OBECNÝ ZÁJEMŽivotní styl

Jak opravit zip 11 tipů pro rychlou a snadnou opravu

Jak snadno a rychle opravit zip. Znalost opravy zipu je možná jedním z nejužitečnějších módních háčků, které se kdy naučíte. Téměř každé šaty, sako, sukně a kalhoty ve vašem šatníku mají alespoň jeden zip. Jeho oprava však není vždy snadná. Rozbité zipy jsou ve skutečnosti pravděpodobně nejnepohodlnějším módním kouskem, protože čím více se snažíte jezdcem pohybovat nahoru a dolů (v různých stavech nepohodlí), tím více se zip může často poškodit.

 

Jak opravit zip

 

Jak opravit zip

 

Pokud se vám na cestě ze dveří náhle rozbije zip u šatů nebo kabelky, můžete si ho odnést do místního obchodu, kde vám ho vymění. Chcete rychlé a snadné řešení. Zip si tedy budete muset opravit sami. Co bylo pravděpodobnější, slepice nebo vejce? Zde je odpověď

 

V rámci našeho pokračujícího seriálu „Jak na to“ zde shromažďujeme nejlepší triky na opravu zipů pomocí domácích potřeb, jako je vazelína, tužky a dokonce i lak na nehty – podle toho, co se vám zrovna válí po ruce.

 

Níže naleznete jednoduchá a rychlá řešení, která vám pomohou znovu začít pracovat. Důvodů, proč se zip rozbil, může být několik. Nejprve se ujistěte, že znáte názvy jednotlivých částí zipu (včetně zubů, jezdce a táhla), aby byly pokyny k opravě co nejpřehlednější.

 

Pokud se zip po zapnutí oddělí nebo rozepne

 

Pokud se zip po zapnutí oddělí nebo rozepne

 

Zdá se, že váš zip funguje správně, ale jakmile ho zapnete, všechny zoubky se rozepnou? Pokud ano, problém je v jezdci (tedy v části, která má zuby zajistit). Časem se tyto jezdce začnou uvolňovat a svírat, čímž se snižuje jejich účinnost při zajišťování zubů na místě. Přestože můžete oděv odnést ke krejčímu a nechat si vyměnit celý zip, existuje snadný a cenově dostupnější hack, který můžete vyzkoušet jako první (protože nikdo nechce vyhazovat peníze za celý nový zip, když můžete snadno opravit ten, který už máte).

Ještě když je jezdec připevněn k oděvu, sáhněte po kleštích. Část jezdce, která se připojuje ke stahovací šňůrce (na straně oděvu směřující ven), se nazývá horní deska. Část jezdce, která směřuje dovnitř oděvu, se pak nazývá spodní deska. Pomocí kleští sevřete horní a dolní desku, aby se jezdec vrátil do původního pevnějšího tvaru. Zda kleště fungují, můžete snadno posoudit tak, že zkontrolujete, zda se mezera mezi oběma místy (kde se zuby nacházejí) zmenšuje.

 

Dávejte pozor, abyste netlačili příliš silně najednou, protože příliš velký tlak může jezdce zlomit. Cílem je postupně stlačit desky na obou stranách stahováku. Dokud to nebude správné. Proč je moře slané a modré? Zde jsou odpovědi

 

Pokud jezdec vypadne z trati

 

Pokud jezdec vypadne z trati

 

Pokud se jedna nebo obě strany jezdce odlepí od kolejnice, není nutně nutné vyměnit zip, ale pouze znovu připevnit jezdec. K tomu musíte nejprve najít „spodní“ část zipu. Spodní část zipu je obvykle konec. Která je nejblíže k podlaze, když máte oděv na sobě. Pokud nemůžete určit, která strana je správná, podívejte se na konec se čtvercovou záložkou látky po dokončení zipu.

 

Poté zasuňte zuby z tohoto konce do jezdce. Potřebujete-li pro zatlačení zubů na místo větší páku, použijte plochý šroubovák. Jakmile jsou zuby na obou stranách jezdce, posuňte je pomocí stahováku nahoru a dolů po dráze, abyste je zajistili na místě.

 

Pokud se zip zasekne – Jak opravit zip?

 

Pokud se zip zasekne - Jak opravit zip?

 

Nejprve zkontrolujte, zda se v zipu nezachytilo něco jiného. Například jiné oblečení nebo dokonce nepovolená vlákna. Pokud je to možné, odstraňte tyto překážky ručně, než se pokusíte zip znovu zapnout.

