Okrasné rostlinyPLOCHY PRO UŽITKOVÉ ÚPRAVY

Proč vysadit strom 11 důvodů, proč vysadit strom na zahradě

Proč vysadit strom 11 důvodů, proč vysadit na zahradě strom . Proč vysadit strom na zahradě . Výsadba stromů na zahradě . Proč sázet stromy ,

Stromy jsou důležitou součástí našeho světa a mají zásadní význam pro naše přežití. Poskytují nám kyslík, který potřebujeme k dýchání, úkryt pro volně žijící zvířata a potravu v podobě svých plodů. Je toho však mnohem víc. Zde je 10 důvodů, proč by stromy měly být základem vaší zahrady.

 

stromy

 

1. Stromy zvyšují hodnotu nemovitosti . Proč vysadit strom 

Každý chce, aby jeho dům měl co nejvyšší hodnotu, že? Podle některých odhadů mohou stromy a rostliny v krajině zvýšit hodnotu vaší nemovitosti až o 20 procent. To je skvělá návratnost investice na malý prostor, který potřebují. Proč vysadit strom .

 

2. Stromy čistí vzduch. Proč vysadit strom 

Strom může každý rok pohltit až 22 kg oxidu uhličitého a do 40 let věku dokáže zachytit 1 tunu oxidu uhličitého. Kromě toho stromy pohlcují pachy a znečišťující plyny, jako jsou oxidy dusíku, amoniak, oxid siřičitý a ozón, a filtrují částice ze vzduchu tím, že je zachycují na svých listech a kůře. 

 

stromy čistí vzduch

 

3. Stromy zadržují vodu. Proč vysadit strom 

Výsadbou stromů lze výrazně omezit silné povodně. Smrk ztepilý, který je vysazen nebo roste ve volné přírodě, dokáže zachytit více než 3500 litrů vody ročně, což pomáhá doplňovat podzemní vodonosné vrstvy.

Žehličky na vlasy : Co si vybrat

 

4. Stromy zabraňují erozi půdy. Proč vysadit strom 

Kořenový systém stromu váže půdu a jeho listy vytvářejí bariéru proti větru a dešti, což zabraňuje sesuvům půdy. 

 

stromy zabraňují sesuvům půdy Proč sázet stromy

5. Stromy pomáhají tlumit hluk. Proč vysadit strom 

Stromy vysazené na strategických místech v sousedství nebo v okolí domu mohou zmírnit velké zvuky. To je obzvláště výhodné, pokud bydlíte v blízkosti dálnice nebo letiště.

 

6. Stromy ochlazují naše domy, ulice a města. Proč vysadit strom 

Stromy mohou ochladit město až o 10 °C, protože stíní domy a ulice, rozbíjejí městské „tepelné ostrovy“ a svými listy uvolňují do ovzduší vodní páru.

 

7. Stromy vám mohou ušetřit peníze za energii.

Pokud nebudeme navazovat na předchozí bod, strategicky umístěné stromy mohou majitelům domů ušetřit až 25 procent účtů za energie tím, že v létě poskytují stín a v zimě větrnou clonu.

Proč vysadit strom

8. Stromy jsou krásné.

To je samozřejmé. Stromy jsou úžasnou součástí naší přírody. Stromy jsou krásné od prvních pupenů na jaře až po barevné listí na podzim. Jsou skvělou dekorací v interiéru i exteriéru.

100 faktů o kuřatech a jejich vejcích

9. Stromy jsou posvátné.

Stromy byly v mnoha starověkých světech posvátné a v mnoha kulturách mají zvláštní význam i dnes. Druidové věřili, že mnoho stromů je posvátných, včetně jasanu, z něhož se vyráběly léčivé hůlky. Dnes je mnoho lidí na Madagaskaru uctívá, protože věří, že v lesích žijí duchové jejich předků.

 

Proč vysadit strom v zimě

 

10. Léky se získávají ze stromů (a rostlin).

Věděli jste, že aspirin byl získán z vrbové kůry? Nebo že se kůra dřínu používala jako náhražka chininu? Přestože mnoho léčivých přípravků pocházejících z rostlin a stromů bylo nahrazeno syntetickými látkami, nelze popřít jejich význam pro moderní medicínu a výzkum.

 

stárnutí se stromem Proč vysadit strom

 

11. Strom nás přežije , takže nás může zkrášlovat celý život.

Stromy mohou být někdy generační , možná jste se s tím setkali , když vám babička řekla, že tento strom zasadil váš pradědeček. A ano, jistě jsou takovým bohatstvím minulosti. Proto je třeba stromy chránit.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button