VZTAHYŽivotní styl

Jak někomu zlepšit náladu – 26 způsobů

Jak někomu zlepšit náladu – 26 způsobů. Když je váš nejlepší přítel na dně, chcete mu jen zlepšit náladu. Máme pro vás spoustu nápadů, jak někoho rozveselit bez ohledu na situaci, s tipy od lékařů, terapeutů, psychologů, psychiatrů, životních koučů a dalších!

 

Jak někomu zlepšit náladu

 

Jak někomu zlepšit náladu

 

Neexistuje žádné univerzální řešení. Pokud je váš přítel ve stresu ze závěrečných zkoušek, můžete zvolit jeden přístup, zatímco pokud je rozrušený z rozchodu, zvolíte úplně jinou cestu. Samozřejmě existují některé osvědčené metody (zmrzlina je docela univerzální povzbuzující prostředek), ale protože možná budete muset sáhnout hluboko do studnice nápadů, abyste svého přítele znovu potěšili, jsme tu, abychom vám pomohli. Ano, některé z těchto nápadů mohou být kýčovité nebo se zdát hloupé, ale neřekli jste si, že uděláte cokoli, abyste pozvedli svého přítele? Na tomto seznamu se určitě najde něco, co dokáže převrátit naruby každou zamračenou tvář.

 

1. Zeptejte se ho, jestli chce pomoci

 

Zeptejte se ho, jestli chce pomoci

Nejprve zjistěte, zda osoba, kterou se snažíte rozveselit, o vaši pomoc skutečně stojí! Je důležité získat od někoho svolení, abyste ho rozveselili. V opačném případě by se mohlo stát, že jim bude nepříjemné, jak se cítí, a budou chtít, aby to zmizelo. Není tak pravděpodobné, že by je to rozveselilo. Rozjímání pro dnešní den.

 

2. Buďte tu pro ně

 

Buďte tu pro ně

Jak někomu zlepšit náladu? Lidé potřebují čas, aby se vyrovnali s rozchodem, úmrtím v rodině nebo jinými závažnými událostmi. To nejlepší, co můžete udělat pro jejich uzdravení, je být tu pro ně. Spojte se s nimi, věnujte jim svůj čas a energii, aniž byste za to něco očekávali. Trpělivost je při zármutku ctnost. Citáty o lásce

 

3. Společně se pustíte do kreativního projektu – Jak někomu zlepšit náladu

 

Podnikněte společně kreativní projekt - Jak někomu zlepšit náladu

Ať už naplánujete složitý projekt, nebo vezmete barvy a počmáráte kus kartonu ve stylu Pollocka, můžete svému příteli pomoci, aby se znovu usmál (koláž, malba, kresba, hudba atd.). Jak čistit granátové jablko.

 

4. Zanechání ručně psaného vzkazu pro přítele

 

  Zanechání ručně psaného vzkazu pro přítele

Vzkazy jsou vždy skvělým způsobem, jak dát příteli, který může být trochu nesvůj, pokud jde o citové záležitosti, najevo, že vám na něm stále záleží. Lidé tak získají pocit, že na ně myslíte, a můžete jim vyjádřit podporu. Případně jim můžete dát slova nebo mantry, které je povzbudí a nahradí jejich automatické negativní myšlenky. Napište něco hezkého, složte to a nalepte na nějaké nepříliš nápadné místo, kde to později najdou. Citáty o přátelství

5. Rock the blues – Jak zlepšit někomu náladu

 

Rock the blues - Jak zlepšit někomu náladu

I když nemáte to štěstí, že bydlíte poblíž děsivé/nebezpečné houpačky na konci světa, je pravděpodobné, že máte někde poblíž úžasné dětské hřiště. Houpání je skvělá forma cvičení. Pravidelná fyzická aktivita a cvičení mají mnoho dalších výhod, například zvyšují hladinu energie a zlepšují náladu. Endorfiny uvolňované při cvičení mohou pomoci bojovat s pocity deprese. Jak opravit zip.

 

6. Zajděte si na zmrzlinu

 

Jdi si pro zmrzlinu

Zmrzlina dokáže vždycky někomu zlepšit den. Vážně, možná jen potřebují dvojitý kopeček zmrzliny nebo mátu. Nebo čokoládové sušenky. Nebo máslové ořechy. (Teď chceme zmrzlinu!)
Vtipné obrázky

 

7. Dělej, co chceš – Jak zlepšit něčí náladu

 

  Dělej, co chceš - Jak zlepšit něčí náladu

Pokud si každý týden vyhradíte alespoň hodinu nebo dvě na činnost, která vás baví, pomůže vám to uvolnit se a zbavit se stresu. Mechanismy zvládání stresových situací jsou velmi důležité, protože chronický stres může způsobit náchylnost k depresi. Pomozte svému příteli, aby se cítil lépe, a najděte si čas na něco, co ho baví, i kdyby to mělo být hraní videoher. Hledání řidiče – 10 tipů, jak najít dobrého řidiče.

