Filmy a volný časSEZNAMY FILMŮ

Filmy o lodích : 10 nejlepších filmů o lodích

Filmy o lodích . Nejlepší filmy s loděmi . Filmy odehrávající se na moři . Nejlepší lodní filmy všech dob. 

 

10. Bitva u Midwaye Filmy o lodích

 

bitva u Midway

Válečný film světoznámého režiséra Rolanda Emmericha (Den nezávislosti, Patriot, Godzilla) vypráví příběh amerického námořnictva a letectva v bitvě u Midway, která znamenala zlom v pacifickém válčišti druhé světové války. Hvězdné obsazení (Luke Evans, Woody Harrelson, Patrick Wilson, Ed Skrein, Aaron Eckhart, Nick Jonas a další) působivě ukazuje nejen pozadí konfliktu, ale především samotnou bitvu, která ještě nikdy nebyla natočena tak velkolepě. Zároveň bude představena jedna z rozhodujících námořních bitev druhé světové války z pohledu japonské vojenské elity.

 

9. Do posledního dechu Filmy o lodích

 

Do posledního dechu

Hrdinský akční thriller Do posledního dechu vypráví pozoruhodný příběh nejodvážnější plavby malého záchranného člunu v historii pobřežní stráže. Nová Anglie byla zasažena 18. Únor 1952 mohutná bouře, místně známá také jako nor’easter. Vlny zasáhly města na východním pobřeží a bouře zničila vše, co jí stálo v cestě, včetně ropného tankeru třídy T2 SS Pendleton, který plul do Bostonu. Vítr ji doslova roztrhal na kusy a v rychle se potápějícím trupu uvěznil více než 30 námořníků.

Zástupce hlavního inženýra Ray Sybert (Casey Affleck) si jako nejvýše postavený důstojník na palubě brzy uvědomí, že je na něm, aby převzal velení nad vyděšenou posádkou a přiměl ji zapomenout na své stížnosti a spolupracovat, aby loď udrželi na hladině během jedné z nejhorších bouří, která kdy zasáhla východní pobřeží USA. Když se k základně americké pobřežní stráže v Chathamu ve státě Massachusetts blíží bouře, velící důstojník Daniel Cluff (Eric Bana) nařídí odvážnou operaci s cílem zachránit ztroskotanou posádku.

Navzdory obrovským obtížím se čtyři muži pod vedením kapitána Bernieho Webbera (Chris Pine) vydávají na moře na dřevěném člunu se špatným motorem a s minimálními navigačními schopnostmi, aby společně čelili mrazivému počasí, dvacetimetrovým vlnám a hurikánovému větru.

Filmy o lodích

 

8. The Perfect Storm Filmy o lodích

 

Dokonalá bouře

Živly nemají slitování. Pocítíte jejich hněv. Atlantik se vlní ve třicetimetrových vlnách. Vítr je na maximu! V říjnu 1991 se tři povětrnostní fronty – včetně hurikánu Grace – střetnou v největší zaznamenané bouři, kterou meteorologové nazvali „Dokonalá bouře“.Filmy o lodích .V Dokonalé bouři bojuje posádka rybářské lodi Andrea Gail s nejsilnějšími živly, jaké kdy příroda rozpoutala…

 

7. USS Indianapolis: Boj o přežití

 

USS Indianapolis Boj o přežití

Druhá světová válka se chýlí ke konci a bitevní loď USS Indianapolis tajně převáží jednu ze dvou atomových bomb, které by mohly ukončit válečné běsnění. Japonci však zaútočili a těžký křižník potopili. Mise USS Indianapolis byla utajena tak přísně, že loď nikdo nepřehlédl, a informace o jejím útoku byly zveřejněny až o čtyři dny později. Filmy o žralocích

Filmy o lodích .Téměř 300 členů posádky z celkového počtu 1197 se okamžitě utopilo. Zbývající trosečníci z USS Indianapolis uvízli ve vodách Filipínského moře, kde trpěli hladem, žízní, horkem a halucinacemi, zatímco se bránili neustálým útokům žraloků. Zkoušku, která trvala pět dní, přežilo pouze 317 mužů.

Příčiny vypadávání vlasů u mužů : hlavní viníci

6. V srdci moře

 

V srdci moře Filmy o lodích

V zimě roku 1820 napadlo velrybářskou loď v Nové Anglii něco neuvěřitelného: velryba mamutí velikosti s obrovskou vytrvalostí a téměř lidskou touhou po pomstě. Tato skutečná námořní katastrofa inspirovala spisovatele Hermana Melvilla k napsání románu Bílá velryba.

