Filmy a volný časSEZNAMY FILMŮ

10 nejlepších filmů pro lidi v karanténě

Situace s Covidem je špatná , počet lidí s touto nemocí roste a stejně tak počet lidí, kteří musí sedět doma . připravili jsme pro vás seznam filmů, které jsou tak dobré, že u nich můžete sedět a zaujmou vás. Podívejte se na 10 nejlepších filmů pro lidi v karanténě .

10. Pán prstenů

 

10. Pán prstenů

 

Pán prstenů je filmová trilogie režiséra Petera Jacksona. Scénář vychází z knižní trilogie Pán prstenů od J. R. R. Tolkien. Skládá se ze tří filmů Pán prstenů: Společenstvo prstenu (2001), Pán prstenů: Dvě věže (2002) a Pán prstenů: Návrat krále (2003). Původně tým kolem Petera Jacksona počítal s natočením dvou filmů, protože se obával, že žádná společnost nebude riskovat investici do tří tak náročných a drahých filmů. Společnost New Line Cinema, která jako jediná byla ochotna do filmů investovat, se však rozhodla, že filmy budou tři, protože existují tři knihy.

 

9. Léčitel / Ranhojič (Dobrodružný / Drama / Historický )

 

Léčitel Ranhojič

 

Ranhojič se koná v 11. století jsou v Evropě zapomenuty všechny starověké lékařské znalosti, vládne doba temna. Jedinou lékařskou péči poskytují potulní ranhojiči. Mladý Rob Cole má velmi zvláštní schopnost: dokáže vycítit, když se někdo chystá zemřít. Vtipné obrázky

 

Po smrti obou rodičů se Roba ujme jeden z potulných rančerů a během jejich společného putování se Rob stává jeho učedníkem. Touha po poznání a touha dozvědět se co nejvíce o lidském těle a jeho léčení nakonec přivádí Roba z malé anglické vesnice přes Konstantinopol až do daleké Persie. Snaží se dostat na lékařskou školu slavného učence Avicenny, a proto musí skrývat své křesťanství. Mladý Rob Cole znovu a znovu riskuje téměř vše, jen aby ukojil svou touhu po poznání a stal se skutečným léčitelem. Pokud jste tento film ještě neviděli, určitě se na něj podívejte, zaujme každého.

 

8. Daleko od lidí ( Drama / Válka / Western )

 

. daleko od lidí

 

Alžírsko 1954. Uprostřed neklidné a násilné doby se přes pohoří Atlas vydává zvláštní dvojice mužů: vesničan Mohamed (Reda Kateb), obviněný z vraždy, a učitel evropského původu Daru (Viggo Mortensen), který byl vybrán, aby ho doprovodil k soudu. Pronásledují je jezdci, kteří chtějí Mohameda okamžitě potrestat. Oba muži musí čelit kulkám, zuřící válce, zimě a dalším nebezpečím, aby získali svobodu.

 

7. Doktor Spánek ( Horor / Thriller )

 

Doktor Spánek

 

Film rozhodně patří na seznam nejlepších filmů pro lidi v karanténě.Film navazuje na děj filmu Osvícení (Stanley Kubrick) a popisuje hrůzné události, které se odehrály před 40 lety v hotelu Overlook. Dan Torrance (Ewan McGregor) se nyní v dospělosti snaží vyrovnat se svým hrůzným zážitkem z hotelu a najít klid v duši. Vše se však změní ve chvíli, kdy potká Abru, odvážnou mladou dívku obdařenou mimořádnými mimosmyslovými schopnostmi známými jako „osvícení“.

 

Abra instinktivně vycítí, že Dan má stejné tajemné nadání jako ona, a obrátí se na něj se zoufalou prosbou o pomoc. Bezohledná Róza a její následovníci totiž čerpají energii z „osvícení“ ostatních nevinných dětí a jsou odhodláni udělat cokoli, aby dosáhli své nesmrtelnosti. Dvojice spojí své síly a svede s Rose nelítostný boj na život a na smrt.

 

6. Nahý mezi vlky ( Historické / Válečné / Drama )

 

Nahý mezi vlky filmy pro lidi v karanténě

 

Hans Pippig je v dubnu 1943 poslán do koncentračního tábora Buchenwald za šíření bolševické propagandy. V následujících letech se stává členem táborové buňky, která plánuje ozbrojený převrat, k němuž má dojít v okamžiku, kdy Němci vyklidí tábor před postupující západní frontou. Na jaře 1945 přijíždí s jedním z mnoha transportů do tábora malý chlapec, kterého do tábora propašoval v kufru přítel jeho otce. Pippig chlapce náhodou objeví a rozhodne se ho v táboře ukrýt a zachránit před jistou smrtí s pomocí svých kolegů ze skladu vězeňského oblečení a zabavených věcí…

Film z produkce UFA Fiction je druhou adaptací stejnojmenného románu Bruna Apitze z roku 1958. Autor, sám komunista, který strávil osm let v koncentračním táboře Buchenwald, v knize vypráví fiktivní příběh, který však vychází ze skutečných událostí a jednotlivé postavy (i když jim změnil jména) založil na lidech, které v táboře potkal. Nejinak je tomu u postavy malého chlapce, která vychází z příběhu Stefana Jerzyho Zweiga, o němž Apitz slyšel, ale nikdy se s ním nesetkal. Zweig, dnes známý jako buchenwaldské dítě, se do tábora dostal jako tříletý v roce 1944 se svým otcem a s pomocí vězeňských úředníků přežil až do osvobození.