 

8. Společné dobrovolnictví – Jak někomu zlepšit náladu

 

Společné dobrovolnictví - Jak někomu zlepšit náladu

Výzkumy naznačují, že dobrovolná práce pro druhé může posilovat sebevědomí. Pokud váš přítel potřebuje povzbudit, může být dobrovolná práce pro ostatní odměnou a pozitivním rozptýlením od jeho emocionálních potíží. Vaše škola pravděpodobně nabízí několik možností pro studenty, kteří chtějí pracovat jako dobrovolníci – stačí se informovat v poradenské kanceláři.

 

9. Dávejte hodně pozitivního posílení

 

Dávejte hodně pozitivního posílení

Jak někomu zlepšit náladu? Věda dokázala, že na každou negativní myšlenku potřebujeme tři pozitivní, které ji vyváží. To znamená, že negativita nás ovlivňuje více než pozitivita, odsouvá nás na vedlejší kolej a činí nás nešťastnými. Možná jste to nebyli vy, kdo vašemu příteli vnukl do hlavy tyto negativní myšlenky, ale můžete mu je zcela pomoci negovat – tři pozitivní tvrzení najednou! Jak rychle uklidit.

 

10. Společné pečení – Jak někomu zlepšit náladu

 

Společné pečení - Jak někomu zlepšit náladu

 

Bylo zjištěno, že pečení má terapeutický účinek, který zmírňuje deprese a úzkosti. Protože odměřování, míchání a věnování pozornosti receptu často zabírá veškerou vaši pozornost, vytváříte si v mysli „klid“, který vytěsňuje mnoho negativních myšlenek a emocí. Lahodné vůně také vyvolávají radostné pocity, a pokud vám vadí kalorie, podělte se o ně s kamarádem nebo je věnujte charitě či místní hasičské zbrojnici.

 

11. Udělejte si technickou přestávku

 Abyste je dostali z ložnice a odpojili je od elektroniky. Motivovat [ich], pokud se [oni] zavřou do jeskyně v [ich] pyžamu a sledují Netflix, může být těžší.

 

12. Společně strávený čas

Vypněte televizi, přepněte telefon do tichého režimu a soustřeďte se na přítomnost a připravenost naslouchat. Konverzace se pravděpodobně uskuteční, stejně jako čistá radost, kterou přináší soustředěný a kvalitní čas strávený s někým, na kom nám záleží. Cokoli, co zlepšuje sebevědomí a vyvádí člověka z koloběhu myšlenek, je ve světě duševního zdraví účinnou strategií zvládání.

 

13. Cvičení meditace soucitu

Meditace soucitu je něco, co se obvykle dělá o samotě, ale s kamarádem je vždycky všechno zábavnější! Pomozte svému příteli vzpomenout si na někoho, kdo mu ublížil, a pak „pracujte na posílání dobrých přání, myšlenek a vibrací. Přejte jim hodně zdraví, štěstí atd. a odpusťte i těm, kteří se k vám chovali špatně. V odpuštění je velká síla a pozitivita.

 

14. Nabídněte jim květiny – Jak někomu zlepšit náladu

Zajděte do květinářství, vykopejte zahradu svého otce, „vypůjčte“ si ji v parku nebo si vyrobte origami a vyrobte kytici pro kamarádku. Pokud chcete zintenzivnit svou hru, můžete jim k vybraným květinám poslat i tajný vzkaz.

15. Společné cvičení jógy

Ať už se přihlásíte na kurz, nebo si najdete výukový program na YouTube, jóga je skvělý způsob, jak najít cestu zpět ke štěstí.

Jóga přináší mnoho výhod pro duševní zdraví. Kromě toho, že jóga pomáhá lidem bezpečným a terapeutickým způsobem vystoupit z jejich komfortní zóny, snižuje také fyziologické vzrušení organismu – cvičením jógy se snižuje srdeční frekvence, dýchání a produkce kortizolu. Snížením těchto fyzických ukazatelů stresu pomáhá jóga snižovat úzkost a zároveň stimuluje produkci serotoninu. Přínos je tedy dvojí, pomáhá zmírnit stres a zároveň posiluje pozitivní emoce.

 

16. Udělejte si z nich legraci

Jak někomu zlepšit náladu? Smích je někdy nejlepší lék. Rychlé vyhledávání žertíků vám pomůže najít několik opravdu chytrých žertíků, včetně namáčení sýrových kuliček do čokolády a jejich vydávání za Whoppers… kreslení pavouka na toaletní papír… atd. Jen se ujistěte, že jim přijde vtipné cokoli, co vyberete (cílem je rozesmát je, nejen vás!). Astrální cestování.