Pokud se však zaseknutý předmět stále nechce pohnout, zkuste do zipu vniknout pinzetou a překážku pomalu vytáhnout ze zubů. Někdy může při uvolňování těžších předmětů pomoci i jemné otáčení stahovákem nahoru a dolů za současného tahání jezdce.

 

Pokud se zip stále nehne, neztrácejte důvěru. Možná mu budete muset ještě trochu pomoci. Začněte tím, že tužkou nanesete na zuby kolem lóže slabou vrstvu grafitu – bude působit jako mazivo, které usnadní hladký chod. Pokud se vám to nepodaří, zkuste použít malé množství prostředku na mytí nádobí, abyste jezdci ještě více usnadnili pohyb nahoru a dolů po zubech.

 

Pokud tužka a prostředek na mytí nádobí nezabírají nebo se obáváte, že by vám mohly obarvit oblečení, zkuste místo nich použít vazelínu. Začněte tím, že sáhnete po vatovém tamponu a vnější stranu tamponu potřete slabou vrstvou vazelíny. Poté pomocí vatového tamponu vmasírujte vazelínu do zubů kolem zátky. Smyslem je, že vazelína pomůže odstranit menší předměty, které mohou uvíznout v zipu.

 

Pokud vašemu zipu chybí zuby

 

Pokud vašemu zipu chybí zuby

Zipy, kterým chybí zuby, se opravují velmi obtížně. Proto doporučujeme, abyste oděv odnesli ke krejčímu, který tento specifický problém vyřeší. Mezitím se podívejte dolů na naše rychlé opravy, dokud máte čas na krejčovství.

 

Pokud vám stále padá zip – Jak opravit zip

 

Pokud vám stále padá zip - Jak opravit zip

 

Pokud vám zip stále padá, často to znamená, že jsou zuby vytržené nebo opotřebované. Nejprve důkladně zkontrolujte samotný zip a zjistěte, zda některý ze zubů není jednoduše špatně seřízený. Ano, kleštěmi pomalu ohýbejte nepořádné zuby zpět do správné polohy. Zdá se, že jsou všechny na správném místě, přejděte k dalšímu kroku.

 

Pokud máte podezření, že se vám zuby opotřebovaly příliš častým používáním (ano, to se stává), může fungovat trik, kdy si zuby natřete bezbarvým lakem na nehty. Tím se účinně zesílí zuby, což může pomoci obnovit původní funkční slávu zipu. Pokud zjistíte, že zip nejde zapnout ani po první vrstvě laku, možná by stálo za to zkusit další vrstvu nebo dvě.

 

Dočasná oprava zipu – Jak opravit zip

 

Dočasná oprava zipu - Jak opravit zip

 

Pokud všechno ostatní selže a vy nemůžete udržet ten otravný zip na svém místě, možná budete muset zip úplně vyměnit. Krátkodobým řešením je vložit do této smyčky na posuvníku kancelářskou sponku:

 

Druhou stranu spony pak zahákněte za knoflík nebo sponu jako horní část zipu, aby vše drželo na svém místě. Jak změkčit vlasy: 5 přírodních způsobů

Pokud máte po ruce spínací špendlík, připněte obě strany zipu takto:

Nejedná se o dlouhodobá řešení, ale mohou se velmi hodit, pokud se vám na cestách rozbije zip nebo pokud nemáte čas na jeho opravu.

 

Aby se zabránilo dalšímu poškození zipu

 

Aby se zabránilo dalšímu poškození zipu

 

Nejlepší způsob, jak zabránit poškození zipu. Je to proto, abyste se ujistili, že k upevnění nepoužíváte příliš velkou sílu. Místo toho jezdce veďte nahoru a dolů po zipu rovnoměrnými a plynulými tahy. Pokud musíte začít opravdu silně tahat, aby se traktor pohnul, zastavte a přehodnoťte situaci.

Pokud se snažíte zapnout zip u přeplněné tašky nebo příliš malých džínů, je docela dobře možné, že se zip rozepne příliš velkým tlakem, který roztrhne zuby. Trik v tomto případě spočívá v tom, že se vyhnete násilnému zapínání zipu.

Pokud je při pohybu zipu kladen velký odpor, je to často známka toho, že i když se vám podaří zip zavřít, může se rozbít. Místo toho zkuste vyprázdnit tašku nebo vzít oblečení do zkušebny, abyste zjistili, zda by vám nemohlo lépe padnout (je pravděpodobné, že pokud je zip příliš těsný na zapínání, není ani oblečení příliš pohodlné na nošení), čímž můžete trefit dvě mouchy jednou ranou.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button