ZajímavostiZAJÍMAVOSTI O ZVÍŘATECH

Nejsilnější zvíře na světě – Top 10 zvířat

Nejsilnější zvířata světa – 10 nejsilnějších zvířat. Síla je obvykle spojována s velikostí a s tím, jak velké škody a zranění může zvíře člověku způsobit. Skutečná síla každého zvířete je však závislá na jeho tělesné velikosti. Některá zvířata na tomto seznamu mohou být překvapivá. Hlavním poznatkem z tohoto seznamu však je, že na velikosti (relativně) záleží.

 

Nejsilnější zvíře na světě

 

Nejsilnější zvíře na světě

 

Síla není otázkou tvaru nebo velikosti těla. Je to spíše otázka proporcí. Jinými slovy, kolik tělo unese v poměru ke své velikosti. Pojďme si vyjmenovat 10 nejsilnějších zvířat na světě!

 

1 hroch

 

Hroch

Hroši jsou po slonech a bílých nosorožcích třetím největším žijícím savcem na světě. Hroši váží 1,4 až 5 tun a jsou býložravci, takže každou noc musí zkonzumovat přibližně 80 kilogramů trávy, aby si udrželi svou váhu. Navzdory své hmotnosti se hroši mohou pohybovat rychlostí až 50 km/h. Nejsilnější zvíře na světě.

Ve volné přírodě se hroši dožívají přibližně 50 let. Hroši se přizpůsobili polovodnímu prostředí a dokáží se rychle a obratně pohybovat ve vodě i na souši. Jejich stanovištěm jsou mokřady, řeky a bažiny.

Dokážou také zadržet dech až na 5 minut. Není divu, že tento kůň na prvním místě v seznamu 10 nejsilnějších zvířat světa má přezdívku „říční kůň“. Zvíře na c

Hroši mohou otevřít čelisti až do úhlu 150 stupňů a odhalit tak své obrovské řezáky. Na první místo v žebříčku deseti nejsilnějších zvířat světa se tito buclatí chlapíci dostali díky své schopnosti pohybovat se ve vodě i na souši tak rychle a prudce.

 

2 Orel

 

Eagle

Králem oblohy, který se vyskytuje především v Africe a Asii, je orel. Austrálie, Střední Amerika, Severní a Jižní Amerika jsou domovem původních druhů orlů.

 

S výjimkou supů jsou orli největšími létajícími ptáky s rozpětím křídel až 1,8 m. Orli patří do čeledi dravců. To znamená, že se živí velkými obratlovci, které mohou spatřit až na vzdálenost 2 km. V žebříčku deseti nejsilnějších zvířat na světě zaujímá druhé místo a je původcem rčení „oči ostré jako orlí“. Někteří z větších orlů, jako například orel harpyjový, se živí opicemi, lenochody a kočkodany.

 

Podle záznamů někteří orli létali s kořistí o hmotnosti až 6,8 kg. Zatímco u jiných druhů je známo, že zabily kořist o hmotnosti 30 až 37 kg. To znamená, že kořist těchto orlů vážila 7 až 8krát více než oni!

Orli jsou známí tím, že používají těžký, ostrý zobák a silné drápy k trhání masa z kořisti. Tito ptáci jsou pozoruhodní lovci a velmi zdatní letci. Zajímavosti o USA 15 zajímavostí

3 Anakonda

 

Anakonda

 

Nejsilnější zvíře na světě. Anakondy patří do čeledi hroznovitých. Tedy z čeledi hroznovitých. Existují čtyři druhy anakond: anakonda zelená (Eunectes murinus), anakonda žlutá (E. notaeus), anakonda bolivijská (E. beniensis) a anakonda tmavá (E. deschauenseei).

Nejznámější a největší je anakonda zelená. Tyto anakondy žijí v mokřadech a povodích řek po celé Jižní Americe, včetně částí Brazílie, Kolumbie, Venezuely, Guyany, Surinamu, Bolívie, Peru a Ekvádoru.

