CestováníHISTORIE A DINOSAUŘISLOVENSKO

Hrady na Slovensku : 10 nejkrásnějších hradů na Slovensku

Hrady na Slovensku : 10 nejkrásnějších hradů na Slovensku. 10 nejkrásnějších hradů na Slovensku :

Vydejte se na procházku do minulosti a objevte zajímavou historii. Věděli jste, že Slovensko je jednou ze zemí s největším počtem hradů na osobu?

 

V minulosti existovalo na Slovensku 180 království. Dnes jich můžete navštívit 120, ať už jde o zříceniny, nebo dobře udržované pevnosti. Prozkoumat jejich majestátnost je skvělý nápad během vaší cesty po této zemi. Každý z nich má svůj vlastní příběh. Určitě si zajděte poslechnout pevnosti, které vyprávějí zajímavou historii a legendy království. Pojďme se seznámit s nejúžasnějšími hrady na Slovensku!Hrady na Slovensku : 10 nejkrásnějších hradů na Slovensku 

Zámek Bojnice

 

Zámek Bojnice

Bojnice, jeden z nejkrásnějších zámků na Slovensku
Bojnický zámek je jedním z nejkrásnějších a nejnavštěvovanějších „hradů“ ve střední Evropě. Během roku se zde koná mnoho akcí, od strašidel, nočních návštěv, vánočních akcí až po prohlídky princezen… Na hradě se nachází mnoho legend a příběhů. Některé z nich jsou děsivé, ale některé mohou patřit k těm nejcitlivějším příběhům, které jste kdy slyšeli. Do Bojnic je dobré jet s dětmi, protože se zde nachází nejstarší zoologická zahrada na Slovensku, muzeum pravěku, sokolníci a pro rodiče termální wellness a lázně.

 

Spišský hrad

 

Spišský hrad

Tento hrad je výjimečný svou rozlohou. Je to jeden z největších hradů v Evropě a je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO. Zajímavé komentáře průvodce vás zavedou stovky let do historie. Z tohoto nádherného hradu je vidět Spišské Podhradí, Spišská Kapitula a za slunečného počasí i Tatry.

Hrady na Slovensku

Hrady na Slovensku : 10 nejkrásnějších hradů na Slovensku – Viz také :

Největší hrad světa 10 největších hradů na světě.

 

Spišský hrad

 

Hrad Devín

 

Hrad Devín

Z jednoho hradu Devín, který stojí na mohutné skále, je dokonalý výhled na soutok Dunaje a Moravy. Tento hrad slouží jako muzeum s několika expozicemi. Pokud se však rozhodnete muzeum nenavštívit, i tak si užijete pohodovou atmosféru tohoto hradu. Nejvýznamnější z dívčích věží je opředena mnoha legendami o krásných pannách, které jsou ve věži uvězněny a nakonec skočí a zemřou. Věděli jste, že zámek nechal zničit sám Napoleon? Největší města v Slovensko

 

Hrad Devín

 

Oravský hrad

 

Oravský hrad

Jeden z nejkrásnějších hradů na Slovensku. Hrady na Slovensku.
Nachází se na vysoké skále nad řekou Oravou a je jedním z největších a nejkrásnějších hradů. Byl postaven v roce 1241. V roce 1800 hrad vyhořel, ale František Zichy jej téměř okamžitě obnovil. Putování a výstavy na hradě vás zavedou daleko do minulosti. Noční procházky s divadelními představeními v hlavní sezóně jsou stále oblíbenější pro všechny věkové kategorie.

 

Oravský hrad 2

 

Trenčínský hrad

 

Trenčínský hrad

Trenčínský hrad patří spolu se Spišským a Devínským hradem k největším v Evropě. Hrady na Slovensku. Je postaven na strmém skalním útvaru a je dominantou města Trenčín. Krásné legendy o tomto hradu se vyprávějí všem dětem na celém Slovensku. Zde je jeden z nich:
Pivo na vlasy.

