ELEKTROTECHNIKAUncategorized @cs

Zapojovací lišty

Elektroinstalační lišty se používají k montáži na omítku v. rezidenční a v nebytových prostorách nebo v v průmyslu, kde není možné instalovat pod omítku, např. v panelové výstavbě, při rekonstrukcích ….. Výhodou soklových lišt je rychlost a čistá montáž (bez sekání), moderní design, snadná změna směru pomocí tvarových dílů, široká škála zařízení (zásuvky, vypínače, datové a elektronické spínače). telefonní přípojky), oddělené komory pro napájení a slaboproud, možnost montáže na všechny druhy podkladů, snadný přístup k vodič, stupeň krytí až IP 40 (ochrana proti vniknutí cizích těles větších než 1 mm).

Elektroinstalační lišty jsou nejčastěji vyrobeny z tvrdého polyvinylchloridu PVC nebo hliníku Al. Tvarovací systém zahrnuje širokou škálu příslušenství, které lze instalovat bez speciálního nářadí, a umožňuje také zakrýt nerovnosti v řezu. Příslušenství zahrnuje vnitřní a vnější úhelník, plochý úhelník, spojku, zástrčku, T-odbočku, zakončení lišty, instalační krabice pro zařízení, svorku umožňující upevnění kabeláže během instalace uvnitř lišty,… .

Podle umístění se elektroinstalační lišty dělí na:

1) Montáž na stěnu:

a) lišty,

b) roh,

c) parapet,

Nástěnné lišty pro vedení – instalují se po obvodu místnosti v místě styku s podlahou. Spolu s rohovými elektroinstalačními lištami pro montáž na stěnu  a podlahovými elektroinstalačními lištami se nejčastěji používají pro elektroinstalace v bytech a kancelářích. Mohou být obdélníkové nebo trojúhelníkové s povrchovou úpravou připomínající dřevo nebo s kobercovým potahem. peníze na registraci

Nástěnné rohové elektroinstalační lišty – jsou určeny k instalaci do rohů místností nebo mezi stěnu a strop . Umožňují kombinovanou instalaci se stěnovými lištami . Mohou mít dvě komory pro oddělení různých typů obvodů.

Parapetní elektroinstalační lišty (parapetní kanály) – jsou určeny především pro instalaci v kancelářích , obchodních prostorách a dílnách . Instalují se do výšky okenních parapetů. Napájecí a datové okruhy jsou odděleny přepážkou na . Umožňují snadnou instalaci přístrojů obou obvodů.

2) podlaha

Podlahové elektroinstalační lišty – slouží ke spolehlivé ochraně vedení uložených na podlaze. Používají se především v kancelářských a průmyslových prostorách .

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button