Recepty

Jak připravit červené zelí – 10 nejlepších receptů

Jak připravit červené zelí .Top 10 receptů na červené zelí. Velmi dobrá je hlávka sezónního zelí. Naučte se připravovat a vařit červené zelí podle jednoho z našich lahodných receptů. Červené zelí (známé také jako fialové zelí) patří do čeledi kapustovitých a je oblíbenou součástí mnoha štědrovečerních pomazánek. Tato zelenina s vysokým obsahem živin je plná vitamínů, minerálů a antioxidantů a svou fialovou barvu získává díky flavonoidu zvanému antokyanin.

 

Jak připravit červené zelí

Jak připravit červené zelí

Červené zelí lze připravovat různými způsoby, ale nejčastěji se dusí nebo nakládá a také smaží. Připravili jsme pro vás několik nápadů na recepty s červeným zelím, od slavnostních příloh až po samostatné pokrmy, a také informace o zdravotních přínosech červeného zelí.

 

Jak vařit červené zelí

Jak vařit červené zelí

Podívejte se na recepty našeho kuchařského týmu, jak připravit červené zelí s jablky a aromatickým kořením. Je to ideální příloha k pečené večeři. V našem průvodci krok za krokem se dozvíte, jak ji připravit.

 

Jak připravit červené zelí

  1. Vyberte si nejlépe červené zelí, které je těžké, světlé a má křupavé listy. Vyhněte se těm, které mají nafouklé listy nebo odstraněné vnější vrstvy.
  2. Červené zelí se snadno připravuje. Odstraňte vnější listy, omyjte je, pak je rozkrojte na čtvrtiny, z každé vyřízněte tvrdé středové jádro a nakrájejte nebo nasekejte.
  3. Při vaření červeného zelí ve vodě zachovejte jeho barvu přidáním trochy octa. Díky tomu se neztratí krásný tmavě fialový odstín.
  4. S červeným zelím to nepřehánějte. Její mdlá pověst pramení z toho, že je celoročně přehnaně vařená nebo přepepřená. Přestože je to odolná zelenina, není neporazitelná…
  5. Vyberte si syrové zelí. Zelí konzumujte v salátech bez vaření, abyste do něj dostali živiny. Dbejte na to, abyste ji krájeli velmi opatrně.

 

1. Nakládané červené zelí

Nakládané červené zelí

Nakládané červené zelí zakoupené v obchodě může být někdy příliš ostré a kyselé. Naše domácí verze používá méně abrazivní jablečný ocet. Protože vydrží měsíc, je pěkným doplňkem vánočního koše. Recept zde.

 

2. Čínské dušené červené zelí – Jak připravit červené zelí

Čínské dušené červené zelí - Jak připravit červené zelí

Červené zelí odolává silným chutím. V tomto guláši se kombinuje s badyánem, sójovou omáčkou a zázvorem. Je to skvělý alternativní pokrm na štědrovečerní stůl. Recept zde.

 

3. Vařené červené zelí s klementinkami

Vařené červené zelí s klementinkami

V této teplé příloze si vychutnáte všechny chutě svého oblíbeného svátečního nápoje. Během vaření vmíchejte do zelí klementinku a hřebíček, abyste mu dodali pravé zimní teplo. Recept zde.

 

4. Slavnostní červený salát – Jak připravit červené zelí

Slavnostní červený salát - Jak připravit červené zelí

Tato živá příloha nevyžaduje žádné vaření. Hodí se zejména na bufetový stůl vedle domácí šunky. Recept zde.

 

5. Červené zelí s jablky a badyánem

Červené zelí s jablky a badyánem

Jablka a červené zelí jsou ideálními partnery. Tento guláš je navíc okořeněn skořicí a bobkovým listem. Recept zde.

 

6. Zelí dušené v jablečném moštu

Zelí dušené v jablečném moštu

Zelné klíny dušené v jablečném moštu si připravte až tři dny předem, abyste si štědrovečerní večeři připravili bez stresu. Tento pokrm je ideální přílohou ke svátečnímu krocanovi. Recept zde.

 

7. Nakládané červené zelí s vlašskými ořechy a jablky

Nakládané červené zelí s vlašskými ořechy a jablky

Toto slavnostní nakládané červené zelí podávejte s uzeninami a klobásami. Je to také fantastická příloha ke Štědrému večeru. Recept zde.

 

8. Dušené červené zelí – Jak připravit červené zelí

Dušené červené zelí - Jak připravit červené zelí

Tato nízkotučná vánoční příloha je dokonalou kombinací sladkého a slaného. Nebo vyzkoušejte jednu z našich jednoduchých úprav s použitím konzervovaného citronu, zázvorového vína a slaniny. Dámské zimní boty – 8 tipů, jak si vybrat

Recept zde.

 

9. Červené zelí s portským, sušenými švestkami a pomerančem

Červené zelí s portským, sušenými švestkami a pomerančem

Červené zelí ochuťte portským, sušenými švestkami a pomerančem a získejte poctivou slavnostní přílohu, která vám dodá dvě z pěti denních porcí. Můžete si ho připravit předem a zmrazit až na tři měsíce. Recept zde.

 

10. Zelí na pomalé vaření se zázvorovým pivem

Zelí na pomalém varu se zázvorovým pivem

Vychutnejte si na Vánoce pomalu vařené zázvorové zelí. Díky své sladkosti a pikantnosti je ideálním doplňkem k pečené šunce. Recept zde.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button