 

5. Kapitán Phillips

 

Kapitán Phillips Filmy o lodích

Kapitán Philips je komplexní studie o únosu americké nákladní lodi Maersk Alabama somálskými piráty v roce 2009. Jedinečný pohled režiséra Paula Greengrasse nabízí kombinaci napínavého thrilleru a pohledu na nejrůznější důsledky globalizace. Film se zaměřuje na vztah mezi velícím důstojníkem lodi Alabama, kapitánem Richardem Phillipsem (dvojnásobný držitel Oscara Tom Hanks), a kapitánem somálských pirátů Musem (Barkhad Abdi), který ho vezme jako rukojmí. Phillips a Muse se střetnou, když Muse a jeho posádka zamíří na Phillipsovu neozbrojenou loď. V souboji vůle a odhodlání, který se odehrává 230 km od somálského pobřeží, jsou oba muži vydáni na milost a nemilost osudu, který je zcela mimo jejich kontrolu.

 

4. Bitevní loď Filmy o lodích

 

Bitevní loď Filmy o lodích

Hopper (Taylor Kitsch) nikdy nechtěl sloužit u námořnictva jako jeho starší bratr. Ale musel kvůli velkým problémům. Dokonce ani nechtěl požádat svou přítelkyni (Brooklyn Decker) o ruku jejího otce (Liam Neeson), shodou okolností svého vrchního velitele. Bude muset. Nikdy také nechtěl bojovat proti mimozemské invazi. Okolnosti ho k tomu také donutí. Pokud ne, jsme ze hry. Peter Berg, režisér akční komedie Hancock a thrilleru Království, přivedl na Zemi další nepřátelské mimozemšťany.

 

Stateční námořníci, v jejichž řadách je i nadějný střelec Raikes a popová hvězda Rihanna v „civilním“ oblečení, s nimi svedou čestný boj. Všichni se stali oběťmi ambiciózního vědeckého experimentu, jehož cílem bylo najít inteligentní život kdekoli ve vesmíru. Na jedné planetě skutečně zachytili signál a vyslali několik průzkumných lodí, aby zjistili, odkud přichází a jak vypadá. Mimozemšťané přistáli na moři poblíž Havajských ostrovů, uprostřed probíhajícího mezinárodního námořního cvičení, které si vyložili po svém a začali se bránit.

Filmy o lodích

 

Kolem své flotily a části pobřeží vytvořili neproniknutelný štít, pod nímž uvízlo několik bitevních lodí (včetně té, na níž slouží Hopper) a Hopperova přítelkyně, která byla na treku v havajských kopcích poblíž vysílače výše zmíněného signálu. Hopper má dobrý důvod se do boje zapojit. Přestřelka do posledního náboje mezi „našimi“ a mimozemskými stíhačkami bude mít stejný náboj jako souboj Autobotů a Decepticonů ve filmu Transformers.

 

3. Piráti z Karibiku: V nezmapovaných vodách Filmy o lodích

 

.Pirates of the Caribbean In Uncharted Waters Filmy o lodích

 

Johnny Depp se vrací ke své ikonické roli kapitána Jacka Sparrowa v akčním příběhu plném pravdy, zrady, mládí a odchodů. Když Jack potká ženu ze své minulosti (Penelope Cruzová), není si jistý, zda jde o lásku, nebo zda tato žena jen „hraje na city“ a využívá ho k nalezení legendární Fontány mládí. Když je nucen nastoupit na loď Queen Anne’s Revenge, loď obávaného piráta Černovouse (Ian McShane), ocitá se Jack v nečekaném dobrodružství, při kterém neví, koho se má bát víc: zda Černovouse, nebo ženy ze své minulosti. Film bude uveden do českých kin ve 3D s dabingem, 2D s dabingem a titulky.

 

2. 1597: Bitva u Mjongryangu

 

1597 Bitva u Mjongryangu Lodní filmy

 

Odmítnutý lodní admirál dynastie Čoson je povolán zpět na své místo, aby čelil japonské invazi v roce 1597. Choi Min-sik, bezpochyby jeden z největších korejských hereckých pokladů, se v nejvýdělečnějším korejském filmu všech dob zhostil role historického velikána srovnatelného s naším Janem Žižkou.

 

1. Titanic

 

Titanic Filmy o lodích

 

Byl obrovský a luxusní. Lidé o něm ve své pýše říkali, že je nepotopitelný. Když Titanic vyplul na svou první plavbu, byli na jeho palubě také chudý Jack a bohatá Rose. On vyhrál pokerový tiket, ona si pronajala jedno z nejluxusnějších apartmá. Prožili nejlepší chvíle svého života a slíbili si, že se už nikdy nerozloučí – až do oné osudné noci, kdy pýcha lidstva narazila do ledovce v Severním moři a poslala Titanic neúprosně ke dnu. Krásný románek se změnil ve zběsilý a tragický boj o záchranu. Kolik jich ještě mají? Hodinu, možná dvě…

Podívejte se také na :

10 nejlepších romantických filmů

 

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button