhonu, stejně jako vše o jeho plnění, sázení, hnojení a zalévání. Kromě toho na vás čeká rozsáhlý lexikon zeleniny, salátů, cibulovin a kvetoucích rostlin, tabulka smíšených plodin a kalendář sklizně na celý rok.

 

6. Darujme si zdraví z vlastní zahrady.

 

kniha o zahradě

Představte si zahradu. Takový, který je v souladu s přírodními zákony a kde vládne harmonie a přirozená krása. Ne, není to utopie! Nyní si takovou zahradu můžete vytvořit sami. Stačí se nechat vést knihou Hanky Sekulové Darujme si zdraví z vlastní zahrádky. Díky němu se můžete naučit, jak napodobit přírodní ekosystémy, využít jedlé, léčivé a jinak užitečné rostliny a vytvořit ze své zahrady přírodní jedlou džungli se spoustou živočichů. V knize najdete nejen podrobnější vysvětlení toho, co je přírodní jedlá léčivá permakulturní zahrada, ale Hanka Sekulová vám představí i svou vlastní jedinečnou zahradu se všemi jejími specifiky. Kniha je proložena jejími vlastními příběhy, zkušenostmi, postupy a zážitky z tvorby a soužití s přírodní zdravou zahradou. Kupte si knihu.

5. Rok v zeleninové zahradě + biologická ochrana

 

rok dopředu

Pěstování zeleniny a ovoce láká v naší zemi stále více lidí. Knihy pro zahrádkáře. Mnozí si chtějí vypěstovat vlastní ovoce, o kterém vědí, že během zrání nebylo postříkáno chemickými postřiky a že neohrožuje zdraví dětí ani dospělých. Proto autor, uznávaný slovenský odborník, obohatil toto vydání původní knihy o mnoho rad a doporučení, jak pěstovat zeleninu bez chemických přípravků. Kupte si knihu.

 

První vydání knihy Rok na zeleninové zahradě vyšlo v roce 2014. Publikace se setkala s velkým zájmem zahrádkářů, o čemž svědčí tisíce prodaných výtisků. Dnešní trendy směřují ke zdravé výživě, proto jsme knihu rozšířili o oblast biologické ochrany. Autorka se věnuje také ekologickým a organickým oblastem pěstování – probírá hnojiva a pomocné látky, preventivní metody a výběr osiv a ekologických semen, stejně jako druhy a odrůdy zeleniny. Upozorňuje na důležité úkoly spojené se zavlažováním plodin, na používání výluhů na ochranu rostlin a představuje různé organické přípravky a další prostředky na ochranu rostlin. Zabývá se také problematikou biologické regulace škodlivých činitelů – působením parazitů, predátorů nebo patogenů. Mnoho biologických kontrolních látek je vysoce účinných. Šetří životní prostředí a lidské zdraví, protože mají minimální nebo žádnou toxicitu pro necílové organismy.

 

knihy pro zahrádkáře knihy pro zahrádkáře

 

Autor v knize představuje účinné prostředky biologické ochrany a různé specializované firmy ve svých prezentacích rovněž představují svůj sortiment nástrojů. Vysvětlují, co přitahuje dospělce škodlivého hmyzu, jak je chytat do pastí, zejména ve sklenících, polytunelích, zimních zahradách, ale i na volném prostranství menších zahrad. Zajímavá a inspirativní je rada, kdy kombinace rostlin na záhonu odpuzuje škůdce. K dispozici jsou také návody a domácí recepty na přípravu postřiků proti škůdcům.

4. Zelenina bez chemie

 

zahrada bez chemie knihy pro zahrádkáře

Autorská dvojice Ivan Hričovský a Zoltán Tamášek se v minulosti setkala v zahradnickém bestselleru Rok v ovocné zahradě + biologická ochrana (Plat4M Books, 2015). Zoltán Tamášek doplnil původní knihu o mnoho zajímavých a podnětných návrhů, jak chránit ovocné plodiny před škůdci bez chemie. Kniha je stále jednou z nejúspěšnějších publikací otce slovenského ovocnářství na našem knižním trhu. Kupte si knihu.

