KnihyKNIHY

Knihy o koních – 10 knih pro milovníky koní

Koně jsou krásná zvířata, ve kterých nachází oblibu velmi mnoho lidí. Vzpomeňte si však na své dětství, určitě i vám koně učarovali. Jejich majestátnost a moc. Nejlepším dárkem pro milovníky koní ( je samozřejmě kůň – ale někde se začít musí) jsou knihy o koních.

 

Knihy o koních

 

Knihy o koních
Knihy o koních

 

Vybrali jsme pro vás 10 nejvhodnějších knih o koních, ze kterých se dozvíte o stavbě těla koně, historii koně i o tom, jak na koni správně jezdit. Knihy o koních. Podívejte se na náš seznam, z něhož si svou knihu vybralo již mnoho čtenářů a milovníků koní.

Mohlo by vás také zajímat:

 

1. Kniha Diamantový kůň

 

Kniha Diamantový kůň

 

 

Anna Orlová žije v krásném zasněženém paláci, kde kromě lidí žijí také zvířata: tygři, vlčáci a koně, ale také její krutý starší bratr Ivan. Když Anna neuposlechne otcův příkaz a nechá si tygří mládě a neposlušné hříbě navzdory jeho zákazu, netuší, jaké nebezpečí ji čeká. Dětské knihy o koních pro děti i dospělé. Anna, její tygr a kůň budou bojovat o přežití v mrazivé sibiřské tundře. Valentina je cirkusová artistka, má neobyčejného koně a podivné sny. Je to dívka, která vidí dál než jen do záře cirkusových reflektorů. Knihu si můžete zakoupit ZDE.

 

2. Co si kůň myslí

 

Co si kůň myslí

 

Pro mnohé z nás je kůň jen němou tváří, která se naučila plnit naše příkazy. Každý milovník zvířat však ví něco jiného. Jazyk nejen koní, ale i ostatních zvířat je pro nás stále velkou neznámou, které se snažíme porozumět. Není to tak složité, jak by se mohlo na první pohled zdát. Knihy o koních.  S. L. Binder připravil pro čtenáře přehlednou příručku plnou krásných, názorných fotografií základních, ale často překvapivých pohybů, gest a postojů, kterými koně „mluví“. S knihou Co si myslí kůň proniknete hlouběji do světa těchto zvířat. Encyklopedie koní. Zjistíte, že porozumět znamená především pozorovat a naslouchat. Knihu si můžete zakoupit ZDE.

 

3. Kůň a jeho řeč

 

Kůň a jeho řeč

 

Kniha o koních, jak jim porozumět, o chování koní. Jak předcházet některým jeho zlozvykům a spoustu dalších rad. Encyklopedie koní. Knihu si můžete zakoupit ZDE.

 

4. Kůň mého života

 

Kůň mého života

 

Vlastní kůň! Pro Leu a její matku by to bylo něco velkolepého. Leina maminka sní o koni, který by byl malý, milý a hlavně ne příliš drahý. Knihy o koních. Lein vysněný kůň je naopak obrovský, velmi drahý a rozhodně ne milý – Joker až příliš rád vyhazuje jezdce, kteří se mu nelíbí. A pak je tu hledání vhodné jízdárny, během něhož Lei zkříží cestu skutečný „idol snů“. Knihu si můžete zakoupit ZDE.

 

5. Jezdecká horečka

 

Jezdecká horečka

 

Nový kůň na jízdárně – krásný velšský kob! Je však podivné, že jeho majitel Dárius nemá.
sotva ho to zajímá. Lea a její přátelé to nechápou. Kromě toho se Dárius spřátelí také s
ta šedá myš, Nele. Když jede se svým koněm na federální velšskou výstavu, Lea a její
kamarádky jdou také, a tak se dozvídají něco zajímavého z Dariovy minulosti… Knihu si můžete zakoupit ZDE.

 

6. Koně – Příběhy z celého světa Knihy o koních

 

  Koně - Příběhy z celého světa Knihy o koních

 

Vydejte se s námi za nezkrotnými mustangy do amerických prérií, shetlandskými poníky na větrné skotské pobřeží nebo andaluskými koňmi na slunný jih Španělska. V této knize plné zajímavých faktů a fotografií se dozvíte o plemenech koní z celého světa. Dočtete se o fascinující historii jednotlivých plemen, jejich charakteristických rysech a místech, odkud pocházejí. Knihu si můžete zakoupit ZDE.

