TEAZdraví

Čaj na močové cesty – 5 čajů na záněty

Čaj na močové cesty – 5 čajů na záněty Zajímá vás, jak si doma léčit záněty močových cest? Těchto 5 bylinných čajů vám jistě uleví. Vyzkoušejte je!

Ukončete svůj boj s infekcí močových cest pomocí těchto 5 bylinných čajů Příznaky infekce močových cest vás mohou kvůli bolesti dostat na kolena. Zánět močových cest vás také nutí k častému močení a mezi další příznaky může patřit svědění, pocit pálení při močení, bolest v dolní části zad a bolestivý pohlavní styk. Jedná se o běžnou infekci. Ačkoli antibiotika zůstávají nejčastěji předepisovaným řešením, když přemýšlíme o tom, jak léčit zánět močových cest, někdy vám mohou přinést úlevu domácí řešení, například bylinné čaje!

Čaj na močové cesty

 

Čaj na močové cesty

 

Mnoho žen trpí infekcemi močových cest buď příležitostně, nebo opakovaně. Infekce může být opravdu nepříjemná a vysilující a může poškodit funkci ledvin. Jaké je řešení? Skvělým způsobem, jak se vypořádat s infekcí, jsou bylinné čaje.

 

Proč čaje fungují?

1. Mohou být pro váš imunitní systém lepší než antibiotika.
2. Mohou pomoci zmírnit podráždění a urychlit proces hojení.
3. Mohou vám také pomoci udržet si hydrataci, která je při zánětu močových cest velmi důležitá.
4. Obsahují protizánětlivé a antiseptické vlastnosti, které mohou vyléčit svědění a podráždění a zničit špatné bakterie z moči.
5. Bylinné čaje také pomáhají posilovat močový měchýř a vytvářet zdravé prostředí.

 

Pijte těchto 5 bylinných čajů, abyste se zbavili infekce močových cest

K dispozici je několik bylinných čajů, které mohou prospět při infekcích močových cest. Existuje několik bylinných čajů, o nichž se tvrdí, že jsou prospěšné při infekcích močových cest, a to zelený čaj a čaje obsahující ibišek, heřmánek, mátu, petržel a brusinky.
Zajímavá plemena psů : 11 nejzajímavějších plemen psů

 

Pokud tedy máte zkušenosti s tímto onemocněním a možná hledáte způsob, jak léčit infekci močových cest přírodní cestou, vyzkoušejte tyto nápoje:

 

1. Zelený čaj – Čaj na močové cesty

 

1. Zelený čaj - Čaj na močové cesty

Zelený čaj má řadu výhod, včetně léčby infekce močových cest. Je účinným antimikrobiálním prostředkem při infekcích močových cest, což znamená, že dokáže bojovat proti bakteriím Escherichia coli, které způsobují záněty močových cest. Kromě toho se v zeleném čaji běžně vyskytují antioxidanty, které mohou pomoci eliminovat bakterie odolné vůči antibiotikům.

 

2. Brusinkový čaj

 

Brusinkový čaj

Lze použít bylinný čaj obsahující brusinkový extrakt. Brusinky ve formě extraktu nebo tablet prokázaly určitý přínos v prevenci infekce močových cest, protože obsahují antioxidanty, včetně polyfenolů, které mají antibakteriální a protizánětlivé účinky. Můžete také zkusit pít brusinkový džus. Fakta o koních 12 úžasných faktů o koních

 

3. Heřmánkový čaj – Čaj na močové cesty

 

Heřmánkový čaj - čaj na močové cesty

S heřmánkovým čajem jste se pravděpodobně setkali již mnohokrát. Věděli jste ale, že může pomoci při léčbě infekcí močových cest? No, je to pravda. Heřmánkový čaj je bohatý na antioxidanty a obsahuje protizánětlivé a antimikrobiální vlastnosti, které mohou pomoci snížit množství špatných bakterií v těle. Může také zmírnit bolest způsobenou infekcí.

 

4. Petrželový čaj

 

Petrželový čaj

Čaj na močové cesty. Petrželový čaj je přírodní prostředek používaný při potížích, jako je menstruace a hormonální změny. Spolu s tím může pomoci minimalizovat příznaky infekce močových cest, protože působí jako přírodní diuretikum, které může zabránit infekci ledvin tím, že zvyšuje množství moči, a tím pomáhá vyplavovat bakterie z močových cest. Kromě toho je bohatý na vitamin C a obsahuje antioxidanty, takže je ideálním bylinným čajem při zánětech močových cest. Pomočování u dětí – rady, jak to změnit

 

5. Mátový čaj – Čaj na močové cesty

 

Mátový čaj - čaj na močové cesty

Díky antimikrobiální síle máty peprné je léčba infekcí močových cest tímto bylinným čajem opravdu snadná. Kromě toho má také antibakteriální, antivirové a protizánětlivé vlastnosti, které pomáhají ničit špatné bakterie a obnovit rovnováhu mezi dobrými a špatnými bakteriemi. Čaj na močové cesty.

Při zánětu močových cest se řiďte také těmito tipy

 

  •  Pijte hodně vody
  •  Konzumace citrusových plodů
  •  Dodržujte hygienu
  •  Vyhněte se sprchování
  •  Konzumujte probiotika
  •  otírání zepředu dozadu
  •  Vyhněte se silně parfémovaným mýdlům a pleťovým vodám.
  •  Noste bavlněné spodní prádlo
  •  Nezadržujte sílu
  • Dámské zimní boty – 8 tipů, jak si vybrat

Mějte na paměti tyto tipy a pijte bylinné čaje pro okamžitou úlevu!

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button