Filmy a volný časONLINE FILMY

Little Winnetou online cz dabing nebo titulky 2022

Malý Winnetou online cz dabing nebo titulky 2022 je německý celovečerní film. V režii Mikea Marzuka hrají Mika Ullritz jako Winnetou, Milo Haaf jako Tom Silver a Lola Linnéa Padotzke jako Winnetouova sestra Nscho-tschi. Scénář napsal režisér Mike Marzuk společně s Gessou Scheibnerovou podle muzikálu Kleiner Häuptling Winnetou (text napsal Karl-Heinz March). V Německu a Rakousku byl film uveden 11. Srpen 2022.

 

Little Winnetou online cz dabing nebo titulky 2022

 

Little Winnetou online cz dabing nebo titulky 2022

 

Náčelníkův dvanáctiletý syn Winnetou je plný elánu a už se považuje za velkého bojovníka. Jeho otec Inču-čuna a vesnický stařešina jsou však toho názoru, že se jeho syn musí ještě leccos naučit, mimo jiné přebírat zodpovědnost za druhé a ovládat svůj temperament.

 

Když Apačům hrozí hladomor kvůli nedostatku bizonů, Winnetou vidí šanci, jak se otci osvědčit. Jednou v noci přistihne Toma Silvera, stejně starého sirotka, jak krade koně, ale nechce ho vydat šerifu Watsonovi. Protože Tom ví, kam se bizoni poděli.

 

Film o indiánech 2022

 

Film o indiánech 2022

 

Společně s Tomem a s podporou své sestry Nšo-či se Winnetou vydává na nebezpečnou výpravu za záchranou Apačů. Během toho se mimo jiné setkávají s Toddem Crowem, po kterém pátrá policie.

Natáčení probíhalo ve Španělsku od 12. Srpen až 2. říjen 2020 v Almeríi v autonomním společenství Andalusie. Little Winnetou online cz dabing nebo titulky 2022.

Film vznikl v produkci mnichovské společnosti SamFilm (producenti Ewa Karlström, Andreas Ulmke-Smeaton a Bernd Schiller) v koprodukci se Studiem Babelsberg (producent Christoph Fisser). Produkci ve Španělsku zajišťovala společnost Fresco Film Services. Film podpořily FilmFernsehFonds Bayern, Deutscher Filmförderfonds a Filmförderungsanstalt.

 

Little Winnetou online

 

Little Winnetou online

 

Film režíroval Mike Marzuk, který je známý především díky filmové sérii Fünf Freunde (2012-2017).

Kameru měl na starosti Alexander Fischerkoesen, střih Tobias Haas a casting Stefany Pohlmann. Kostýmy navrhla Andrea Spanier, scénu Ralf Schreck, zvuk Alex Rubin a Marco Hanelt a líčení Susana Sánchez a Anna Kunz. Kaskadérské kousky měli na starosti Vanessa Wieduwilt a Hernan Ortiz. Little Winnetou online cz dabing nebo titulky 2022.

Markus Tschiedert dal filmu na Filmstarts.de 2,5 hvězdičky z pěti. Film není nijak novátorský, zápletka působí, jako by byla poskládána ze stavebnice, a napětí rychle vyprchá. Jako dětský film se do něj hodí jen stěží, protože oživuje především osvědčená klišé starších filmů Karla Maye, aby měl co dělat zejména se starými fanoušky.

O filmu

 

O filmu

 

Maximilian Schröter udělil filmu na webu film-rezensionen.de sedm bodů z deseti a uvedl, že film je díky stabilně charismatickým hercům přesvědčivý jako dobrodružství pro děti. Schröter však kritizoval postavu Todda Crowea jako příklad stereotypního padoucha, v němž se jeho jinakost spojuje se zlobou. Jak nejlépe umýt okna – 6 nejčastějších chyb

Matthias Dell na serveru zeit.de naopak dílo kritizoval jako „vykalkulované a dřevěné, stejně jako bezcharakterní a nudné“ a označil ho za „německý Divoký západ v miniverzi“ a dodal, že výsledkem je prequel v duchu minipremiéry.

 

Indiáni 

 

Indiáni 

 

Florian Koch v deníku Abendzeitung München kritizoval, že se tvůrci záměrně zaměřili na „pohádkový svět“ Karla Maye a odmítli tak osvícený přístup k domorodé kultuře, na rozdíl například od akčního filmu Kořist, v němž vystupovali indiáni. A ve srovnání s Der Schuh des Manitu se tento film bere příliš vážně, i když nevynechává žádná westernová klišé. Zimní věci

 

Little Winnetou online cz dabing nebo titulky 2022

 

Little Winnetou online cz dabing nebo titulky 2022 2

Laura Schäferová v časopise Stern píše, že Der junge Häuptling Winnetou je z velké části milý dětský film s pěkným poselstvím. „Nebýt narážky na klišé o původních obyvatelích. A rasistická scéna.“ Zde odkazuje na scénu, v níž se Tom Silver ptá mladého Winnetoua: „Opravdu se Indiáni potí?“ Schäfer píše: „Nehledě na to, že z vědeckého hlediska je tato otázka nepřekonatelná ve své hlouposti – čeho má dosáhnout? Označit Indiány za cizince, kteří neznají pot? Jakou představu si o něm vytvoří mladé publikum?“ Schäfer se nicméně domnívá, že se film mladým divákům v kině líbil a možná v některých z nich vzbudil zvědavost, aby se o příběhy domorodců začali zajímat i nadále. Úkolem dospělých je přiblížit jim „svět mimo fikci“.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button