CestováníZAHRANIČNÍ

Nejzajímavější místa v Praze – Trip Prague

Nejzajímavější místa v Praze – Trip Prague. Praha je jedním z nejkrásnějších a nejromantičtějších měst v Evropě a je plná historických památek, útulných kaváren a krásných parků. Pokud hledáte místa, která byste v Praze mohli navštívit, zde je několik nejzajímavějších.

 

Nejzajímavější místa v Praze – Trip Prague

 

Nejzajímavější místa v Praze - Trip Prague

 

Praha je jedinečná v každém ročním období, ale nejkrásnější je v zimě, kdy se město promění v pohádkovou zimu. Většina místních obchodů a restaurací je vyzdobena vánoční výzdobou a v noci se město rozzáří tisíci světel.

Praha je jedním z nejkrásnějších měst v Evropě a nabízí turistům nespočet atrakcí a památek. Pokud hledáte místo pro dovolenou nebo jen víkendový výlet, Praha je ideální volbou.

1. Stará radnice a orloj

 

Stará radnice a orloj

 

Staroměstská radnice se nachází na Staroměstském náměstí, které je jedním z nejkrásnějších a nejživějších míst v Praze. Tato nádherná budova byla postavena v gotickém slohu a dnes slouží jako muzeum. V jeho věži se nachází také slavný orloj, který ukazuje čas, měsíce a souhvězdí.

 

2. Karlův most

 

Karlův most

 

Tento klenot Prahy protíná Vltavu a spojuje Staré Město s Malou Stranou. Most byl postaven v roce 14. století a je plný soch světců a historických postav. Je to skvělé místo, kde se můžete procházet a obdivovat krásy Prahy.

 

3. Pražský hrad – Nejzajímavější místa v Praze

 

Pražský hrad - Nejzajímavější místa v Praze

 

Tento obrovský hrad se nachází na vrcholu kopce nad Malou Stranou a je jedním z největších hradů na světě. V areálu hradu se nachází několik paláců, muzeí a kostelů, včetně katedrály sv. Josefa. Vitus. Pražský hrad je jedním z nejoblíbenějších turistických míst v Praze a rozhodně stojí za návštěvu.

 

4. Letní zahrada

 

Tento krásný park se nachází na kopci nad Vltavou a nabízí nádherný výhled na Prahu a její okolí. Kromě toho je v letní zahradě mnoho atrakcí, jako jsou fontány, sochy, botanická zahrada a restaurace. Je to skvělé místo k odpočinku a relaxaci po celodenním poznávání Prahy.

 

5. Vyšehrad – Nejzajímavější místa v Praze

 

Vyšehrad je pevnost na vrcholu kopce nad jižním břehem Vltavy. Je to místo s bohatou historií a nádherným výhledem na Prahu. Nejzajímavější místa v Praze.  V okolí se nachází kostel sv. Petra a Pavla, slavná cementárna Vyšehrad a mnoho dalších historických památek.

 

6. Clementinum

 

Klementinum je historická budova v centru Prahy, která sloužila jako knihovna a univerzitní budova. Dnes v něm sídlí Národní knihovna České republiky a návštěvníci se mohou procházet mezi nesčetnými regály plnými knih a obdivovat krásu interiéru.

 

7. Zlatá ulička – Nejzajímavější místa v Praze

 

Tato úzká ulička se nachází v areálu Pražského hradu a je jednou z nejfotogeničtějších částí Prahy. Zlatá ulička je plná malých barevných domků a žil zde slavný spisovatel Franz Kafka. Vypadávání vlasů: 3 jednoduché domácí přípravky proti řídnutí vlasů

 

8. Národní divadlo

 

 Toto velkolepé divadlo je symbolem pražské kultury a je známé svou krásnou architekturou a vynikajícími představeními. Je to skvělé místo pro návštěvu opery, baletu nebo divadla.

 

Praha

 

To jsou jen některá z nejzajímavějších míst v Praze, ale samozřejmě existuje mnoho dalších skvostů, které byste měli vidět. Praha je plná útulných kaváren, restaurací a barů, kde si můžete vychutnat tradiční české jídlo a pivo. Nejznámější hospody v Praze – Top 10 nejlepších

 

Pokud si chcete prohlédnout Prahu z jiné perspektivy, můžete se projet lodí po Vltavě nebo si půjčit kolo a projet se po městě na dvou kolech. Praha je také proslulá svými trhy a bazary, kde si můžete koupit tradiční suvenýry, řemeslné výrobky a další krásné věci.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button