Filmy a volný časSEZNAMY FILMŮ

Filmy o komunismu : 5 nejlepších filmů o komunistech

Nejlepší filmy o komunismu všech dob . Podívejte se na 5 filmů, které vám ukáží, jak se žilo za komunismu. Seznam filmů o komunismu :

 

5. Filmy pro učitele o komunismu

 

Filmy pro učitele o komunismu

 

Zdánlivě empatická a laskavě vyhlížející učitelka prostřednictvím svých žáků manipuluje s rodiči za účelem osobního obohacení, ať už v podobě materiálních výhod, nebo dokonce vyhlídky na milostný vztah. Nejen z obavy o blaho svých milovaných dětí se většina rodičů podřizuje třídní učitelce základní školy a poskytuje jí nejrůznější služby, dárky a další pozornosti.

Najdou se však tři rodiny, které se rozhodnou učitelce vzepřít a společně s ředitelkou se na konspirativní třídní schůzce pokusí současnou situaci zvrátit. Strhující a velmi aktuální film o síle lidského charakteru inspirovaný skutečným příběhem se odehrává na počátku 80. let. let, ale je to univerzální příběh, který se může odehrát kdekoli a kdykoli, protože korupce, malichernost a vypočítavost vládnou světu bez ustání.

4. …a je to ještě horší Filmy o komunismu

 

...a je to ještě horší Filmy o komunismu

Ivan Sviták: Je pozoruhodné, že autoři těchto vulgarit jsou nejen hrdí na svou vlastní hloupost a nekulturnost, ale že svůj plevel povyšují na kulturní hodnotu. Rio Preisner: Manichejský pansexualismus Dětí ráje bych v tomto kontextu definoval jako pasivní antipolitičnost (sebe)zotročených mas v konfrontaci s aktivní antipolitičností otrokářské nomenklatury. Egon Bondy: Rio Preisner a možná i další si v Pelcových Dětech ráje zřejmě nedokážou přečíst nic jiného než pasáže o šukání. Opravdu nejsou jádrem tohoto textu. (…) Je to umělecky zpracovaná výpověď o životě, který byl neskonale těžší, než si kdy dokázali představit všichni Kerouacové, Ginsbergové, Borroughsové a Bukowští.

Plešatění a jak mu čelit , Vypadávání vlasů u mužů

3. Občanský průkaz Filmy o komunismu

 

Průkaz totožnosti Filmy o komunismu

Hořká komedie Ondřeje Trojana Občanský průkaz, natočená podle stejnojmenné knihy Petra Šabacha, sleduje osudy čtyř dospívajících kluků, jejich kamarádů, lásek a rodičů od chvíle, kdy v patnácti letech dostanou občanský průkaz, až do chvíle, kdy se v osmnácti letech pokusí utéct z armády a pokusí se získat modrou knížku. Petr, Aleš, Popelka a Míťa vyrůstají v 70. letech, v době, kdy vyjít na ulici bez občanského průkazu znamenalo koledovat si o malér a kdy povinná vojenská služba byla pro mnohé největším strašákem. Každý po svém a společně se snaží neztratit v totalitním státě zdravý rozum a smysl pro humor, ale také se neshodit s režimem.

Filmy o komunismu

 

Procházejí řadou epizod, z nichž některé jsou veselé s nádechem absurdní grotesky, jiné dramatické a osudové. Občanský průkaz vypráví o zvláštním období života, kdy dětství pomalu přechází v dospělost, a tato cesta v každém období vede přes bourání konformismu a rodičovských ideálů, vzpouru proti společnosti a hledání a objevování sebeúcty. Tehdy i dnes…

 

2. Dětské postýlky

 

.Cribs Filmy o komunismu

Příběhy jedné historické generace – stárnoucích rodičů, dospívajících a malých dětí.Filmy o komunismu 

Příběh se odehrává na konci šedesátých let – od podzimu 67 do léta 68 s krátkým epilogem přesahujícím do let sedmdesátých. Pražská vilová čtvrť Hanspaulka, jemná poetika a humorná nadsázka jsou charakteristické pro toto mozaikovité vyprávění o paralelních životech tří generací mužů a žen ve zvláštním období našich dějin v roce 1968.

Filmy o komunismu

 

1. Hořící keř

 

horský keř

Po kritikou oceňovaném seriálu Terapie pokračuje HBO Česká republika v produkci vlastních celovečerních filmů. Dalším originálním projektem světoznámé režisérky Agnieszky Hollandové je třídílné retro THE BURNING BLOOD, inspirované skutečnými událostmi a postavami. Scénář k dramatu o alarmujícím činu Jana Palacha, osudech jeho blízkých a počátcích normalizace v poválečném Československu napsal Štěpán Hulík.

Příběh začíná Palachovým sebeupálením v lednu 1969 a líčí vyhrocenou atmosféru v tehdejší společnosti. Události se dramatizují po skandálním obvinění poslance Viléma Nového, který na stranickém sjezdu v České Lípě bagatelizoval Palachovo sebeobětování nepravdivým výrokem o tzv. studeném ohni. Hlavní postavou vyprávění je Dagmar Burešová, skutečná právnička, která jménem Palachových příbuzných podala na Viléma Nového žalobu na ochranu osobnosti.

Tatiana Pauhofová ztvární charakterní právničku, která přijala zastupování svých klientů ve zdánlivě beznadějném procesu a trpělivě shromažďovala důkazy v jejich prospěch. JUDr. Dagmar Burešová hájila v období normalizace pronásledované disidenty a po listopadu 1989 se stala ministryní spravedlnosti. V letech 1990-1992 byla předsedkyní České národní rady.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button