O ZEMÍCHZajímavosti

Zajímavosti o USA 15 zajímavostí

Zajímavá fakta o USA. Spojené státy jsou fascinující místo. Země je stejně rozmanitá jako její obyvatelé a má bohatou historii plnou nejlepších i nejhorších událostí, takže zdaleka není nudná.

Zajímavosti o USA 15 zajímavostí

Zajímavá fakta o USA

 

Co víte o zemi svobody?
USA jsou domovem internetu, nemají žádný úřední jazyk a spotřebovávají obrovské množství světové energie.
Ačkoli je Amerika známá jako země svobodných, její prezidentské sídlo, Bílý dům, postavili otroci.

Zde je 15 zajímavostí o USA:

 

1. Old Glory navrhl student střední školy.

Oficiální vlajku Spojených států navrhl Robert G. Heft v roce 1958, kdy byl ještě středoškolákem. Překvapivě dostal pouze dvojku jako známku. Heftův učitel Stanley Pratt slíbil svému studentovi, že mu zvýší známku, pokud Kongres USA jeho návrh schválí. Hádejte, co se stalo! Přinášíme nejvyšší známky.

2. Zajímavá fakta o USA Nemá žádný úřední jazyk.

Mnozí by řekli, že úředními jazyky v USA jsou angličtina a dokonce i španělština, ale ve skutečnosti v této zemi není žádný z nich. Záznamy ukazují, že otcové zakladatelé nepovažovali žádnou z nich za nezbytnou. Angličtina byla v době Konfederace dominantním jazykem, a proto nepotřebovala zvláštní ochranu. Kromě toho se běžně mluvilo i jinými jazyky a nebylo třeba riskovat, že někoho urazíme.

3. Je domovem internetu

Mnoho vynálezů a objevů vedlo k tomu, čemu dnes říkáme „internet“. J. C. R. Licklider z Massachusettského technologického institutu v 60. letech 20. století. 20 let. století zpopularizoval myšlenku „mezigalaktické sítě“ počítačů.

Zajímavá fakta o internetu v USA

Poté byla vytvořena síť ARPANET (Advanced Research Projects Agency Network), první použitelný prototyp internetu. A konečně v roce 1990 vynalezl Tim Berners-Lee z MIT World Wide Web, což vlastně není samotný internet, ale spíše nejběžnější způsob přístupu k internetu. A zbytek je historie (nebo spíše budoucnost) a vše začalo v USA.

 

 

4. Zajímavá fakta o USA s největším HDP na světě

 

Když se mluví o nejbohatších zemích světa, nejsou USA vždy na prvním místě. To proto, že země lze seřadit podle jejich HDP na obyvatele, tj. bohatství země vydělené počtem jejích obyvatel. Pokud však jde o čistou produkční sílu, konkrétně o hrubý domácí produkt, jsou USA na prvním místě.

5. Téměř celá Nevada je ve vlastnictví státu.

Kdo by to řekl? Někteří určitě ano, ale my ne, alespoň před vypracováním tohoto článku. Stát Nevada je plný chráněných přírodních oblastí, lesů, národních parků a památek, které vlastní a spravuje federální vláda USA. Zejména v Nevadě se nachází Oblast 51, utajovaná část země, kterou vlastní americká vláda. Vláda zde vlastní tolik půdy, že to představuje 80 % rozlohy celého státu, pokud se tomu dá věřit.

6. Každý den se zde podává 100 hektarů pizzy.

 

Američané svou pizzu milují! Podle deníku Washington Post ho obyvatelé USA milují natolik, že se na jejich území denně sní asi 100 akrů této oblíbené sýrové pochoutky. Průzkumy totiž ukazují, že Američané dávají přednost pizze před hamburgery, které jsou považovány za základ americké kuchyně. Zajímavá fakta o Kanadě 25 faktů

7. Zajímavosti o USA Hlavním městem byl původně New York.

 

Zajímavá fakta o USA Hlavní město bylo původně New York.

V 90. letech 19. století nebyl Washington místem, kde se odehrávaly všechny politické akce. Hlavním městem země byl ve skutečnosti New York, když se George Washington stal prvním prezidentem země.

Washington, D.C., ležící mezi Virginií a Marylandem, se stal hlavním městem v roce 1790 po setkání ministra financí Alexandra Hamiltona a ministra zahraničí Thomase Jeffersona.

