VZTAHYZdraví

Novoroční předsevzetí 40 nápadů pro správný začátek roku

Novoroční předsevzetí 40 nápadů správný začátek roku, nový rok, nové já! 2022 je za dveřmi a po skončení silvestrovského večírku a vypití koktejlů se šampaňským je čas začít přemýšlet o nápadech na novoroční předsevzetí.

 

Novoroční předsevzetí 

 

Novoroční předsevzetí

 

Možná se vám v minulosti nedařilo dodržovat novoroční předsevzetí. Nikdy však není pozdě obrátit list – a nový rok 2022 je k tomu jako stvořený! Pokud potřebujete trochu inspirace, podívejte se na náš seznam novoročních předsevzetí, která vám pomohou vytěžit z roku 2022 maximum. Ať už chcete zapracovat na svém fyzickém či duševním zdraví, zlepšit finanční situaci nebo navázat smysluplnější mezilidské vztahy, můžete si vybrat ze 40 splnitelných novoročních předsevzetí, která stojí za to si dát.

 

Vtipná novoroční předsevzetí 

 

Začněte si pravidelně zapisovat své osobní myšlenky, pocity a postřehy. Přínosů psaní deníku je celá řada: Pomáhá snižovat úzkost, vytvářet vědomí a regulovat emoce. Vtipná novoroční předsevzetí. Navíc se později v životě rádi ohlédnete za svými úvahami. Vaše budoucí já vám poděkuje!

 

Dělejte více komplimentů. 

 

Vyjádřete více komplimentů. 

Malý kompliment může být velmi užitečný. Kompliment může zvýšit pozitivitu ve vztazích a celkové štěstí. A vyslovení komplimentů může být stejně povzbudivé jako jejich přijetí – rozjasněte jim tedy den! Vtipné obrázky

 

Nastavení automatické platby účtů.

Rozlučte se s poplatky z prodlení tím, že všechny účty převedete na automatickou platbu. Je to skvělý způsob, jak zefektivnit své účty, zvýšit si kreditní skóre, ušetřit peníze a čas a nikdy nezmeškat žádnou platbu.

 

Procvičte si říkat „ne“. Novoroční předsevzetí.

Pokud se považujete za člověka, který se rád zavděčí, víte, jak je někdy těžké říct druhým ne. Když se naučíte jemně stanovovat hranice, můžete skutečně zlepšit své vztahy se sebou samými i s lidmi, na kterých vám záleží. Uvolní vám ruce, abyste se mohli soustředit na věci, které jsou pro vás skutečně důležité, ať už jsou jakékoli.

 

Vytvořte si seznam filmů.

 

Vytvořte si seznam filmů.

Vytvořte si vlastní seznam filmů nebo si kupte zábavný plakát se 100 kultovními filmovými skvosty.

 

Pošlete více pohlednic.

Zpříjemněte někomu den srdečným přáním, ať už mu píšete jako poděkování, přání k narozeninám nebo k svátku!

 

Dejte si pauzu od sociálních médií.

Odpočinek od sociálních médií může pomoci snížit pocity stresu, úzkosti a deprese, které nadměrné sledování médií vyvolává. Instagram dokonce spustil nový nástroj „Take a Break“, který má mladé uživatele přimět k tomu, aby přerušili cyklus posouvání a po určité době aplikaci opustili.

 

Zkuste zmrazit výdaje. Novoroční předsevzetí.

Zastavte na určitou dobu, ať už na den, týden nebo měsíc, všechny nepotřebné výdaje.

 

Udělejte něco speciálního.

 

Udělejte něco speciálního.

Nový rok a nová příležitost konečně se pustit do projektu DIY, který jste odkládali. Dělat něco kreativního může být relaxační, obohacující a zábavné!
Nábytek z palet
Těchto 13 kreativních typů vám pomůže.

 

Stanovte si cíle, ne předsevzetí.

Neuvěřitelných 80 procent novoročních předsevzetí se nepodaří splnit do jednoho měsíce. Vyhněte se této pasti stanovením konkrétních, měřitelných a časově omezených cílů.

 

Spěte celou noc. Novoroční předsevzetí.

 

Spěte celou noc. Novoroční předsevzetí.

Doporučuje se, aby dospělí spali v průměru sedm až osm hodin denně. Pokud máte potíže s usínáním (nebo se vám nechce spát), pomůže vám vybavení spacího prostoru co nejpohodlnějšími lůžkovinami.
Jak rychle usnout
Za 10, 60 nebo 120 sekund.

 

Přihlaste se do posilovny.

Ačkoli to může znít jako klišé, předsevzetí, že se v novém roce přihlásíte do posilovny, může být pro vaše tělo i mysl nesmírně prospěšné. Pokud máte problém dostat se do posilovny nebo nevíte, co dělat, když už tam jste, zkuste napsat SMS někomu známému.