 

Před dvěma lety jsem se s oběma odborníky setkal na zahradnické výstavě v Trenčíně. Setkání bylo nejen příjemné, ale především velmi tvůrčí a podnětné. Shodli jsme se, že mezi zahradnickými publikacemi chybí titul, který by podrobně popisoval a prezentoval pěstitelům metody ochrany ovoce, zeleniny a révy bez použití chemických prostředků. Setkání vyvrcholilo dohodou, že ediční projekt Praktické rady pro zahrádkáře, jehož je profesor Ivan Hričovský dlouholetým garantem, bude rozšířen o tři nové knihy Zelenina bez chemie, Ovoce bez chemie a Réva bez chemie.

 

Dlouhé týdny tvrdé práce spojené s vyplňováním obsahu knih, popisů škůdců a chorob a postupů jsou u konce. Nyní držíte v rukou první z plánovaných publikací o moderní ochraně zahrady pro pěstitele a zahrádkáře Zelenina bez chemie.

 

Doufáme, že vám pomůže při práci na vaší milované zahrádce a naučí vás pěstovat zeleninu bez chemických postřiků a přípravků. A hlavně, aby plody vaší zahradnické práce nepoškozovaly vaše zdraví, zdraví vašich dětí a nejbližších členů vaší rodiny. Čistá a zdravá zelenina bez chemikálií už nebude jen snem. Začněte číst tuto úžasnou publikaci.

 

Doufáme, že vás zaujme stejně jako ostatní knihy o pěstování zeleniny, květin, okrasných rostlin a stromů, vinici a dalších zahradnických činnostech z řady Praktické rady pro zahrádkáře.

3. Biokompost – knihy pro zahrádkáře

 

  biokompst knihy pro zahrádkáře

KOMPOSTOVÁNÍ RECYKLUJE VÝŽIVNÉ LÁTKY, které pomáhají rostlinám růst. Šetří váš rozpočet a zároveň vás zbaví hnijícího odpadu. Kompostování může být i zábava! Recyklace domovního odpadu šetří životní prostředí, ať už máte velkou zahradu za domem, nebo jen balkon ve městě. Kniha o přírodním kompostování vás naučí vše, co potřebujete vědět – jak kompost vyrábět, skladovat a používat.

 

Tato PRAKTICKÁ KNIHA zahrnuje vše od ekologického kompostování až po informace o vermikompostování a je plná jedinečných rad. Odbornice na půdu Pauline Pearsová, autorka knih o ekologickém pěstování a mnohonásobném kompostování, vám ukáže, jak získat zdravou půdu a vypěstovat krásné ovoce, zeleninu a květiny.

 

NAUČTE SE, JAK si na zahradě snadno a udržitelně vyrobit úrodný kompost. Kupte si knihu.

2. Kompletní návod na vytvoření ekozahrady a farmy předků

 

  kniha o prořezávání stromů kniha pro zahrádkáře

Knihy pro zahrádkáře. Kniha čtivým a zábavným způsobem vysvětluje základní pravidla fungování přírody, jejichž dodržováním lze velmi snadno vytvořit krásné, jedlé a přírodní zahrady, které vyžadují minimální údržbu a přinášejí majiteli maximální užitek. Kupte si knihu.

1. Prořezávání ovocných stromů a keřů

 

  kniha o prořezávání stromů kniha pro zahrádkáře

Kupte si knihu. Jaká jsou nejdůležitější pravidla řezu a jaký mají vliv na strom? Kdy je nejlepší stromy ošetřovat tímto způsobem a proč? V příručce pro každého zahrádkáře najdete odpovědi na všechny otázky a charakteristiku jádrového ovoce, peckovin, ořechů, bobulovin a vinné révy. Nechybí ani slovníček technických pojmů, barevné fotografie, instruktážní nákresy a postupy krok za krokem. Knihy pro psy Top 10 knih.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button