 

5. Beastman: Vpřed, vzad jen o krok! (Krátký film / Komedie / Sci-Fi) 

 

Bestian Kupredu

 

Lord Edmund Beast (Rowan Atkinson) a Baldrick (Tony Robinson) testují svůj stroj času. Vydávají se do minulosti pro pár suvenýrů a nakonec se jim podaří minulost změnit. Najdou se například. V Sherwoodském lese, kde se setkají s Robinem Hoodem, nebo v bitvě u Waterloo.

 

4. Tajemství dračí pečeti

 

 

Tajemství filmů o dračí pečeti pro lidi v karanténě

 

Neuvěřitelné příběhy, kouzla, skvělé obsazení ( Arnold Schwarzenegger, Jackie Chan) . Anglický kartograf dostává od cara zakázku – namalovat mapu Dálného východu Ruska. Během dlouhé cesty plné úžasných zážitků se dostane až do Číny. Během své cesty se setkává s mistry bojových umění, čínskými princeznami, Dračím králem a odhaluje tajemství Dračí pečeti.

 

3. Vladařova nová tvář / Není král jako král

 

Pro lidi v karanténě není král jako král filmů.

 

Celovečerní animovaný film Není král jako král vypráví napínavé dobrodružství, které má kořeny ve starých čarodějnických příbězích. Mladý rozmazlený král Kuzco musí být vyléčen ze svého sobectví. Promění se v lamu a jejíma očima vidí svět ze zcela nové perspektivy. Ve zvířecí podobě zažívá mnohá dobrodružství, potkává dobré i zlé lidi a učí se chápat životní hodnoty.

 

Ve složitých situacích mu pomáhá dobromyslný sedlák Pacha. Vzájemný vztah těchto dvou zcela protikladných postav je zdrojem vtipného humoru. Čtveřici hlavních postav doplňuje čarodějnice Isma a její pravá ruka Kronk. Tvůrci se inspirovali starověkou kulturou Inků a jihoamerickou přírodou, i když je pojali s velkou stylizovanou nadsázkou.

 

2. Čistá duše

 

Filmy o čisté duši pro lidi v karanténě

 

Film inspirovaný autentickým životním příběhem Johna Forbese Nashe mladšího, nositele Nobelovy ceny za ekonomii. V roce 1947 byl John přijat na prominentní Princetonskou univerzitu s pověstí naprosto mimořádně nadaného matematika. Ne jinak než jeho vrstevníci. Neúčastní se jejich zábav, žije ve svém vlastním uzavřeném světě a nechodí ani na přednášky. Je doslova posedlý touhou objevit „originální myšlenku“.

 

Najde ji a opouští univerzitu jako vědec, který svou matematickou teorií doslova převrátil naruby ekonomické teze, jež byly posledních sto let považovány za neměnné. Získá skvělé místo, ožení se, založí rodinu… Jednoho dne však i jeho žena Alicia musí uznat, že to, co John dosud považoval za podivínství, je vážná duševní choroba. Léčba je obtížná a zdlouhavá, protože pacient odmítá přijmout skutečnost, že je vážně nemocný. Přitom se chce vrátit do světa vědy, kde by měl své platné místo a všichni jeho blízcí by mu rádi pomohli. Teprve když se přesvědčí a zvítězí sám nad sebou, může vykročit vstříc cti nejvyšší …

 

1. Statečné srdce

 

 

Filmy Statečné srdce pro lidi v karanténě

 

Film je inspirován skutečnou historickou postavou
William Wallace
který ve 13. století vedl odboj proti anglickému králi Eduardovi I. Vilém se tajně oženil, aby se jeho manželka Murron [márne] vyhnula první noci s králem. Jednoho dne se ji však angličtí vojáci pokusí znásilnit, a když ji William brání, je prohlášen za vyhnance a Murron je popraven. Wallace vede odboj proti anglickým pánům a získává spojence v princezně Isabelle, která mu pomáhá vyhnout se většině králových nástrah. Nakonec je však Wallace zajat kvůli zradě vlastních vojáků. Toto je náš seznam nejlepších filmů pro lidi v karanténě.

 

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button