Velké anakondy zelené mohou vážit téměř 100 kg, což z nich činí nejtěžší anakondy. Stejně jako ostatní anakondy používají anakondy svá mohutná těla k uchopení kořisti, protože jim chybí jed, kterým by se jí zbavily. Nakonec anakondy používají svá těla k udušení a rozdrcení kořisti. Není divu, že si anakondy vysloužily místo na seznamu 10 nejsilnějších zvířat světa. Zajímavosti o Maďarsku 25 zajímavostí o Maďarsku

 

4 Krokodýl – nejsilnější zvíře na světě

 

Krokodýl - nejsilnější zvíře na světě

 

Pokud jste někdy sledovali film Krokodýl Dundee nebo jste skalní fanoušci Steva Irwina, není vám krokodýlí síla cizí. Víte také, že krokodýli mají silnější čelisti než aligátoři, a proto mají místo v seznamu 10 nejsilnějších zvířat na světě. Krokodýli mořští mají ve skutečnosti nejsilnější skus ze všech zvířat, a to 3700 psi.

Krokodýli jsou velcí plazi, kteří se běžně vyskytují v Americe, Austrálii, Africe a Asii. Krokodýli nejsou v Evropě původní. Mezi jejich stanoviště patří mokřady, jako jsou řeky a jezera, a mořské oblasti, jako jsou laguny a ústí řek.

Tito kousaví šampioni, kteří se vyrovnají T-rexům, se mohou dožít až 75 let, dorůstají délky  7 m a hmotnosti až 1200 kg. Vzhledem k tomu, jak tvrdě krokodýli dokáží kousat, jak jsou těžcí a jak dlouzí mohou být, jsou to rozhodně přírodní síly. Jak stáhnout video z youtube – Online youtube downloader

 

5 Medvěd grizzly – nejsilnější zvíře na světě

 

Medvěd grizzly - nejsilnější zvíře na světě

 

Medvědi grizzly jsou robustní a odolní. Tento severoamerický poddruh medvěda hnědého má velkou hlavu, silný hřbet, kulaté uši a dlouhé drápy.

Hlavním poznávacím znakem medvědů grizzly jsou hrby na zádech. Tyto hrby je odlišují od medvědů černých. Hrb na hřbetě medvěda grizzlyho je ve skutečnosti sval, který používá k hloubení nor a rozebírání kmenů při hledání housenek a cibulek rostlin.

Zatímco grizzlyové si na zimu vyhrabávají brlohy, medvědi ve skutečnosti nehibernují. Spíše se dostávají do takzvané letargie. To znamená, že i když se medvědi na nejhorší část zimy schovávají, snadno je probudí zvuky a doteky.

 

6 přístřešek

 

Kůlna

 

Slyšeli jste někdy frázi „silný jako vůl“ a přemýšleli jste proč? Šesté místo na seznamu deseti nejsilnějších zvířat na světě nepatří divokému zvířeti, ale tažnému zvířeti.

Volové, známí také jako volové, jsou samci skotu, kteří jsou cvičeni jako tažná nebo pracovní zvířata. Běžně jsou volové kastrovaní dospělí samci. Kastrace potlačuje agresivitu a produkci testosteronu, takže voli jsou při práci poslušnější. Zajímavosti o Skotsku 30 zajímavostí o Skotsku

Volové se používají k orbě, k tahání vozů, k pohonu strojů na mletí obilí nebo k zavlažování. Domestikace těchto zvířat začala kolem roku 4000 př. n. l. l.

