Zemědělská zvířata

Nejčastější onemocnění slepic způsobená stravou

 Nejčastější onemocnění slepic způsobená stravou. Slepice běžně trpí různými nemocemi a zdravotními problémy. Udržování špičkové úrovně zdraví drůbeže je velmi důležité pro chovatele a producenty, kteří chtějí dát svým hejnům šanci na úspěch.

Nejčastější onemocnění slepic

 

Nejčastější onemocnění slepic

Zdravé slepice jsou ty, které mají pravidelný přístup k optimálnímu příjmu živin. Ačkoli je k dispozici mnoho léků na zlepšení zdravotního stavu slepic, doplňky a přísady jsou velmi účinné při posilování imunitního systému a podpoře zdravých funkcí.

Mnohé běžné zdravotní problémy lze zmírnit nebo jim dokonce předejít zlepšením stravy a odstraněním prvků, které by mohly přispívat ke stresu drůbeže. U některých nejzávažnějších onemocnění a zdravotních stavů může být zapotřebí očkování, antibiotika a další léčba. Nicméně i v situacích, kdy je nutné použít léky, mají kuřata větší šanci na přežití, pokud dostávají potřebné dávky živin k udržení zdraví.

 

6 Běžné zdravotní problémy slepic

 

6 Běžné zdravotní problémy slepic

Některé zdravotní problémy drůbeže mohou zůstat prakticky neodhaleny několik dní nebo týdnů, zatímco jiné mohou slepice zahubit během několika hodin. Zde je šest nejčastějších zdravotních problémů, se kterými se slepice setkávají:

1. Cholera u drůbeže

 

Cholera u drůbeže

Cholera drůbeže je chronické onemocnění způsobené bakterií Pasteurella multocida, které může postihnout klouby, prsty, infraorbitální tkáně, dutiny a další tkáně. Mezi nejčastější příznaky patří ztráta chuti k jídlu, průjem se zelenkavým nádechem, rozcuchané peří, zduřelý fialový zobák, oteklý hřeben, oteklé klouby, kulhání, výtok z úst, nosu a očí a náhlý úhyn.

Cholera drůbeže se nejčastěji vyskytuje u starších slepic a postihuje více kohouty než slepice.

 

2. Kokcidióza – Nejčastější onemocnění slepic

 

  Kokcidióza - Nejčastější onemocnění slepic

Kokcidióza je parazitární onemocnění způsobené prvoky Coccidia, kteří žijí ve specifické části střeva slepice a poškozují ji. Problémy začínají, když slepice zkonzumují sporulující oocystu, která se ve střevě rozloží pomocí chemických látek a uvolní infekční sporocystu. Tím začíná životní cyklus, který způsobuje destrukci střevních epitelových buněk.

Spolu s poškozením střevních stěn to způsobuje ztrátu chuti k jídlu, průjmy, zježené peří, úbytek hmotnosti a neschopnost vstřebávat živiny.

 

3. Ptačí chřipka

 

Ptačí chřipka

Ptačí chřipka je onemocnění způsobené ortomyxoviry typu A. Běžně se vyskytují a šíří prostřednictvím volně žijícího vodního ptactva, které infikuje domácí drůbež. Mezi příznaky ptačí chřipky patří průjem, rýma, otok hřebene a peří, fialové zbarvení, kašel a kýchání, otok, rozcuchané peří a další.

Po rozšíření je ptačí chřipka smrtelná.

4. Nešťastné nemoci drůbeže – Nejčastější nemoci slepic

 

Nešťastné nemoci drůbeže - Nejčastější nemoci slepic

Jsou také známé jako ptačí neštovice a jsou velmi nakažlivé. U slepic nakažených ptačími neštovicemi se mohou vyskytnout dva různé typy onemocnění:

  • Suché neštovice
  • mokré neštovice

Nejčastější onemocnění slepic. Příznaky se projevují nápadnými hrbolky, které vypadají jako bradavice a jsou viditelné na ocase a hřebenu. Kromě toho mladí ptáci vykazují pomalejší růst a nižší produkci vajec. Co bylo pravděpodobnější, slepice nebo vejce? Zde je odpověď

 

5. Newcastleská choroba

 

Newcastleská choroba

Newcastleská choroba je akutní respirační onemocnění, které se může rychle šířit. Příznaky onemocnění závisí na tom, zda má infikující virus predispozici k postižení dýchacího, trávicího nebo nervového systému. Ačkoli může postihnout jak volně žijící, tak domácí drůbež, domácí drůbež je mnohem náchylnější k rozvoji závažných příznaků.

 

6. Salmonelóza – Nejčastější onemocnění slepic

 

Salmonelóza - Nejčastější onemocnění slepic

Salmonelóza je bakteriální onemocnění, které může u mladých slepic způsobit septikémii a enteritidu. Infekce s nízkou úmrtností se přenášejí orálně a mohou je šířit hlodavci.

K příznakům salmonelózy patří průjem, zavřené oči, ztráta chuti k jídlu, žízeň, rozcuchané peří a sklíčenost.

Posílení imunity

 

Posílení imunity

Nejčastější onemocnění slepic. Zlepšení zdravotního stavu slepic pomocí doplňků krmiva a aditiv, které optimalizují spotřebu živin. Snížení mikrobiální zátěže krmiv a surovin, zlepšení funkce trávicího traktu a obnovení zdravé populace střevních bakterií lze dosáhnout pomocí vysoce kvalitních doplňkových látek.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button