DOBRÉ RADY PRO VAŘENÍRecepty

Co použít místo strouhanky – 5 alternativ

Co použít místo strouhanky. Strouhanka se v kuchyni často používá k obalování různých potravin, například masa, ryb nebo zeleniny. Pokud však chcete změnit své stravovací návyky a vyhnout se strouhance, můžete použít několik alternativ.

Co použít místo strouhanky

 

Co použít místo strouhanky

 

Všechny tyto alternativy jsou zdravější a méně kalorické než tradiční strouhanka. Mnohé z nich jsou navíc bezlepkové, takže jsou vhodné i pro lidi s celiakií nebo nesnášenlivostí lepku.

 

Při výběru náhrady strouhanky byste měli zohlednit také chuť a strukturu připravovaného pokrmu. Některé z těchto náhražek mohou mít jinou chuť a strukturu než tradiční strouhanka, takže byste měli experimentovat, abyste našli tu správnou náhradu pro svůj pokrm.

 

1. Korýši

 

Kůrky jsou sušené, mleté a pražené strouhanky, které se používají jako náhrada strouhanky. Korýši mají podobnou strukturu jako strouhanka a dodávají pokrmu krásnou zlatohnědou barvu. Měkkýši jsou k dostání v mnoha obchodech s potravinami a můžete si je snadno připravit doma.

 

2. Kokosová mouka

 

Kokosová mouka

 

Kokosová mouka je vynikající alternativou pro ty, kteří se snaží vyhnout lepku. Mouka se vyrábí z mletého kokosového masa a má jemnější strukturu než strouhanka. Kokosová mouka dodává jídlu příjemnou kokosovou chuť a vůni.

 

3. Mandlová mouka – co použít místo strouhanky

 

Mandlová mouka se vyrábí z mletých mandlí a má jemnou strukturu. V mnoha receptech, které vyžadují strouhanku, ji lze nahradit strouhankou. Mandlová mouka je bohatá na bílkoviny, vlákninu a zdravé tuky. Čočková polévka recept

 

4. Polenta

 

Polenta

 

Polenta je kukuřičná mouka, která se používá k přípravě pokrmů v kuchyni. Mouka má hrubou strukturu a lze ji použít jako náhradu strouhanky. Polenta dodá pokrmu výraznou chuť a lze ji použít i jako přílohu k hlavnímu chodu. Co použít místo strouhanky. Jak funguje růst vlasů: vhled do cyklu růstu vlasů

 

5. Kukuřičné lupínky

 

Další alternativou strouhanky jsou kukuřičné lupínky. Vločky lze rozdrtit na malé kousky a použít je jako obalovací směs. Kukuřičné vločky dodávají jídlu jemnou chuť a lze je použít k obalování masa, ryb nebo zeleniny.

 

Co použít místo strouhanky – další možnosti

 

Kromě těchto alternativ existuje mnoho dalších možností, jak nahradit strouhanku. Jako náhradu strouhanky můžete použít drcené vločky, ovesné vločky, kuskus nebo jiné mleté obiloviny.

 

Výběr náhrady strouhanky se obvykle liší v závislosti na receptu a typu pokrmu, který chcete připravit. Pokud se však pokusíte najít zdravější alternativy, můžete zlepšit své stravovací návyky a zároveň si pochutnat na chutném a zdravém jídle.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button