OBECNÝ ZÁJEMUncategorized @csZdraví

Nejtlustší člověk na světě – 10 nejtěžších lidí na světě

Nejtlustší člověk na světě – 10 nejtěžších lidí na světě. Zatímco většinu z nás občas trápí kilo nebo dvě navíc, někteří s váhou bojují úplně jinak. V případě těchto lidí jde o stovky kilogramů – a jejich boj není jen bojem s tukem, ale bojem na život a na smrt.

 

Nejtlustší muž na světě

 

Nejtlustší člověk na světě - 10 nejtěžších lidí na světě

 

Často vědí, že jejich stav nakonec povede ke smrti, pokud budou pokračovat, ale je pro ně téměř nemožné omezit svou závislost na jídle. U jiných může být příčinou genetická predispozice k obezitě.

Výzkum ukázal, že za obezitu se platí obrovská cena, která zahrnuje srdeční choroby, cukrovku 2. typu, rakoviny dělohy, tlustého střeva a prsu, onemocnění jater a žlučníku a degenerace chrupavek a kostí. Může dokonce způsobit spánkovou apnoe a problémy s dýcháním a nemocný může ve spánku jednoduše zemřít.

 

Ať už je to jakkoli, dobrou zprávou je, že v mnoha případech je tento stav léčitelný. Kromě zdravého životního stylu s dobrou stravou a dostatkem pohybu existují léky, které lze užívat, a chirurgické zákroky, které mohou odstranit nadváhu nebo omezit chuť k jídlu.

 

1. Paul Mason

 

Paul Mason

 

51letý Paul Mason byl kdysi považován za nejtlustšího muže na světě, protože vážil šokujících  444,5 kg. Denně zkonzumoval 20 000 kalorií, což je desetkrát více než normální člověk. Říkal, že věděl, že ho to zabíjí, ale nemohl přestat. Začalo to tím, že mu ve dvaceti letech zlomila srdce smrt otce a zhoršující se zdravotní stav matky.

 

Byl bez práce, ale přesto dokázal za jídlo utratit neuvěřitelných 40 000 eur ročně. Bylo mu řečeno, aby podstoupil operaci žaludečního bypassu, jinak riskuje jistou smrt. Po operaci zhubl na 181 kg.

 

2. Donna Simpson

 

Donna Simpsonová

 

45letá Donna Simpsonová je Američanka, která v roce 2008 oznámila, že se chce stát jednou z nejtěžších žen světa. Její ideální váha byla 450 kg a založila si webové stránky, kde jí fanoušci platili za to, že ji mohli sledovat při jídle. Nejtlustší muž na světě.

V roce 2008 vážila 290 kg, ale v roce 2010 se její váha snížila na 273 kg. V roce 2010 se stala držitelkou Guinnessova rekordu v kategorii „nejtěžší rodička“, když císařským řezem porodila dítě jménem Jacqueline.

 

Porod dítěte si vyžádal tým 30 lékařů. V současné době má syna a dceru se svým partnerem Phillippem Gouambou, se kterým se seznámila na online chatu pro ženy s nadváhou. V srpnu 2011 se Simpsonová konečně rozhodla držet dietu, aby snížila svou váhu na 170 kg, protože chtěla být soběstačnější a lépe vychovávat své děti.

 

3. Manuel Uribe

 

Manuel Uribe

 

Manuel Uribe se narodil v roce 1965 v Monterrey v mexickém státě Nuevo León a je známý tím, že vyrostl do váhy šesti mužů. Při dietě sestávající z tacos a pizzy dosáhl maximální váhy přibližně 597 kg a od roku 2001 je upoután na lůžko. Matka se starala o všechny jeho potřeby, ale on toužil jednoho dne opustit svůj pokoj a vydat se do světa.

 

Když Manuel vyrůstal, říkal, že je normální. Když se narodil, vážil průměrně. Vždycky měl velkou chuť k jídlu, ale jeho problémy začaly až po dvacítce.  Oženil se a přestěhoval se za prací do USA. Když odcházel, vážil 127 kg. Řekl, že život v USA je velmi usedlý. Z domu se přesouval jen ke svému psacímu stolu, kde seděl celý den.

