Filmy a volný časONLINE FILMY

Black Panther Wakanda Forever online

Black Panther Wakanda Forever online cz dabing je americký superhrdinský film podle komiksové postavy Black Panther. Produkuje ho společnost Marvel Studios a distribuuje Walt Disney Studios Motion Pictures. Má jít o pokračování filmů Black Panther (2018) a 30. film v rámci filmového světa Marvelu (MCU). Film režíruje Ryan Coogler. Scénář píše společně s Joe Robertem Colem a v hlavních rolích se představí Lupita Nyong’o a Danai Gurira. Martin Freeman, Letitia Wright, Winston Duke, Angela Bassett a Dominique Thorne.

 

Black Panther Wakanda Forever online

 

Black Panther Wakanda Forever online

 

Nápady na pokračování se začaly objevovat po uvedení filmu Black Panther v únoru 2018. Coogler v následujících měsících vyjednával o návratu. Na postu režiséra a studio Marvel oficiálně potvrdilo vývoj pokračování v polovině roku 2019. Plány na film se změnily v srpnu 2020, kdy na rakovinu tlustého střeva zemřela hvězda filmu Black Panther Chadwick Boseman. Marvel se přitom rozhodl nepřeobsadit jeho roli T’Chally.

 

V listopadu téhož roku byl potvrzen návrat dalších hlavních herců z prvního filmu a v květnu 2021 byl oznámen titul. Výroba byla zahájena koncem června 2021. Konala se v Atlantě a okolí, v Brunswicku, Georgii a Massachusetts a trvala až do začátku listopadu. Až do přestávky, která začala na konci téhož měsíce. Natáčení bude pokračovat koncem ledna 2022.

 

Black Panther Wakanda Forever

 

Black Panther Wakanda Forever

 

Black Panther: Wakanda Forever bude ve Spojených státech uveden 11. září. listopad 2022 jako součást čtvrté fáze MCU. Boseman zemřel 28. Srpen 2020 pro rakovinu tlustého střeva. Coogler uvedl, že o Bosemanově nemoci nevěděl a poslední rok strávil „přípravami. Vymýšlel a psal slova, která chtěl říct a která jsme neměli vidět.“ Feige a další vedoucí pracovníci studia Marvel o Bosemanově nemoci také nevěděli.

 

Boseman, který v týdnech před smrtí zhubl kvůli nemoci. V září 2020 měl začít přibírat na váze, než se v březnu 2021 začne natáčet pokračování. Podle časopisu The Hollywood Reporter pozorovatelé z oboru spekulují. Společnost Disney by však mohla roli přeobsadit, což by mohlo vyvolat „pobouření fanoušků“ a podnítit srovnání herců.

 

Black Panther Wakanda Forever 2022

 

Black Panther Wakanda Forever 2022

 

Dalším návrhem bylo, aby Disney změnil své plány a Shuri převzala plášť Black Panthera, který se objevil v komiksech. V době Bosemanovy smrti byl Coogler uprostřed psaní scénáře a již odevzdal jeho návrh. V polovině listopadu výkonná producentka Victoria Alonso uvedla, že Bosemanův digitální dvojník nebude pro film vytvořen, a dodala, že si Marvel dává na čas, aby to vyřešil. Jak si povede příště. Později v průběhu měsíce bylo potvrzeno, že Lupita Nyong’o, Winston Duke a Bassettová si v pokračování zopakují své role Nakii, M’Baku a Ramondy, zatímco Tenoch Huerta je v jednání o roli antagonisty. V té době se očekávalo, že natáčení začne v červnu nebo červenci 2021 v Atlantě v Georgii.

 

Sledovat Black Panther Wakanda Forever online cz titulky

 

V prosinci 2020 Feige potvrdil, že role T’Chally nebude přeobsazena, a uvedl, že pokračování bude zkoumat svět a postavy prvního filmu jako způsob, jak uctít odkaz, který Boseman pomohl vybudovat. Datum premiéry filmu bylo posunuto na 8. Červenec 2022. Bosemanova maskérka Siân Richards se měla do konce měsíce vrátit k natáčení pokračování, zatímco jeho osobní kostýmní výtvarník Craig Anthony uvedl, že se na filmu nebude podílet kvůli Bosemanově smrti. Návrhářka vlasů Deidra Dixonová si nebyla jistá, zda se po Bosemanově smrti a smrti své sestry vrátí.

