Filmy a volný časONLINE FILMY

Hokej Slovensko Norsko živě

Hokej Slovensko Norsko živě 5.5.2022. Lední hokej je kontaktní zimní týmový sport, který se hraje na bruslích, obvykle na kluzišti s čarami a značkami specifickými pro tento sport. V ledním hokeji dva soupeřící týmy pomocí hokejek ovládají, pohybují a střílejí uzavřený vulkanizovaný gumový kotouč zvaný „puk“ do branky druhého týmu.

 

Hokej Slovensko Norsko živě 5.5.2022

 

Hokej Slovensko Norsko živě 5.5.2022
Hokej Slovensko Norsko živě 5.5.2022

 

Každý gól má hodnotu jednoho bodu. Vítězem se stává tým, který vstřelí více gólů. V oficiální hře má každý tým na ledě vždy šest bruslařů, s výjimkou trestů, z nichž jeden je brankář. Hokej Slovensko Norsko živě.

 

Lední hokej je jedním ze sportů, které jsou součástí zimních olympijských her, a jeho premiérová mezinárodní amatérská soutěž, mistrovství světa IIHF, je řízena Mezinárodní hokejovou federací (IIHF) pro mužské i ženské soutěže. Lední hokej se hraje také jako profesionální sport.

 

Sestava Hokej Slovensko Norsko

 

Sestava Hokej Slovensko Norsko

 

V Severní Americe a některých evropských zemích je tento sport v běžné řeči známý jednoduše jako „hokej“. V mnoha zemích se však „hokej“ obvykle vztahuje k pozemnímu hokeji, s výjimkou některých severních oblastí Ruska, kde se bandy stále označuje jako „ruský hokej“ (русский хоккей) nebo „hokej s míčem“ (хоккей с мячом), zatímco lední hokej se nazývá „hokej s pukem“ (хоккей с шайбой). V roce 1994 byl lední hokej oficiálně uznán za kanadský národní zimní sport.

 

Přímý přenos

 

Přímý přenos

 

Moderní sport lední hokej se vyvinul v Kanadě, především v Montrealu, kde 3. V březnu 1875 odehrál první zápas v hale. Některé rysy hry, jako je délka ledové plochy a používání puku, se zachovaly dodnes. Amatérské hokejové ligy se začaly hrát v 80. letech 20. století. 19 let. století a profesionální lední hokej byl založen kolem roku 1900. Stanley Cup, který je symbolem hokejové nadvlády.

Původně byl vyroben v roce 1892 jako „Dominion Hockey Challenge Cup“ a poprvé byl udělen v roce 1893 jako cena kanadského amatérského šampiona a později se stal mistrovskou trofejí Národní hokejové ligy (NHL). Na počátku 20. století přijala kanadská pravidla Mezinárodní hokejová liga v Paříži, která byla předchůdkyní Mezinárodní hokejové federace. Tento sport se poprvé hrál na olympijských hrách v roce 1920.

 

Hokej Slovensko Norsko živě 5.5.2022

 

Hokej Slovensko Norsko živě 5.5.2022 2

 

Ačkoli v prvních letech vzniku tohoto sportu jej hrály i ženy, větší popularitu začal získávat až poté, co jej organizátoři začali v polovině 80. let 20. století propagovat. 20s. století oficiálně odstranit bodové hodnocení z ženského ledního hokeje, který se do té doby rozšířil do Evropy a mnoha dalších zemí. První mistrovství světa žen se konalo v roce 1990 a v roce 1998 se ženský hokej dostal na olympijské hry. Pomočování u dětí – rady, jak to změnit.

 

Zatímco obecné charakteristiky hry zůstávají neměnné, přesná pravidla závisí na konkrétním použitém herním kódu. Dva nejdůležitější kodexy jsou kodexy IIHF a NHL. Oba tyto kodexy, stejně jako další, vycházejí z kanadských pravidel ledního hokeje z počátku 20. let 20. století. století.

 

Zajímavosti o zápase

 

Zajímavosti o zápase

 

Lední hokej se hraje na hokejovém hřišti. Při normální hře je na každé straně ledu šest hráčů na bruslích, z nichž jeden je brankář. Cílem hry je střílet góly střelou na tvrdý vulkanizovaný gumový kotouč, tzv. puk, do soupeřovy branky na opačném konci kluziště. Hráči používají hokejky k přihrávkám nebo střelbě na puk. Mastné vlasy : 5 domácích prostředků.

 

Live Stream Hokej Slovensko Norsko Live 5.5.2022

 

Live Stream Hokej Slovensko Norsko Live 5.5.2022

 

S určitými omezeními mohou hráči přesměrovat puk kteroukoli částí těla. Hráči nesmějí držet puk v rukou a nesmějí rukama přihrávat spoluhráčům, pokud nejsou v obranném pásmu. Hráči však mohou puk srazit ze vzduchu rukama k sobě. Je jim zakázáno kopat puk do soupeřovy branky, i když neúmyslné přesměrování puku od brusle je povoleno. Hráči nesmí úmyslně střílet puk do branky rukou. Hokej Slovensko Norsko živě.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button