Hamilton ustoupil Jeffersonovi, který pocházel z Virginie, v otázce umístění hlavního města a Jefferson na oplátku souhlasil s Hamiltonovým návrhem, aby federální vláda převzala po revoluční válce dluhy států – quid pro quo.

 

8. Spojené státy spotřebovávají přibližně 17 % energie na Zemi.

 

Kromě pizzy Američané milují elektřinu. Podle amerického Úřadu pro energetické informace spotřebovala země v roce 2017 přibližně 98 kvadrilionů britských tepelných jednotek (Btu) energie, což je upřímně řečeno hodně. Mastné vlasy : 5 domácích prostředků

 

9. Více než 10 % Američanů pracovalo nebo bude pracovat v McDonald’s.

Dobrá restaurace Mickey D’s. Tato známá restaurace rychlého občerstvení je významným zaměstnavatelem v USA. Odhaduje se, že přibližně každý osmý Američan někdy v historii pracoval v této megarestauraci. Podle zpráv mezi ně patří všichni od sousedových dětí až po Jeffa Bezose a dokonce i Pink.

 

10. Zajímavosti o USA Aljaška má nejdelší pobřeží.

 

Aljaška má ohromně dlouhé pobřeží, které se táhne přibližně 6 640 mil (10 686 km). Říká se, že je delší než pobřeží všech ostatních 49 států dohromady. Celková délka pobřeží země je 12 383 mil (19 928 km).

 

11. Otroci pomáhali stavět Bílý dům.

 

Když byla v roce 1792 zveřejněna výzva, aby dělníci z Evropy přišli stavět Washington jako hlavní město USA, nepřihlásil se dostatek lidí. A tak se úředníci obrátili na zotročené i svobodné Afroameričany (i když vzhledem k nákladům to byli pravděpodobně hlavně zotročení lidé), aby práci odvedli.

Otroci pomáhali stavět Bílý dům

Tito lidé postavili Bílý dům a různé další vládní budovy v USA. Koneckonců země svobody byla svobodná jen pro některé. Mnozí ze všech skupin však byli odvážní.

12. V New Yorku nyní žije více lidí než ve 40 z 50 států USA.

 

Není divu, že v New Yorku je živo! V New Yorku žije přibližně 1 z 38 obyvatel USA, což z něj činí nejlidnatější město v zemi. Hustota zalidnění je neuvěřitelných 27 000 lidí na čtvereční míli a každé 4,5 minuty se v New Yorku narodí dítě.

13. Voda vHorním jezeře by mohla pokrýt celou Ameriku.

 

Horní jezero se rozkládá na hranici mezi Kanadou a USA, a kdybyste vylili všechnu jeho vodu, pokrylo by vlastně celý severoamerický a jihoamerický kontinent v obřím bazénu hlubokém asi 1 metr. Doufejme, že k tomu nikdy nedojde, samozřejmě kvůli nám a rybám. Horní jezero také obsahuje 10 % světových zásob sladké vody.

Voda vHorním jezeře by mohla pokrýt celou Ameriku.

14. Lov jednorožců? Licenci můžete získat na Michiganské univerzitě.

 

Kdo vám zabrání jít si za svým snem, pokud za ním opravdu chcete jít? Jestli jste vždycky chtěli lovit jednorožce, tak si na ně dojděte, tygři. Lake Superior State University v Michiganu umožňuje zájemcům získat licenci k lovu těchto jednorožců, pokud si to přejí.

Oficiální povolení vydává oddělení lovců jednorožců při Lake Superior State University. „Kvestoři“, jak se jim říká, mohou lovit na Zemi, na Měsíci (ale pouze v neprobádaných oblastech) a v Mléčné dráze, i když její jihovýchodní okraj je v lichých letech uzavřen. Limit je jeden jednorožec měsíčně.

15. Obchod v Alabamě prodává pouze nevyzvednutá zavazadla od leteckých společností

Ztratili jste zavazadlo? Kupte si letenku do Alabamy. Centrum pro nevyzvednutá zavazadla ve městě Scottsboro ve státě Alabama je jediným místem v USA, které od leteckých společností vykupuje ztracená nevyzvednutá zavazadla a prodává je zpět široké veřejnosti. Ta taška by tam někde mohla být.

USA jsou domovem fascinujících a někdy opravdu neuvěřitelných věcí. I když už možná některá fakta z tohoto seznamu znáte, doufám, že vám přinesla nový pohled na život nebo alespoň úsměv či dva a něco, o co se můžete podělit u večeře.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button