 

Snižte spotřebu jednorázových plastů.

 

Plasty jsou součástí každodenního života mnoha lidí, ale nejsou dobré pro životní prostředí. Naštěstí můžete přispět ke snížení emisí uhlíku a omezit (nebo alespoň mírně zpomalit) globální oteplování – stačí používat opakovaně použitelné lahve, tašky, příbory a misky.

 

Vytvořte si spořicí plán.

I když máte každý týden jen pár eur nazbyt, jejich odkládání do spořicího plánu vám může přinést dlouhodobý prospěch. Dobrou zprávou je, že spoření nemusí být složité, zejména pokud vám matematika nejde.

 

Zvykněte si denně kontrolovat svůj bankovní účet.

Když už mluvíme o penězích, je dobré si zvyknout pravidelně kontrolovat své bankovní účty. Kromě toho, že vám pomůže sledovat vaše výdaje a případné vklady, může vás také upozornit na možné podvodné poplatky, kterým je vždy důležité předcházet.

 

Staňte se ranním ptáčátkem.

I když se vám časné vstávání nelíbí, je to způsob, jak si zajistit zdravější a šťastnější život. Kromě toho, že máte více času na cvičení před prací, dřívější vstávání údajně zlepšuje stravu a kvalitu spánku, což má okamžitý vliv na náladu.

 

Více čtěte, méně choďte. Novoroční předsevzetí.

 

Více čtěte, méně choďte. Novoroční předsevzetí.

Ve světě, kde se neustále objevují nová elektronická zařízení, je snadné nechat se unést procházením. Problémem je, že modré světlo, které tato zařízení vyzařují, může bránit spánku a podporovat pocity strachu kvůli tendenci srovnávat. Ve snaze zlepšit svůj spánek a náladu odložte elektroniku a sáhněte po knize! Knihy pro motivaci.

 

Najděte si čas na setkání s přáteli a rodinou.

Čím méně času strávíte u elektroniky, tím více času budete mít na rodinu a přátele. (Pokud se nepřipojíte virtuálně!) V roce 2022 se snažte být nablízku těm, které máte rádi. Budete překvapeni, jak moc vám toto jednoduché spojení může zlepšit náladu a celkový pocit spokojenosti se životem.

 

Nenechávejte prádlo hromadit.

Všichni víme, jaké to je, když se oblečení hromadí celé týdny a pak nás přemůže myšlenka na jeho praní. Pravidelnějším plánováním praní se můžete vyhnout těmto pocitům stresu – a vždy se ujistit, že jste dobře oblečeni.

 

Vyberte si schody.

Když žijete v rychlém světě jako my, zdají se vám výtahy, eskalátory a dokonce i pásové chodníky na letištích jako nejlepší způsob, jak se dostat z bodu A do bodu B. Ve skutečnosti vás však množství lidí, kteří se snaží naskočit, může často zdržet na cestě do cíle. Kromě toho vás okrádají o kvalitní kardio aktivitu, takže pokud je vaše tělo fyzicky schopné, choďte po schodech. po těchhle raději ne 😀
10 nejznámějších schodišť z celého světa.

 

Pijte více vody. Novoroční předsevzetí.

 

Pijte více vody. Novoroční předsevzetí.

Všichni jsme vinni tím, že sáhneme po kávě, limonádě, čaji – po čemkoli zajímavějším než po obyčejné vodě. Zvýšená konzumace H20 však může být klíčem k zářivé pleti, vyváženějšímu jídelníčku, zlepšení schopnosti organismu vzpamatovat se ze stresu po náročném tréninku a dalším věcem. Stačí říct, že pít více vody je vždy dobré novoroční předsevzetí.

 

Pečujte více o své zdraví.

 

 

Letos si na seznam předsevzetí nepřidávejte „dietu“. Místo toho se snažte o konzumaci jídla přemýšlet jako o způsobu života, nikoli jako o omezujícím režimu. Tipy pro péči o vlasy v zimě.

 

Zavázat se k úklidu podle plánu.

Stejně jako pravidelné praní může i pravidelný úklid pomoci od stresu. Čistá domácnost má na člověka určitý vliv. Prvním krokem je zajistit si nástroje, které vás připraví na úspěch!

 

Začněte každý den výživnou snídaní.

I když ráno nemáte hlad, je důležité udělat si čas na snídani. Vždyť je to nejdůležitější jídlo dne! Místo složité snídaně si raději připravte něco z čerstvých a zdravých surovin, například chutné smoothie nebo zeleninovou omeletu. Vaše tělo vám poděkuje. Co obsahuje vitamin D 7 potravin s vysokým obsahem D.

 

Vydejte se na cestu pečení chleba.

