Filmy a volný časONLINE FILMY

Belfast online cz dabing nebo titulky 2021

Belfast online cz dabing nebo titulky je britský komediálně-dramatický film z roku 2021, který napsal a režíroval Kenneth Branagh. Ve filmu hrají Caitríona Balfe, Judi Dench, Jamie Dornan, Ciarán Hinds, Colin Morgan a nováček Jude Hill. Film, který Branagh označil za svůj „nejosobnější film“, se zaměřuje na dětství malého chlapce uprostřed nepokojů v severoirském Belfastu 60. let. 20 let. století.

 

Belfast online cz dabing nebo titulky

 

Belfast online cz dabing nebo titulky

 

Film Belfast měl světovou premiéru na festivalu 48. Filmový festival v Telluride, 2. ročník. září 2021 a také získal Cenu diváků na Mezinárodním filmovém festivalu v Torontu v roce 2021. Belfast online cz dabing nebo titulky 2021. Film byl uveden do kin ve Spojených státech 12. listopadu 2021 společností Focus Features a ve Velké Británii a Irsku bude uveden 21. listopadu 2021. leden 2022, Universal Pictures. Film získal pozitivní recenze kritiků a celosvětově vydělal přes 10 milionů dolarů.

 

Belfast film přes internet

 

Belfast film přes internet

 

National Board of Review jej označil za jeden z nejlepších filmů roku 2021 a ve věku 79 let. na Zlatých glóbech spolu s filmem Síla psa získal sedm hlavních nominací, včetně nominace na nejlepší film – drama; film získal Zlatý glóbus za nejlepší scénář. Belfast online cz dabing nebo titulky 2021.  V počtu jedenácti hlavních nominací se vyrovnal filmu West Side Story Stevena Spielberga, který získal 27 nominací. Critics‘ Choice Awards, včetně nominace za nejlepší film.

 

Film zachycuje život severoirské protestantské rodiny z pohledu jejich devítiletého syna Buddyho během nepokojů v Belfastu v Severním Irsku.Buddyho otec Pa pracuje v zámoří v Anglii, zatímco rodina – maminka, starší bratr Will a prarodiče z otcovy strany babička a tatínek – žije v Belfastu. Filmy o komunismu : 5 nejlepších filmů o komunistech.

 

Belfast online 2021

 

Belfast online 2021

 

Dne 15. 8. srpna 1969 se skupina protestantů bouří na Buddy Street a útočí na domy, aby zastrašila místní katolíky. V reakci na to postaví obyvatelé města na ulici barikádu, aby jim zabránili v návratu, a otec se vrací z Anglie domů, aby rodinu zkontroloval. Rodina navštíví kostel, kde pastor na rozcestí pronese drsnou řeč; Buddy o této rétorice v průběhu filmu neustále přemýšlí. Buddy pocítí city k vysoce postavené katolické spolužačce Catherine a nakonec se z nich stanou přátelé. Jak změkčit vlasy: 5 přírodních způsobů.

 

Film online cz dabing

 

Film online cz dabing

 

Místní zločinec a člen sekty Billy Clanton osloví Buddyho a požádá ho, aby se zapojil do „věci“; když Buddy odmítne, začne být agresivní a stále se k němu přibližuje. Rodina se mezitím snaží splatit své nahromaděné dluhy. Pa sní o emigraci do Sydney nebo Vancouveru, což se setkává s obavami ze strany Ma. Belfast online cz dabing nebo titulky 2021. Když se však konflikt zhoršuje, nemůže již odmítnout možnost odjet z Belfastu a tatínek dostane od svých zaměstnavatelů nabídku na povýšení a bydlení v Anglii. Snaží se to s chlapci probrat, ale Buddy se při pomyšlení na odjezd zhroutí.

 

Zajímavosti o filmech

 

Buddy a místní dívka Moira se pokusí ukrást čokoládu v cukrárně, ale jejich plán selže. Když je později vyslýchán policií, Buddy své komplice neprozradí. Moira následně naverbuje Buddyho do místního gangu, který se podílí na přepadení supermarketu. Neochotný Buddy je nucen ukrást krabici pracího prášku, než se vrátí domů a informuje o své činnosti Ma. Máma mu vynadá a zatáhne Buddyho i Moiru zpět k probíhajícímu rabování, aby vrátili ukradené věci. Pak se objeví Billy a vezme si je jako rukojmí pro svůj útěk. Na místo dorazí táta, Will a armáda, aby vzpouru ukončili. To vyvolá přestřelku s Billym, který se pokusí střelbu opětovat, dokud se ho tátovi a Willovi nepodaří odzbrojit. Billy je vzápětí zatčen a přísahá pomstu.

 

Rodina si uvědomí, že v Belfastu už není v bezpečí, a rozhodne se odjet do Anglie. Před odjezdem se Buddy rozloučí s Catherine. Později si posteskne, zda by s ní mohl v budoucnu pokračovat, přestože je katolička. Otec odpoví, že by na tom nemělo záležet, a rodina s přihlížející babičkou nasedne do autobusu, který jede na letiště.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button