Filmy a volný časSEZNAMY FILMŮ

Filmy o karate – 20 nejlepších filmů o karate, které učí

Filmy o karate. Karate je japonské bojové umění, které se stalo základem mnoha filmových děl. Tyto filmy přinášejí zápletky s bojovými scénáři, vynikající herecké výkony a inspirativní příběhy. Pokud jste fanoušky karate a hledáte seznam nejlepších filmů na toto téma, jste na správném místě. Zde je výběr 20 nejlepších filmů o karate, které vás pobaví, nadchnou a inspirují.

 

Filmy o karate

 

Toto je seznam 20 nejlepších filmů o karate, které přinášejí různé přístupy k tomuto bojovému umění. Každý film má svá specifika a jedinečné prvky, ale všechny nabízejí vzrušující souboje a nezapomenutelné příběhy. Ať už jste fanoušky karate, nebo jen hledáte skvělou akční zábavu, tyto filmy rozhodně stojí za zhlédnutí.

 

1. Karate Kid (1984)

 

Karate Kid (1984)

 

Tento kultovní film sleduje příběh mladého Daniela Laruse, který se přestěhuje do nového města a musí čelit šikaně ze strany spolužáků. Později se spřátelí s japonským sousedem Mijagim, který ho učí karate a pomáhá mu získat sebedůvěru. Tento film je skvělou kombinací tréninkových sekvencí, emotivních momentů a nezapomenutelných hlášek.

 

2. Karate Kid (2010)

 

Karate Kid (2010)

 

Moderní remake klasického filmu z roku 1984 sleduje podobný příběh jako originál, ale s několika moderními úpravami. Mladý Dre Parker se přestěhuje do Číny a setká se s mistrem karate Hanem, který mu pomůže překonat překážky a stát se lepším bojovníkem.

 

3. Enter the Dragon (1973) – Karate filmy

 

Enter the Dragon (1973) - Karate filmy

 

Tento kultovní film je jedním z nejslavnějších děl Bruce Leeho. Hlavním hrdinou je Lee, který je vyslán na ostrov, kde se koná tajný turnaj bojových umění. Film je plný akčních soubojů, zajímavých postav a nezapomenutelných scén.

 

4. Kung Fu Panda (2008)

 

Kung Fu Panda (2008)

 

Přestože se jedná o animovaný film, získal si Kung Fu Panda srdce diváků po celém světě. Hlavním hrdinou je panda jménem Po, který se stane náhodně vybraným bojovníkem a musí se naučit umění kung-fu, aby zachránil své město před zlým Tai Lungem. Tento film nabízí zábavu.

 

5. Fist of Fury (1972) – Karate filmy

 

Fist of Fury (1972) - Karate filmy

 

Další skvělý film s Brucem Leem v hlavní roli. Příběh se točí kolem Chen Zhena, který bojuje proti rasové diskriminaci a zasazuje se o spravedlnost. Film je plný intenzivních soubojů a nezapomenutelných akčních scén.

 

6. Krvavý sport (1988)

 

Krvavý sport (1988)

 

Jean-Claude Van Damme se v tomto příběhu inspirovaném skutečnými událostmi stává ikonou bojových filmů. Hlavním hrdinou je Frank Dux, americký voják, který se účastní podzemního turnaje bojových umění v Hongkongu. Film nabízí napínavou akci a silné herecké výkony.

 

7. Karate-Robo Zaborgar (2011) – Karate filmy

 

Karate-Robo Zaborgar (2011) - Karate filmy

 

Tento japonský film obohacuje žánr karate o prvky sci-fi. Hlavním hrdinou je detektiv Daimon, který bojuje proti zločinu se svým věrným robotickým parťákem Zaborgarem. Film je plný zábavy, akce a vtipných momentů.

 

8. Cesta draka (1972)

 

Cesta draka (1972)

 

Bruce Lee v tomto filmu nejen hraje hlavní roli, ale také ho napsal a režíroval. Příběh se točí kolem Tang Lunga, který přijíždí do Říma, aby pomohl svým přátelům v jejich restauraci, kterou ohrožuje mafie. Film je proslulý slavnými souboji v Koloseu a ikonickým soubojem mezi Brucem Lee a Chuckem Norrisem.

 

9. Karate Bearfighter (1977)

 

Karate Bearfighter (1977)

 

Tento japonský film je součástí série karate filmů, v nichž hlavní hrdina Sonny Chiba bojuje proti zločinu a hájí spravedlnost. V tomto filmu se Chiba setkává s mafií, která se zabývá obchodem se zvířaty. Film je plný silných akčních scén a napětí.