 

Trenčianský hrad Hrady na Slovensku

 

Štefan Zápolský, pán Trenčínského hradu, se zmocnil nejkrásnější turecké kněžky Fatimy. Turecký princ Omar přijel na Slovensko s nákladem zlata, aby Fatimu koupil, protože ji velmi miloval. Hradní pán byl mazaný a řekl Omarovi, aby na nádvoří hradu vykopal studnu. Trvalo to čtyři roky tvrdé práce, když Omar konečně vytáhl vodu z tvrdé hradní skály. Omar a Fatima dostali mistrovo požehnání a konečně se mohli vrátit domů.

 

Beckov

 

Hrady Beckov na Slovensku

Beckov, jeden z nejúžasnějších hradů na Slovensku
Dominantou na obzoru je hrad Beckov, jeden z nejstarších hradů bývalého Rakouska-Uherska. Stojí na strmém vysokém útesu nad nejdelší řekou Slovenska – Váhem. Podle legendy nechal hrad postavit vévoda Ctibor pro svého šaška Becka. Pod hradem se nachází městské muzeum, kde se můžete dozvědět více o historii města.

 

Hrady Beckov na Slovensku

 

Bratislavský hrad – Hrady na Slovensku

 

Bratislavský hrad Hrady na Slovensku

Bratislavský hrad je dominantou hlavního města Slovenska. Byl postaven v roce 9. století. Hrad se hrdě tyčí na kopci nad Dunajem a je symbolem Bratislavy. Na tomto hradě bylo korunováno 11 králů a 8 královen. Skládá se ze čtyř křídel, z nichž každé má vlastní nárožní věž. V současné době sídlí Slovenské národní muzeum na Bratislavském hradě. Před hradem se nachází ideální zóna pro odpočinek a panoramatický výhled na město.

 

Čachtický hrad – Hrady a zámky na Slovensku

 

Čachtický hrad Hrady na Slovensku

Jeden z nejtajnějších hradů. Zřícenina tohoto hradu se nachází nad obcí Čachtice. Je populární díky krvavé hraběnce Alžbětě Batoryové. Věřila, že když se bude koupat v krvi mladých panen, zůstane mladá a krásná. Kvůli jejím způsobům bylo na tomto hradě zabito 600 dívek. V roce 1611 byla hraběnka paladinem Thurzem odsouzena k doživotnímu vězení. Příběh Alžběty Báthoryové na tomto hradě stále žije jako námět mnoha literárních a divadelních děl.

 

Krásna Horka – Hrady na Slovensku

 

Hrady Krásná Horka na Slovensku

Hrad se nachází nedaleko Rožňavy. V překladu znamená „Krásný vrch“ a je to majestát přímo v srdci Slovenska. „Paní Krásná Horka“ – Žofie Andrássyová-Serédyová odpočívá v hyaloidním sarkofágu v hradní kapli a je hlavní atrakcí. V roce 2012 tento hrad zasáhl rozsáhlý požár a nyní je stále v rekonstrukci. Celá střecha shořela. Až do požáru se Krásné hoře dařilo unikat času a nikdy nebyla vypleněna. Válka ani čas ji nemohly zničit.

 

Fiľakovský hrad – Hrady na Slovensku

 

Fiľakovský hrad Hrady na Slovensku

Hrad Fiľakovo se tyčí nad městem Fiľakovo. Zřícenina tohoto hradu přežila tatarské nájezdy v roce 13. století. Téměř 40 let však bylo v rukou Turků. Ve zřícenině se nachází naučná stezka s vysvětlujícími tabulemi o historii hradu a geologii kopce. Kopec je pozůstatkem okrajové tufové kupy sopečného kráteru.

 

Fiľakovský hrad Hrady na Slovensku

 

Atmosféru všech těchto hradů umocňuje historie, legendy, příběhy a pohádky, které vám mohou vyprávět. Stačí je navštívit.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button