 

7 Tygr – nejsilnější zvíře na světě

 

Tygr - nejsilnější zvíře na světě

 

Největší a nejznámější velká kočka na světě si zaslouží místo v seznamu 10 nejsilnějších zvířat světa. Tygři dosahují délky až 3,3 m a hmotnosti až 300 kg. Největší města na Slovensku – Top 10 největších měst

Zatímco kdysi existovalo 10 druhů tygrů, nyní jsou tři z nich ve 20. století vymřeli. Tygři jsou loveni pro trofeje a léčebné účely. Všechny zbývající druhy tygrů jsou ohroženy vyhynutím, ale jsou pod ochranou. Nejznámějším tygrem je tygr bengálský, který pochází z Indie. Jejich počet také představuje více než polovinu všech volně žijících tygrů.

Největším druhem tygra je tygr sibiřský, který je zároveň nejnepolapitelnější. Tygři mají rádi vodu a dobře plavou.

 

8 Mravenec listonoh

 

Mravenčí listonoš

 

Mravenci listonoši mají své jméno podle toho, že při své práci stříhají listy mnohonásobně větší, než jsou oni sami, a odnášejí je zpět do svých kolonií. Tam je rozžvýkají a živí stále rostoucí podzemní houbovou farmu. Během této náročné cesty se tito mravenci často dostávají do války s jinými mravenci a predátory.

Nedávný výzkum zjistil, že exoskelet mravenců listonohů je pokryt kalcitem, který obsahuje velké množství hořčíku, jenž dokáže rozmělnit vápenec. Kosti a zuby mnoha živočichů obsahují minerály vápníku; mravenci, kteří se živí řezáním listů, jsou prvním hmyzem, u něhož byly zjištěny minerály kalcitu.

Tento minerál kalcit dodává mravencům nejen dodatečnou sílu, ale také je chrání před plísňovými infekcemi. Navíc jsou tito mravenci schopni zvednout padesátinásobek své váhy!

 

9. Dynastinae (nosorožčí brouci) – nejsilnější zvíře na světě

 

Dynastinae (nosorožčí brouci) - nejsilnější zvíře na světě

 

Předposlední nejsilnější živočich na světě, brouk nosorožík, dokáže zvednout 850násobek své hmotnosti. Nosorožčí rohy vypadají dost divoce a tvrdě, ale jsou poměrně lehké.

Jejich rohy jsou stejně jako zbytek exoskeletu tvořeny chitinem a jsou duté. Pouze samci nosorožců mají rohy, které používají k prokopávání půdy a listí, aby unikli nebezpečí. Rohy se také používají k odhánění jiných samců od samic během pářících rituálů. Pánské zimní boty.

Tito brouci jsou také známí jako Herkulesovi brouci pro svou obrovskou sílu. Tento extrémně silný hmyz dorůstá velikosti až 15 cm. Nejsilnější zvíře na světě.

 

10 Hovnivál

 

Hovnivál

 

Posledním, ale nikoliv nejmocnějším zvířetem na seznamu 10 nejmocnějších zvířat na světě je hovnivál, nejmocnější zvíře na světě. Vyskytují se na všech kontinentech světa kromě Antarktidy. Hierarchie profesí hovniválů se dělí do tří kategorií: váleči, tuneláři a obyvatelé. Upír , upíři – Historie upírů Vše o upírech

Nejsilnějším druhem hovnivála je hovnivál rohatý. Tito brouci jsou dlouzí pouhých 10 mm a dokáží zvednout 1141násobek své vlastní hmotnosti. Takový „válec“ dokáže utáhnout kouli hnoje 1141krát těžší, než je on sám.

Shrnutí o 10 nejsilnějších zvířatech

 

Shrnutí o 10 nejsilnějších zvířatech

Lidé měli a mají škodlivý vliv na volně žijící živočichy. Devět z deseti zvířat na tomto seznamu je chráněných, ohrožených nebo se blíží vyhynutí.

Je důležité, abychom i nadále zvyšovali povědomí o ochraně těchto zvířat, a to nejen z turistických důvodů. Je to ještě důležitější kvůli zásadní roli, kterou tato zvířata hrají v našem ekosystému. Ekosystém, jehož jsme součástí stejně jako oni.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button