Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
OBECNÝ ZÁJEMZajímavosti

Upír , upíři – Historie upírů Vše o upírech

Upír , Upíři jsou zlá mytologická stvoření, která se v noci potulují světem, vyhledávají lidi a pijí jejich krev. Jsou to možná nejznámější klasická monstra ze všech. Většina lidí si upíry spojuje s hrabětem Drákulou, legendárním krvelačným románem Brama Stokera Drákula, který vyšel v roce 1897. Historie upírů však začala dávno před Stokerovým narozením.

 

Kdo je upír?

 

Upíří příběhy Upír , Upíři - Historie upírů Vše o upírech

 

Upíři se vyznačují mnoha různými vlastnostmi, ale jejich hlavní charakteristikou je, že pijí lidskou krev. Svým obětem obvykle ostrými tesáky vysávají krev, čímž je zabíjejí a mění je v upíry.
Upíři obvykle loví v noci, protože sluneční světlo oslabuje jejich sílu. Někteří se mohou měnit v netopýra nebo vlka. Upíři mají obrovskou moc a na své oběti často působí hypnoticky. Nevidí svůj obraz v zrcadle a nevrhají stíny. Jak zabít upíra ? Pijí upíři krev ? Je upír skutečný ? Vidí se upír v zrcadle? Jak poznat upíra ? 

Vlad císař

 

Upíří reálie Upír , Upíři - Historie upírů Vše o upírech

Bram Stoker pravděpodobně pojmenoval hraběte Drákulu podle Vlada Drákuly, známého také jako Vlad Napichovač. Vlad Drákula se narodil v rumunské Transylvánii. V letech 1456-1462 vládl rumunskému Valašsku.
Někteří historici ho popisují jako spravedlivého, ale krutého vládce, který statečně bojoval proti Osmanské říši. Tuto přezdívku si vysloužil proto, že své nepřátele nejraději zabíjel nabodnutím na dřevěný kůl.

Podle legendy Vlad Drákula rád stoloval uprostřed svých umírajících obětí a namáčel si chléb v jejich krvi. Zda jsou tyto krvavé příběhy pravdivé, není známo. Mnoho lidí se domnívá, že tyto příběhy podnítily Stokerovu fantazii k vytvoření hraběte Drákuly, který rovněž pocházel z Transylvánie.

Podle odbornice na Draculu Elizabeth Millerové však Stoker nezaložil život hraběte Draculy na Vladu Draculovi. Nicméně podobnosti mezi oběma Draculy jsou velmi zajímavé.

Upír , upíři – Historie upírů Vše o upírech. Přečtěte si také :

Vlkodlak – Legendy o vlkodlacích, které vás překvapí

Jsou upíři skuteční?

 

Upír Upír , Upíři - Historie upírů Vše o upírech

Ve středověku se upířím pověrám dařilo, zejména když všechna města zasáhl mor. Nemoc často zanechávala v ústech obětí krvácející léze, což bylo pro nevzdělané lidi jistým příznakem vampyrismu.
Nezřídka se stávalo, že člověk s neznámým fyzickým nebo emocionálním onemocněním byl označen za upíra.

Mnozí vědci poukazují na porfyrii, poruchu krve, která může způsobit silné puchýře na kůži vystavené slunečnímu záření, jako na nemoc, která mohla souviset s legendou o upírech.

Mezi další nemoci, které jsou obviňovány z šíření mýtu o upírech, patří vzteklina nebo struma.
Když podezřelí upíři zemřeli, jejich těla se často zkoumala na známky vampyrismu. V některých případech se do mrtvoly zabodával kůl, aby zůstala mrtvá. Jiné zprávy popisují stínání hlav a kremaci těl podezřelých upírů již v 19. století.

Upírka Mercy Brown

Mercy Brownová se může rovnat hraběti Drákulovi jako nejslavnější upír. Na rozdíl od hraběte Drákuly však byla Mercy Brownová skutečnou osobou. Žila v Exeteru na Rhode Islandu a byla dcerou farmáře George Browna.
George přišel v 19. století téměř o celou rodinu kvůli tuberkulóze. Lidé se tehdy domnívali, že za tato úmrtí mohou nemrtví.

 

Proto vykopávali hroby a hledali na nich stopy vampyrismu. Když Mercy vykopali, její tělo nevykazovalo žádné známky rozkladu ( důvodem bylo, že byla pohřbena během zimy v Nové Anglii a byla pohřbena v nadzemní hrobce ). . Obyvatelé města ji však obvinili, že je upírka. Vyřízli jí srdce, spálili ho a popel pak položili na jejího nemocného bratra. Není divu, že krátce poté zemřel. Upír , upíři – Historie upírů Vše o upírech.

 

Skuteční upíři

Přestože moderní věda existenci upírů vyvrací , existují lidé, kteří to tvrdí. Pijí malé množství krve v (možná mylné) snaze udržet si zdraví.

 

upiri

 

Komunity upírů, kteří se sami identifikují, lze najít na internetu a ve městech po celém světě. Aby se zabránilo oživení upírských pověr, většina moderních upírů se drží stranou a své „krmení“ – které spočívá v pití krve ochotných dárců – obvykle provádí v soukromí. Upír. 

Příčiny vypadávání vlasů u mužů : hlavní viníci

Někteří upíři nepřijímají lidskou krev, ale tvrdí, že se živí energií ostatních. Mnoho z nich tvrdí, že pokud nejsou pravidelně krmeni, jsou rozrušení nebo v depresi. Jedná se o tzv. energetické upíry.

Upír

Upíři se stali slavnými po uvedení filmu Dracula. Od té doby se legendární osobnost hraběte Drákuly stala námětem mnoha filmů, knih a televizních pořadů. Vzhledem k tomu, jak jsou lidé fascinováni vším hororovým, budou upíři – ať už skuteční, nebo vymyšlení – pravděpodobně existovat ještě velmi dlouho.

 

Jak zabít upíra ?

 

Podle legend se upír údajně zabíjí dřevěným kolíkem, který mu vrazíte do srdce. Dále se zabíjí oddělením hlavy od těla. Nebo spálením. Nemají rádi denní světlo. Vampire, Vampires – History of Vampires Vše o upírech

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button