Kuriozity z živočišné říšeZAJÍMAVOSTI O ZVÍŘATECH

Video:Obří anakonda nalezená v Brazílii

Potápěč Bartolomeo Bove a jeho přítel Juca Ygarapé se potápěli v brazilském Rio Formoso. Když je překvapila obrovská sedmimetrová zelená anakonda. Setkali se tváří v tvář. Je považován za jednoho z největších hadů na světě.

 

Video:Obří anakonda nalezená v Brazílii

 

anakonda obrovská

 

Tento druh hada patří k největším na světě a může dosahovat délky až 9,1 metru a hmotnosti až 250 kg. Zabíjejí tak, že se kolem své oběti obtočí a udusí ji svou silou. Dokážou otevřít tlamu a spolknout kořist větší než jejich tělo. Děsivé, že? Bove a jeho přítel se však nenechali zastrašit a vydali se k obřímu hadovi. Pořídit co nejlepší fotografii. Mastné vlasy : 5 domácích prostředků.

 

Vše bylo zaznamenáno na video, kde je možné vidět sedmimetrového hada od hlavy až k ocasu. Jak leží v korytě řeky. Kamera je umístěna v těsné blízkosti zvířete. Bylo tedy možné vidět, jak ukazuje jazyk.
Dva potápěči místo toho, aby od zvířete odplavali (což by mnozí z nás udělali). Sledovali hada a byli odhodláni se k němu stále více přibližovat. Hadi na Slovensku

 

Sledujte také 

 

Teprve pak bylo možné pořídit nejlepší fotografii obří anakondy. Po tom všem se Boveho odhodlání vyplatilo a podařilo se mu pořídit naprosto neuvěřitelné záběry tohoto tvora. Potápěč ve videu vysvětluje, že v rozporu s tím, co říká mnoho lidí. Tito obří hadi nejsou agresivní zvířata a obvykle pouze útočí. Když se cítí ohroženi.

 

„Řeky a vodní plochy v oblasti Bonito jsou jedinými místy v Jižní Americe. kde se anakondy vyskytují v křišťálově čisté vodě, a proto se s nimi lze potápět,“ řekl Bove.

„Jak můžete vidět na záběrech, anakonda si klidně a mírumilovně plave. Zcela lhostejný k naší přítomnosti. Někdy přijde blíž, zvědavě si prohlíží můj fotoaparát a olizuje objektiv. Chování anakondy tento mýtus vyvrací. Není to agresivní a násilný tvor, který by mohl ohrožovat lidské životy,“ řekl.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button