 

V kombinaci s rychlým občerstvením v USA se jeho hmotnost zvýšila na 249 kg. Na pravém stehně se mu začal tvořit výrůstek, který ho omezoval v pohybu. S pomocí lékařů a odborníka na výživu snížil svou váhu na 360 kg. Jeho úsilí o hubnutí pokračuje dodnes. V polovině roku 2009 se objevila falešná zpráva, že Manuel zemřel. V únoru 2012 vážil 200 kg.

 

5. Kenneth Brumley – Nejtlustší muž světa

 

Kenneth Brumley - Nejtlustší muž na světě

 

Kenneth Brumley si získal pozornost celého světa, když se objevil v dokumentárním filmu „Half Ton Dad“ na Channel 4 BodyShock. Otec čtyř dětí vážil téměř 468 kg a čtyři roky byl upoután na lůžko.

 

Později byl přijat jako pacient s žaludečním bypassem do nemocnice Renaissance v texaském Houstonu. Aby ho však mohli dostat z domu do nemocnice, museli hasiči vybourat zeď, aby ho mohli vytáhnout.

Prvním krokem v jeho léčbě bylo omezení stravy na 1 200 kalorií denně. Při této dietě zhubl 76 kg za 40 dní. Kromě odstranění 18kilogramových nádorů mezi nohama mu lékaři museli provést žaludeční bypass. Každé chirurgické odstranění trvalo přibližně 5 hodin.

 

Na konci dokumentu se dokázal postavit na vlastní nohy, i když jen na pár vteřin.

 

6. Michael Hebranko

 

 

 

Příběh Michaela Hebraneka je úžasný v tom, že za svůj život přibral a zhubl více než 1360 kg, za což si vysloužil zvláštní zmínku moderátorky talk show Oprah i pozornost fitness trenéra celebrit Richarda Simmonse. Ve svých 34 letech dosáhl maximální hmotnosti 498 kg. Nejtlustší muž na světě. 

„Na jedno posezení jsem snědl 24 kotlet, 1 kg slaniny a tři tucty vajec. “ Nakonec si sáhl na dno a ztratil chuť do života. Jednou si strčil pistoli do úst a málem stiskl spoušť. ‚ Místo toho však napsal dopis celebritě Richardu Simmonsovi, který se věnuje hubnutí. Pěstování, množení a péče o rostlinu Clematis

 

Richard pak za 19 měsíců zhubl světový rekord – více než 317 kg. Při oslavě jídla po svém ohromujícím úbytku váhy však rychle vystřelil zpět na váhu téměř 453 kg.

Jeho příběh jojo hubnutí pokračoval a musel být opakovaně hospitalizován. Nyní žije v New Yorku a váží 249 kg.

7. Mayra Rosales

 

  Mayra Rosales

 

Nejtlustší muž na světě. Mayra Rosalesová se dostala na titulní stránky novin, když byla obviněna z vraždy syna své sestry – ale vyvázla bez trestu, když soud rozhodl, že je „příliš velká na to, aby zabíjela“. Jednatřicetiletá Rosalesová z Texasu na svou obhajobu uvedla, že kvůli své tloušťce nemohla ani zvednout ruku, aby svého synovce udeřila.

V roce 2008 zemřel dvouletý Eliso mladší a 495 kilogramů vážící Rosalesová tvrdila, že jeho smrt způsobila, když na něj spadla. Vyšetřování však ukázalo, že jeho smrt byla způsobena úderem do hlavy. Rosalesová se pak přiznala, že si příběh vymyslela, aby ochránila svou sestru Jamie, která podle ní předtím chlapce několikrát udeřila kartáčem na vlasy do hlavy.

 

Jamie se později přiznal ke způsobení zranění dítěte a byl odsouzen k 15 letům vězení. Stres z těchto událostí způsobil, že se zdravotní stav Rosalesové zhoršil natolik, že musela být hospitalizována. Řekla, že se jí v nohách začalo zadržovat tolik vody, že se jí roztáhla kůže a vznikly vředy, které jí způsobily obrovské bolesti.