 

10. Legenda o opilém mistrovi (1994)

 

Legenda o opilém mistrovi (1994)

 

Jackie Chan se v tomto filmovém skvostu předvádí ve své nejlepší formě. Příběh se točí kolem Wong Fei-hunga, který se specializuje na omamná bojová umění. Film je plný neuvěřitelných akčních scén, šarmu Jackieho Chana a úžasného humoru.

 

11. Karate Girl (2011) – Karate filmy

 

Karate Girl (2011) - Karate filmy

 

Tento japonský film sleduje příběh Rin, mladé dívky, která se učí karate, aby pomstila smrt svého otce. Rin předvádí své bojové schopnosti a odhodlání v řadě napínavých soubojů. Film je plný akce a dramatických momentů. Pivo na vlasy

 

12. Ong-Bak: Muay Thai Warrior (2003)

 

Ong-Bak: Muay Thai Warrior (2003)

 

Přestože se film zaměřuje na thajské bojové umění Muay Thai, nemůžeme ho z tohoto seznamu vynechat. Hlavní postavou je Tony Jaa v roli Boontinga, který se vydává do Bangkoku, aby získal zpět ukradenou posvátnou sošku Ong-Baka. Film je známý svými neuvěřitelnými bojovými scénami a akrobatickými výkony Tonyho Jaa.

 

13. Kill Bill: Volume 1 (2003) – Karate filmy

 

Kill Bill: Volume 1 (2003) - Karate filmy

 

Quentin Tarantino přinesl tento film o pomstě a bojových uměních s Umou Thurman v hlavní roli. Příběh sleduje její postavu známou jako Nevěsta, která se vydává na cestu pomsty proti skupině vrahů. Film obsahuje úžasné bojové sekvence a vynikající choreografii.

 

14. Neohrožený (2006)

 

Neohrožený (2006)

 

Jet Li se v tomto filmu představuje jako Huo Yuanjia, legendární čínský válečník. Příběh je inspirován skutečným životem Yuanjia a jeho cestou za sebepoznáním, odvážným soupeřením s ostatními bojovníky a obnovením čínské národní hrdosti. Film je plný emotivních momentů a epických soubojů. Bojová umění : 8 nejlepších bojových umění na světě

 

15. Zátah: Vykoupení (2011)

 

Zátah: Vykoupení (2011)

 

Tento indonéský akční film je známý svou brutální a intenzivní bojovou akcí. Příběh se točí kolem policistky, která se vloupá do budovy ovládané zločineckou organizací a musí se probojovat ven živá. Film je plný adrenalinu, rychlých soubojů a napínavých momentů.

 

16. Karate Wars (1978) – Karate filmy

 

Karate Wars (1978) - Karate filmy

 

Tento japonský film je součástí série filmů o karate se Sonnym Chibou v hlavní roli. Ve filmu Karate Wars se Chiba střetává s protivníkem, který se snaží o vzestup v podsvětí a k dosažení svých cílů zneužívá karate. Film je plný akčních soubojů a dramatických zvratů.

 

17. Zakázané království (2008)

 

Zakázané království (2008)

Filmy o karate. Tento film zajímavým způsobem spojuje karate a čínské bojové umění wu-šu. Příběh se točí kolem mladého chlapce, který cestuje do Číny a setkává se s mistry bojových umění, včetně Jackieho Chana a Jeta Li. Film je plný dobrodružství, akčních soubojů a fantastických scenérií.

 

18. Nejlepší z nejlepších (1989)

 

Nejlepší z nejlepších (1989)

Tento film se zaměřuje na bojové umění taekwondo. Skupina amerických bojovníků je vybrána, aby reprezentovala svou zemi na mezinárodním turnaji v Koreji. Film přináší emotivní příběh o týmové práci, odhodlání a soutěživosti.

 

19. Karate zabijáci (1967) – Karate filmy

 

Karate zabijáci (1967) - Karate filmy

Filmy o karate. Tento film je součástí série filmů o karate s názvem „The Man from U.N.C.L.E.“. Hlavní agenti Napoleon Solo a Illya Kuryakin se vydávají na misi, během níž musí čelit zlé organizaci, která ovládá karate. Film je plný akčních soubojů a špionáže.

 

20. Karate Tiger (1986)

 

Karate tygr (1986)

Tento film se snaží přiblížit karate světu hip-hopu a breakdance. Hlavní hrdina, mladý karatista Jason, se vydává na cestu, aby se stal mistrem karate a zároveň si udržel vášeň pro tanec. Film je zábavnou kombinací akce, tance a mladistvého ducha.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button