 

 

16 Feige v lednu 2021 potvrdil, že vizuální efekty nebudou použity k tomu, aby Boseman vstoupil do filmu, a uvedl, že hlavním cílem pokračování bylo vždy dále prozkoumat postavy a „různé subkultury“ Wakandy. Ve stejném měsíci Jordan řekl, že je ochotný si roli Killmongera zopakovat, protože má pocit, že návrat do MCU „bude vždy v nějaké podobě na stole“ kvůli jeho lásce k postavě a spolupráci s Cooglerem.

 

Novinka roku 2022

 

Novinka roku 2022

 

Bassettová v červenci uvedla, že kvůli Bosemanově smrti se scénář neustále měnil a prošel nejméně pěti inkarnacemi. Uvedla také, že na pokračování se podílí spoluautor scénáře prvního filmu Joe Robert Cole, což Feige záhy potvrdil, a Michaela Coelová se připojila k obsazení v blíže nespecifikované roli. Následující měsíc si Isaach de Bankolé zopakoval roli stařešiny wakandského říčního kmene a Dominique Thorne začala natáčet scény pro film Wakanda Forever jako Riri Williams/Ironheart, než si tuto postavu zahraje v seriálu Ironheart společnosti Disney+. Srpnové natáčení mělo probíhat ve Worcesteru a na Massachusettském technologickém institutu (MIT).

 

18. srpna se produkce připravovala na natáčení automobilové honičky ve Worcesteru. A 24. srpna se ve městě Ernest A. natáčela scéna honičky. Johnsonův tunel. 25. srpna byl Wright dočasně hospitalizován s drobnými zraněními, která utrpěl při nehodě během natáčení kaskadérské scény v Bostonu. V září Wrightová odešla do svého londýnského domu, aby se zotavila, zatímco natáčení pokračovalo kolem její postavy.

 

Film Black Panther Wakanda Forever online zdarma

 

Dorothy Steeleová, která v prvním filmu ztvárnila stařešinu wakandského obchodního kmene, zemřela 15. září. Když zemřela, byla zrovna uprostřed přeobsazování své role pro pokračování. Později téhož měsíce bylo uvedení filmu odloženo na 11. září. Listopad 2022. 22. 8. října se představení přesunulo do Mary Ross Waterfront Park v Brunswicku ve státě Georgia, kde bude probíhat do 8. října. listopadu 2021, s natáčením na tomto místě od 28. říjen až 2. Listopad. Michael Torras, manažer přístavu Brunswick Landing Marina, uvedl, že v nadcházejících dnech se k produkci připojí 300 stop dlouhá výletní loď a že většina natáčení probíhala na vodě, zatímco Matthew Hill, ředitel úřadu pro rozvoj centra Brunswicku, řekl, že většina scén se natáčela v noci.

 

Herci

 

Do 5. Dne 19. listopadu bylo dokončeno natáčení scén, které nevyžadovaly Wrightovu účast, před 19. 1. listopadu byla výroba pozastavena a měla trvat do ledna 2022, aby se zohlednila Wrightova zlomenina ramene a otřes mozku, které byly vážnější, než se původně předpokládalo. Neočekávalo se, že by to mělo vliv na datum premiéry. Od Wrightova návratu do Londýna zavedlo Centrum pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC). Wright měl v té době hrát hlavní roli ve filmu a Feige, Moore a výkonný producent Louis D’Esposito jeho účast ve filmu potvrdili na začátku prázdnin. V polovině prosince 2021 magazín The Hollywood Reporter potvrdil, že natáčení bude pokračovat koncem ledna 2022 v Atlantě, rovněž s Wrightem.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button