HISTORIE A DINOSAUŘIZajímavosti

10 věcí, které jste nevěděli o Vikinzích

Co jste nevěděli o Vikinzích? Přečtěte si o Vikinzích více informací .

1. Vikingové nenosili rohaté přilby.

 

  Vikingové nenosili rohaté přilby. Co jste nevěděli o Vikinzích

 

Vikingové nosili přilby, ale neměli rohy. Tento trend vynalezli malíři v 19. století , snad inspirován starořeckými a římskými kronikáři. Ti popisovali severoevropany s rohy. Dlouho před Vikingy nosili severští a germánští kněží přilby s rohy pro obřadní účely.

2. Vikingové byli známí svou vynikající hygienou.

 

Vikingové byli známí svou vynikající hygienou. Co jste nevěděli o Vikinzích

 

Vykopávky vikingských nalezišť ukázaly, že Vikingové dbali na hygienu. Byly nalezeny pinzety , břitvy , hřebeny a čističe uší vyrobené ze zvířecích kostí . Vikingové se koupali alespoň jednou týdně, což bylo častěji než ostatní Evropané jejich doby.

3. Vikingové používali k rozdělávání ohně jedinečnou metodu.

 

Vikingové jak rozdělat oheň Co jste nevěděli o Vikinzích

 

 

Vikingové sbírali houby z kůry stromů a několik dní je vařili v moči. Dusičnan sodný v moči umožnil materiálu získat nižší teplotu hoření, takže Vikingové měli oheň i na cestách. Nejlepší komedie 

4. Vikingové pohřbívali své mrtvé v lodích.

 

Vikingové pohřbívali své mrtvé v lodích. Co jste nevěděli o Vikinzích

 

Vikingové pohřbívali své mrtvé na svých lodích. Domnívali se, že plavidla , která jim v životě tak dobře sloužila, jim pomohou dosáhnout jejich konečných cílů. Významní válečníci a významné ženy byli často pohřbíváni na lodích , obklopeni zbraněmi, cenným zbožím a někdy i s obětovanými otroky.

5. Vikingové se aktivně podíleli na obchodu s otroky.

 

Vikingové se aktivně podíleli na obchodu s otroky.

Mnoho Vikingů zbohatlo na obchodování s lidmi. Zajímali a zotročovali ženy a mladé muže a plenili anglosaské, keltské a slovanské osady. Tito „otroci“, jak se jim říkalo, byli poté prodáváni na obrovských trzích s otroky po celé Evropě a na Blízkém východě.

6. Vikingské ženy měly některá základní práva

 

  Vikingské ženy měly některá základní práva Co jste nevěděli o Vikinzích?

 

Vikingské dívky se vdávaly ve 12 letech a musely se starat o domácnost, zatímco jejich manželé odplouvali za dobrodružstvím. Stále měly větší svobodu než ostatní ženy té doby. Vikingské ženy mohly dědit majetek, požádat o rozvod a získat zpět své věno, pokud jejich manželství skončilo.

7. Vikingové trávili většinu času zemědělstvím.

 

Vikingové-muži-cestovali-vacsin-casu-farmarcenim

Možná vás to zklame, ale většina vikingských mužů se oháněla kosami, nikoliv meči. Pravda, někteří z nich byli bezohlední piráti, kteří vystupovali z lodí jen proto, aby pustošili vesnice a brali bohatství. Většina z nich však v klidu zasela ječmen, žito a oves. Na svých malých farmách chovali skot, kozy, prasata a ovce, které obvykle poskytovaly dostatek potravy pro rodinu.

8. Vikingové lyžovali pro zábavu.

 

  Vikingové lyžovali pro zábavu.

Vikingové vynalezli primitivní lyže před 6 000 lety , i když Slované je vynalezli ještě dříve. Wikongové považovali lyžování za efektivní způsob dopravy a byl to jejich oblíbený způsob rekreace. Dokonce uctívali boha lyžování Ullra.

 

9. Vikingští lordi dávali přednost blond barvě.

 

  Vikingové dávali přednost blondýnkám

 

Vikingové chtěli být blond, ti s hnědými vlasy používali k barvení vlasů silné mýdlo s vysokým obsahem louhu. V některých oblastech si Vikingové také barvili vousy. Toto zbarvení jim však také pomohlo zbavit se velkého problému své doby : vší , ten, kdo měl vši, pojmenovali myší hříva.

 

10. Vikingové nikdy nebyli součástí jednotné skupiny.

 

Vikingové nikdy nebyli součástí jednotné skupiny.

 

Vikingové nebyli jednotní. Ve skutečnosti se jako Vikingové ani neoznačovali, tento termín se vztahoval pouze na všechny Skandinávce, kteří se účastnili zámořských výprav. Vikingové žili v kmenech, které se rozkládaly na území dnešního Norska , Dánska a Švédska . Jednotlivé kmeny na sebe dokonce útočily a bojovaly proti sobě.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button