Okrasné rostlinyROSTLINY PODLE ABECEDY

Rostlina na d 17 rostlin na písmeno d

Rostlina na d 5 rostlin na písmeno d. Zajímá vás, které rostliny začínají na písmeno d? Připravili jsme pro vás seznam rostlin začínajících na písmeno d. Zasadit na d něco o nich.

Rostlina na d

.

rostlina na d

 

 1. Devět
 2. devítisilová bílá
 3. ďábel z bažin
 4. divoká ředkev
 5. divozel
 6. dřišťál obecný
 7. Vážka
 8. Koljuška obecná
 9. dřín obecný
 10. ten nejmenší drobeček
 11. smallfry
 12. drsnolistá réva
 13. dub
 14. Douglaska tisolistá
 15. sip
 16. Listový zub

 

Devět

 

Devět

 

Roste na hlinitých a kamenitých svazích, na hlinitých, písčitých nebo kamenitých půdách, v xerotermních společenstvech luk a pastvin. Ve Slovenské republice se vyskytuje roztroušeně především v karpatské vápencové oblasti, vzácně v Podunajské nížině, Malé Fatře a Nízkých Tatrách. Rostlina na d. V České republice roste pouze na jedné izolované lokalitě v Čechách a na několika místech na jižní Moravě.

Divoká ředkev

 

Divoká ředkev

 

 

Divoká ředkev ( Raphanus raphanistrum ), které se také říká hořčice, je rozšířená jednoletá rostlina z čeledi hořčicovitých ( Brassicaceae ), pocházející z Eurasie. Rostlina na d. Divoká ředkev zdomácněla ve velké části světa a na mnoha místech je škodlivým zemědělským plevelem. Podle některých autorit je tato rostlina předkem ředkve domácí ( Raphanus sativus ) a oba druhy se snadno kříží.

 

Divozel – Rostlina na d

 

Divozel - Rostlina na d

 

Velkokvětý mullein je dvouletá bylina, která někdy dorůstá výšky až 2 metrů a je charakteristická svými velkými žlutými květy. Mullein je obvykle možné najít rostoucí podél cest, na okrajích luk, na kamenitých stráních nebo podél vinic a cest a již starověku lidé znali jeho léčivé účinky, zejména při dýchacích potížích. Obsahuje řadu prospěšných látek, jako jsou třísloviny, saponiny, silice, sacharidy, hořké látky nebo flavonoidy, a nejčastěji se používají její listy a květy.

 

Drakovec

 

Drakovec

 

Dracunculus je rod rostlin z čeledi áronovitých, který zahrnuje pouze 2 druhy. Rostlina na d. Jsou to poměrně statné byliny s úzce členěnými listy a velkými vonnými květy, které mohou dosahovat výšky až 90 cm. Dracéna obecná má tmavě fialové květy a je rozšířená ve východním Středomoří, zatímco dracéna kanárská má bílá pera a vyskytuje se na Kanárských ostrovech a Madeiře. Dračí květy se občas pěstují jako botanická zajímavost. V českých podmínkách nejsou dostatečně zimovzdorné. Rostlina na ch 17 rostlin na písmeno CH.

 

Dřín obecný – Rostlina pro d

 

Dřín obecný - Rostlina pro d

 

Dřín obecný (Cornus mas), resp. Její pěstování je mimořádně oblíbené po celém světě, její původní odrůdy rostou v Evropě, Americe a dokonce i v Japonsku. Drienka nabízí jedny z nejranějších jarních květů, pestrobarevné jedlé letní plody a loupavou kůru, která dodává zimním zahradám výjimečný vizuální akcent. V dospělosti dosahuje výšky 6 až 9 m. Rostlina je jednoděložná nebo vícekmenná. Drienek je vzorový strom, pokud jsou jeho spodní větve ořezány. Drobné žluté květy se objevují v březnu a během chladného jara vydrží několik týdnů. Jasně červené plody, které dozrávají uprostřed léta, jsou jedlé, ale velmi kyselé až hořké! Jeho podzimní barvy mohou být v závislosti na roce červené až fialové. Kůra stromu má šedohnědou až sytě hnědou barvu a je velmi atraktivní.

 

Dub – Rostlina na d

 

Dub - Rostlina na d

 

Duby jsou dlouhověké, pomalu rostoucí stromy, výjimečně keře tvrdého dřeva. Rostlina na d. Listy jsou obvykle jednoduše laločnaté a v mírném pásmu v zimě obvykle opadávají, zatímco v subtropickém pásmu rostou i stálezelené druhy. Květy jsou jednopohlavní. Plody dubu se nazývají žaludy. Vypadávání vlasů? Jezte těchto 9 potravin, abyste zabránili vypadávání vlasů

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button