Pečení čerstvého chleba vyzkoušel téměř každý. Pokud jste těsto ještě neuhnětli, není čas jako v roce 2022, abyste se pustili do práce. Budete šokováni, jaké chutné pochoutky můžete připravit od nuly.

 

Vyčistěte si šatník.

Pravděpodobně jste už slyšeli, že pokud jste nějaký kousek nenosili šest měsíců, měli byste ho vyřadit ze svého šatníku. Ne vždy je to však nejpřesnější způsob, jak zredukovat svůj šatník, protože to, co nosíte, často závisí na počasí a událostech. S ohledem na to je nejlepší rada, kterou jsem kdy dostala, tato: Pokud byste si ji dnes nekoupili, vyhoďte ji. Často si necháváme věci z nesprávného důvodu a tato metoda nám pomůže skutečně rozlišit, co stojí za to si ponechat.

 

Rezervujte si návštěvy u lékaře a zubaře na celý rok.

Jak dlouho jste naposledy navštívili zubaře? Co vaše poslední návštěva u praktického lékaře? A co váš dermatolog nebo gynekolog? Abyste na to nemuseli myslet, rezervujte si schůzky na začátku roku a od začátku si je zapište do kalendáře.

 

Vydejte se na výlet.

Pobyt venku je nejlepším způsobem, jak se cítit více při zemi. Zkuste tedy častěji vyrážet ven a prozkoumávat terény, které jste se dříve zdráhali navštívit. Budete překvapeni, jakou proměnu může výlet přinést.

 

Jezte více zeleniny.

 

Říkali nám to jako malým dětem, ale mnozí z nás to mohli slyšet znovu. Zopakujme si to: Jezte. Více. Zelenina. Ať už je seženete v místním obchodě s potravinami nebo na farmářském trhu, je to lepší než neustále sahat po zpracovaných pokrmech z rychlého občerstvení a jiných těžkých jídlech. Jak snížit krevní tlak 17 účinných způsobů.

 

Choďte častěji na procházky. Novoroční předsevzetí.

 

Choďte častěji na procházky. Novoroční předsevzetí.
Choďte častěji na procházky. Novoroční předsevzetí.

Pokud nejste zrovna milovníci pěší turistiky, jistě vás potěší, že i pouhá chůze může být prospěšná pro vaše zdraví a pohodu.
Venčení psa : 10 tipů na zimu
.

 

Nádobí ihned umyjte. Novoroční předsevzetí.

Tohle patří do kategorie dobrých nápadů na novoroční předsevzetí. Bez ohledu na to, jak moc se cítíte unavení, věnujte těch 30 sekund navíc opláchnutí nádobí a jeho uložení do myčky nebo na sušák – vaše budoucí já vám bude neskonale vděčné. Nikoho přece nebaví potýkat se s hromadami zapáchajícího nádobí několik dní po jeho použití.

 

Začněte investovat. Novoroční předsevzetí.

 

Z finančního hlediska není na investice nikdy příliš brzy. I když si myslíte, že nemáte dostatečný disponibilní příjem na investování.

 

Každý týden vyzkoušejte nové zdravé recepty. Novoroční předsevzetí.

 

Novoroční předsevzetí

Kromě toho, že ráno začínáte výživným jídlem a věnujete čas tomu, abyste svůj jídelníček doplnili velkým množstvím zeleniny, je skvělým krokem ke zdravějšímu a spokojenějšímu životu také hledání způsobů přípravy zdravějších surovin. V dnešní době existuje tolik duplicitních receptů, že možná dokonce zjistíte, že můžete připravit svá oblíbená komfortní jídla lepším způsobem. Co se vám nelíbí? Recept na houbovou polévku Nejlepší polévka.

 

Naplánujte si měsíční mytí auta.

Jak často myjete své auto? Je to něco, co plánujete, nebo něco, co se objeví v daném okamžiku? A teď si představte, že by vaše auto bylo vždy zářivě čisté. Při pravidelném mytí vozu to lze. Trik spočívá v tom, že si je předem naplánujete a zapíšete do kalendáře, abyste si na ně skutečně udělali čas.

 

Darujte svůj čas. Novoroční předsevzetí.

 

Novoroční předsevzetí

Dobrovolnictví je nejen nezbytné, aby pomohlo důležitým organizacím pokračovat v jejich práci, která mění život, ale je také osobně prospěšné. Ať už se rozhodnete pracovat jako dobrovolník v organizaci na záchranu zvířat, při úklidu pláže nebo ve vývařovně, pravděpodobně toho nikdy nebudete litovat.

 

Najděte si čas na modlitbu. Novoroční předsevzetí.

Duševní zdraví a pohoda jsou stejně důležité, ne-li důležitější než zdraví fyzické. V novém roce se snažte věnovat stejnou péči své duši jako tělu. Modlitba za uzdravení těla i duše – Modlitba ze srdce.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button