ElektrotechnikaVŠEOBECNÉ VZDĚLÁVÁNÍ

Jak vyrobit minerál , krystal – postup , druhy , návod

Jak vyrobit minerál , krystal .Jak vyrobit minerál , krystal je jednoduchý vědecký projekt . K výrobě těchto minerálů je zapotřebí přesné řešení . Minerál vzniká rozpuštěním minerálu ve vodě . Nejčastěji používaným minerálem při domácích pokusech s krystaly je sůl, protože je snadno dostupná .

 

Krystaly soli Jak vyrobit minerál

 

Krystaly soli Jak vyrobit minerál , krystal

 

Krystaly soli jsou nejběžnější krystaly . Vznikají odpařováním slané vody , kdy sůl zůstává v nádobě a voda se odpařuje.

Postup

Krystalky soli se vyrábějí takto : Budeme potřebovat 4 lžíce soli , 4 lžíce vody , nádobu , sůl rozpustíme ve vroucí vodě . Poté tuto směs nalijte do nádoby , krystalky soli se v nádobě vytvoří již za 6 hodin. Pokud chceme krystaly zvětšit, opakujeme tento postup. 

Největší divoký pes Top Ten divokých psů

 

Krystaly kamence Jak se vyrábí minerál

 

Krystaly kamence Jak vyrobit minerál , krystal

Hliník je zkratka pro síran hlinito-draselný a lze jej koupit v každém obchodě s potravinami. Je to něco podobného jako sůl. Kamenec tvoří krystaly sám, takže k vytvoření směsi potřebujete pouze nádobu.

Postup Jak vyrobit minerál

Smíchejte 2 polévkové lžíce kamence s půl šálkem vody a zahřívejte na sporáku nebo v mikrovlnné troubě, dokud se kamenec zcela nerozpustí. Nalijte do čisté , žáruvzdorné mísy a nechte 24 hodin stát. Na nádobě se tvoří jednotlivé krystaly. Krystaly kamene se zvětšují, čím pomaleji se roztok ochlazuje. Vodu můžete také nějak obarvit, pak budou barevné i krystaly.

Krystalky cukru 

 

krystalky cukru

Krystalky cukru vznikají z přesyceného roztoku .Tímto způsobem získáte více minerálů než molekul kapaliny. Takto se také vyrábějí bonbony.

Vypadávání vlasů? Jezte těchto 9 potravin, abyste zabránili vypadávání vlasů

Postup

Zahřejte 2 šálky vody k varu a poté vmíchejte 4 šálky cukru, aby se všechen cukr rozpustil. Roztok nalijte do skleněné nádoby. Ponořte provázek přivázaný k tužce do sklenice. Sklenici dejte stranou a přikryjte ji papírem, dokud se do ní nebude prášit .Tužka se položí na horní část sklenice a přiváže se k ní provázek tak, aby byla ponořená v tekutině, teď už jen počkejte .Trvá to asi týden, na provázku se vytvoří velké krystalky cukru.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button