Filmy a volný časONLINE FILMY

Beatles Zpět na internet

Beatles Get back online cz dabing 30. 1. ledna 1969 odehrála skupina neohlášený koncert ze střechy sídla Apple Corps. Na adrese Savile Row 3 v kancelářské a módní čtvrti v centru Londýna. Skupina. Připojil se k ní klávesista Billy Preston. Odehrála 42minutový set, než ji o to požádala městská policie. Snížení hlasitosti. Bylo to jejich poslední veřejné vystoupení v kariéře.

 

Beatles Zpět na internet

 

Beatles Zpět na internet

 

Přestože koncert vznikl jen několik dní předtím, Beatles Get Back Online plánovali návrat k živým vystoupením již od počátku nahrávání alba Let It Be (1970). Zahráli devět záběrů pěti písní. Na ulicích a střechách místních budov se shromáždily davy přihlížejících, z nichž mnozí měli zrovna polední pauzu. Koncert skončil závěrečnou písní „Get Back“, při které John Lennon žertoval: „Chtěl bych vám poděkovat jménem kapely i jménem svým a doufám, že i jménem svým. Konkurzem jsme prošli.“

 

Beatles film Get back online 

 

The Beatles film Get back online cz dabing 

 

Záběry z vystoupení byly použity v dokumentárním filmu Let It Be z roku 1970 a v dokumentárním seriálu The Beatles: Get Back z roku 2021. Na přiloženém albu se objevilo také první provedení písně „I’ve Got a Feeling“ a singly  „One After 909“ a „Dig a Pony“. Dne 28. 1. ledna 2022 byl na streamovacích službách zveřejněn zvukový záznam celého vystoupení na střeše pod názvem Get Back – The Rooftop Performance.

 

Online film zdarma

 

Online film zdarma

 

Evans zorganizoval stavbu pódia na střeše společnosti Apple a rozmístil tam vybavení skupiny. Mezi nástroji použitými během vystoupení byl i Lennonův vyřazený Epiphone Casino. McCartneyho charakteristická „houslová“ baskytara Höfner. Harrisonův nový, na zakázku vyrobený palisandrový Fender Telecaster a Starrova nedávno pořízená bicí souprava Ludwig spolu s elektrickým pianem pro Prestona. Johns a asistent inženýra Alan Parsons nakupovali v místním obchodě Marks & Spencer dámské punčochy. K ochraně mikrofonů před zimním větrem. Od plánů na pronájem vrtulníku k pořízení leteckých záběrů bylo upuštěno. Mastné vlasy : 5 domácích prostředků.

 

Beatles film online 

 

Zvuk nahráli Johns a Parsons na dva osmistopé magnetofony ve sklepním studiu společnosti Apple. Lindsay-Hoggův štáb použil šest kamer, které natáčely představení z několika úhlů. Kromě kamer Beatles Get Back Online umístěných na střeše spolu s kapelou byla jedna kamera umístěna bez povolení na střeše budovy naproti. Na ulici byly dvě kamery, které snímaly rozhovory a reakce kolemjdoucích. Rostliny pro sklo – 21 rostlin + péče.
 

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button