 

7. Koně, slunce, prázdninová láska (Lea a koně 9)

 

Koně, slunce, prázdninová láska (Lea a koně 9)

 

Dovolená na andaluském jezdeckém ranči! Lea je nadšená. Ale začíná být rušno: krátce po jejím příjezdu se matka zamiluje do majitele ranče. Lea má plné ruce práce, aby ji vrátila zpátky na zem, ale ani ona sama není vůči okouzlujícím princům imunní – vrhá se po hlavě do prázdninového flirtu s Novozélanďanem Richiem… Knihu si můžete zakoupit ZDE.

 

8. Miluji koně

 

Miluji koně

 

Pokud jste opravdovými fanoušky koní, pak je tato kniha určena právě vám! Najdete v něm všechny důležité informace o koních, jejich chovu a anatomii, potřebném vybavení, správné péči a mnoho dalšího. Kniha vám odpoví na spoustu otázek od první lekce jízdy na koni až po případnou účast na závodech. Dětské knihy o koních pro děti i dospělé. Tak neváhejte a vstupte do světa koní a poníků! – Skvělý průvodce pro práci s koňmi – . Knihy o koních. Anatomie knihy o koni. Zajímavá fakta a informace o koních a ponících – Spousta fotografií a obrázků – Speciální stránky s úžasnými tipy na výrobu vlastních koňských pochoutek, pořádání jezdeckého festivalu nebo zaplétání hřívy Pro znalce koní od 8 let (a všechny, kteří se jimi chtějí stát!). Knihu si můžete zakoupit ZDE.

 

9. Léto v sedle (Lea a koně 6) Knihy o koních

 

Léto v sedle (Lea a koně 6) Knihy o koních

 

Výlet na koni během letních prázdnin? Lea a její přátelé jsou nadšeni! Čtyři dny jízdy lesem téměř bez dospělých – to bude opravdu nezapomenutelné léto s koňmi. Cesta se zdá být v
je to v podstatě jednoduché – stačí sledovat růžové šipky. Jen kdyby jich nebylo tolik! A kdyby nesměřovaly různými směry…
Ale během dalšího jezdeckého turnaje jsou všichni v nejlepší formě. A Lea poznává své spolucestující z úplně jiné stránky… Knihu si můžete zakoupit ZDE.

 

10. Koně v pravěku a starověku

 

Koně v pravěku a starověku

 

Autor Jan Bakoš se koním věnuje celý život a věnuje jim veškerý svůj čas. Kniha je odborně zpracovaná a obsahuje zajímavosti o koních od nejstarší historie – od pravěku až po starověk. Jednotlivé kapitoly jsou psány poutavým stylem a čtenář se dozví mnoho zajímavého o historii a vývoji tohoto ušlechtilého zvířete. Knihu si můžete zakoupit ZDE.

 

Bonus – Tao koně – Knihy o koních

 

Bonus - Tao koně - Knihy o koních

 

V knize Tao koně Linda Kohanovová vypráví o svém objevu duchovní podstaty koní na základě mytologie, vědeckého výzkumu a vlastních zkušeností. Tento neobyčejný příběh o léčivé síle koní a jejich vzájemné komunikaci staví na hlavu náš tradiční pohled na tato úžasná zvířata. Autorka také zkoumá duchovní principy magického spojení mezi koněm a člověkem, díky němuž koně vnímají a reagují na jemné změny lidských nálad. V koních objevuje prastarý zdroj ženské moudrosti a ukazuje, jak tato moudrost může léčit a posilovat lidi Anatomie koně Book.

Postupem času také objevila mimořádnou schopnost koní probouzet v lidech intuici tím, že odrážejí jejich autentické pocity, které chtějí skrývat, což z nich činí velmi účinné terapeutické pomocníky a učitele. Linda popisuje jemné emocionální, téměř jasnovidecké zážitky, které měla po kontaktu se stádem. Knihy o koních. Podrobně popisuje techniky, které vyvinula na základě svých zkušeností a které jí a jejím studentům pomáhají posílit a propojit vnímání sebe sama v tělesné a duševní jednotě a uvědomit si své mimosmyslové schopnosti s pomocí koní. Linda Kohanovová dovedně spojila „nadpřirozeno“, konkrétně své psychické sny, s výzkumem v rámci své rozsáhlé hipoterapeutické praxe a vytvořila výjimečné dílo, které jistě osloví jak dlouholeté jezdce, tak čtenáře se zájmem o zkoumání nejhlubších vztahů a vazeb mezi zvířetem a člověkem. Knihu si můžete zakoupit ZDE.

 

 

 

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button