 

Trpěla chronickými kožními infekcemi způsobenými četnými tukovými záhyby po celém těle. Lékaři se ji snažili léčit tak, že jí z těla odebrali velkou část tuku a litry tekutin.

 

8. Jon Brower Minnoch – Nejtlustší muž na světě

 

  Jon Brower Minnoch - Nejtlustší muž na světě

 

Jon Brower Minnoch žil v letech 1941-1983 a pravděpodobně vážil více než 635 kg. K jeho převalení na lůžku bylo zapotřebí 13 lidí a trpěl masivními otoky – hromaděním tekutiny v tělesných tkáních.

 

Mnoho obézních lidí trpí otoky a v době Minnochovy největší váhy jeho tělo zadržovalo nejméně 408 kg tekutin. Většinu života se potýkal s nadváhou, protože byl celý život těžký. V roce 1963 měl 317 kg. V roce 1966 měl 442 kg.

Ve svých 37 letech byl hospitalizován kvůli srdečnímu a dýchacímu selhání a po 16 měsících byl propuštěn z nemocnice na přísnou dietu o 1200 kaloriích denně. Zemřel v 10. Září, vážící 362 kg, po sobě zanechal dvě děti po své 50kilogramové manželce Jeanette. Manželé údajně vytvořili světový rekord v největším váhovém rozdílu mezi manželi.

 

9. Terri Smith – Nejtlustší muž na světě

 

Terri Smith - Nejtlustší člověk na světě

 

„Dieta, nebo smrt“: to řekli matce jednoho dítěte Terri Smithové, když lékaři zjistili, že váží 317 kg.

Trpěla silnými bolestmi hlavy a potřebovala vyšetření mozku, protože byla příliš velká na to, aby se vešla do přístroje na magnetickou rezonanci.

Devětačtyřicetiletá žena, která byla nejméně tři roky upoutána na lůžko, potřebovala pomoc svého manžela Myrona a nejstarší třicetileté dcery Najah, aby mohla cokoli dělat. Smithová řekla, že byla vždycky velká. V sedmi letech vážila téměř 51 kg. Vypadávání vlasů: 3 jednoduché domácí přípravky proti řídnutí vlasů

Řekla, že vyrostla na „soul food“ a nikdy se nad tím nezamýšlela – jako všichni. „Vůbec jsme nesledovali, co jíme, a nevěděli jsme, co je zdravé a co ne,“ řekla britskému listu Daily Mail.

 

Když jí bylo 32 let, objevila se u ní těžká artritida v kolenou a nemohla ujít více než pár kroků, což způsobilo, že přibrala na váze. Po změně diuretické léčby navíc za 30 dní přibrala neuvěřitelných 41 kg. Smith se nyní pustil do redukční diety a cvičení ve snaze získat nárok na operaci žaludečního bypassu.

10. Džambik Chatochov – Nejtlustší muž světa

 

Džambik Chatochov - Nejtlustší muž světa

 

Jedenáctiletý chlapec z Ruska, známý jako Džambik, váží 147 kg a měří 157,5 cm, čímž vytvořil světový rekord pro nejtlustší dítě na světě.

Po narození vážil 2,89 kg, což je na dítě přiměřená váha. V jednom roce však vážil 12,7 kg a ve třech letech už zvedal činky o hmotnosti 3 kg. V šesti letech vážil 71 kg a od té doby přibral téměř 50 kg na dietě z ovesné kaše a zmrzliny.

Jeho matka Nelya si nemyslí, že by jeho váha byla důvodem k obavám. Řekla, že Jambik „prostě roste“ a že „Bůh ho tak stvořil“. Jambik je však aktivní kluk, který pět dní v týdnu trénuje zápas a často chodí plavat. Řekl, že až vyroste, chce být atletem nebo dokonce olympijským vítězem. „Chtěl bych být silný,“ řekl.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button