17. Připomeňte jim, aby se (opatrně) nadechli.

Je prokázáno, že meditace je velmi účinná při snižování stresu. Existují skvělé aplikace, jako je Stop, Breathe and Think, díky kterým je meditace zábavná a snadná.

 

18. Skip (Ano, správně, Skip) – Jak někomu zlepšit náladu

Najděte si svou žlutou cestu a vydejte se na cestu. Cvičení je zábavný způsob, jak si vyplavit endorfiny, zvýšit množství kyslíku, rozhýbat se a rozptýlit se od špatné nálady. Můžete provádět jakékoli cvičení, ale pokud chcete být mimořádně hloupí, zkuste skákat. Když skáčete, je nesmírně těžké se nemračit.

 

19. Označte je v milionu vtipných příspěvků na Instagramu

Být otravný může být někdy rozkošné. Pokud jim to vykouzlí úsměv na tváři, bude to stát za to. Najděte všechna hloupá videa s tančícími dětmi, nešikovnými momenty a psy, kteří jsou psy. Označte je jakoukoli věcí, která by je mohla rozesmát.

 

20. Dělejte něco venku

 

Přírodní terapie je velmi prospěšná pro zlepšení nálady. Věda prokázala, že samotný pobyt v přírodě (nebo dokonce jen pohled na fotografie přírody) přirozeně zlepšuje náladu. Ať už žijete uprostřed metropole, nebo máte to štěstí, že bydlíte kousek od národního parku, najděte si něco, co můžete dělat venku. I kdyby to bylo jen 15 minut na čerstvém vzduchu, může to vašemu příteli nebo blízkému opravdu zlepšit náladu.

 

21. Najděte (nebo předstírejte) trochu štěstí

Možná, že váš přítel potřebuje jen trochu více sebedůvěry. Možná je lékem na jejich sklíčenost hledání šťastného haléře na ulici nebo pročesávání pole ve snaze najít čtyřlístek. I když možná žádnou nenajdou, takže tajně přihodíš vlastní peníze a necháš si ji sebrat, protože jsi četl Harryho Pottera a pamatuješ si na přepínač Felix Felicis, který fungoval na Rona.

22. Povzbuďte je, aby o tom mluvili.

Jak někomu zlepšit náladu? Mluvení je jedním z nejúčinnějších způsobů, jak někoho rozveselit. Povzbuďte svého přítele, aby se podělil o své pocity! Dospívající (zejména dívky) často říkají, že když jsou ve stresu, chtějí si o tom s někým promluvit. Buďte tu pro ně, naslouchejte jim. Pokud nemají zájem mluvit, pozvěte je na nějakou aktivitu s vámi a je více než pravděpodobné, že začnou mluvit. Pánské zimní boty – Jak vybrat zimní boty.

 

23. Vytvořte choreografii tance na jejich oblíbenou píseň.

Chcete zábavnou aktivitu, která každého zbaví trápení? Vymyslete si tanec na oblíbenou píseň svého kamaráda nebo zkuste okopírovat existující choreografii.

 

24. Uvařte jim jídlo – Jak někomu zlepšit náladu

Vaření a stolování s rodinou a přáteli podporuje sbližování a podle studií i celkové štěstí. Pokud můžete, zvolte zdravé jídlo plné živin, které vašeho přítele zasytí.

 

Když je většina lidí na dně, nízká energie, která ovlivňuje jejich tělo, je nutí sáhnout po rychlé energii. To se často rovná velkému množství cukru a nezdravých potravin. Proč nezkusit pečené kuře? Je to mnohem jednodušší, než se zdá, a oba budete mít skvělý pocit zadostiučinění, až z trouby vyndáte nádherného zlatavého ptáčka. Přidejte k tomu hnědou rýži a čerstvou zeleninu z farmy a máte syté a zdravé jídlo!

 

25. Udělejte společně náhodný skutek laskavosti

Udělejte společně náhodný skutek laskavosti – když děláme něco pro druhé, často z toho máme prospěch my. Jděte ven a dělejte pro druhé i drobné věci (např. otevřete někomu dveře, zaplaťte za pití v restauraci, usmějte se a řekněte „dobré ráno“ cizímu člověku atd.) a uvidíte, jak se váš den změní.

26. Vizualizace budoucnosti – Jak někomu zlepšit náladu

Pomůžete-li lidem přemýšlet o tom, jak jsou produktem své minulosti, přítomnosti a budoucnosti, se zvláštním zaměřením na budoucnost, můžete jim pomoci zjistit, kam směřují.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button