Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Plemena psůPLEMENA PSŮ INDIVIDUÁLNĚ

Basset Hound: vše o plemeni

Baset, známý také jako baset, je jedním z nejznámějších plemen loveckých psů. Tento lovecký pes pochází z Francie a má charakteristickou stavbu těla s krátkýma nohama a zvonivým chocholem. Baset vypadá poněkud líně, ale je to jeden z nejužitečnějších loveckých psů, který je nasazen k lovu ve smečce. Je plný života a energie a podle pachu pronásleduje zajíce, králíky a bažanty i v nejhustším porostu. V terénu prokazuje odhodlání a velkou vytrvalost.

 

Baset

 

Baset

 

Kromě loveckých schopností je baset také skvělým rodinným společníkem. Má klidnou, láskyplnou a spokojenou povahu, a proto není agresivní ani bázlivý. Baset není pes jednoho pána a velmi ochotně se dělí o svou pozornost se všemi, kteří jsou v jeho blízkosti. To z něj dělá ideálního rodinného psa. Pokud nejste vášnivý turista, nevadí. Basset si může užívat lenošení, zejména z místa, odkud má dobrý přehled o dění v domácnosti.

 

Baset má velkou hlavu s výrazným týlním hrbolem a mnoha vráskami, které mu dodávají charakteristický melancholický výraz. Dalšími znaky, které ho činí jedinečným, jsou svěšené horní rty a nízko zavěšené uši. Díky svalnatému krku s výrazným lalokem a dlouhému tělesnému rámci je baseta prostě nemožné přehlédnout.

 

Historie a původ

 

Historie a původ

 

Baset je plemeno loveckého psa, které vzniklo na konci 16. století. století ve Francii. Jeho původ sahá do doby, kdy byl oblíbený lov drobné zvěře, jako jsou zajíci, králíci a bažanti. Baset byl vyšlechtěn k lovu této zvěře díky své schopnosti vycítit a sledovat stopy a pachy.

 

Francie a Basset

 

Francie a Basset

 

Baset je jedním z nejznámějších francouzských plemen loveckých psů. Jeho název pochází z francouzského slova „bas“, což znamená nízký. Toto plemeno vzniklo křížením baseta artéského normandského s trpasličí mutací plemene bloodhound. Francouzská plemena psů – 15 francouzských plemen psů

 

Baset byl původně vyšlechtěn k lovu drobné zvěře díky své schopnosti vycítit a sledovat stopy a pachy. Jeho velikost a stavba těla mu umožňuje pohybovat se i v obtížném terénu, což z něj dělá ideálního společníka pro lovce.

V současné době je baset oblíbeným společníkem a často se používá jako psí terapeut. Díky své přátelské a mazlivé povaze je skvělým společníkem pro rodiny s dětmi.

 

Charakteristika plemene baset

 

Charakteristika plemene baset

 

Výška a hmotnost

Baset je lovecké plemeno psa, jehož výška se pohybuje kolem 33 až 38 centimetrů. Hmotnost tohoto psa se pohybuje od 20 do 29 kilogramů. Baset má velmi dlouhé tělo a vypadá nízko. Má krátké a silné končetiny a jeho tlapky jsou také tlusté a těžké. Americký typ baseta je poněkud kompaktnější a není tak mohutný jako anglický typ.

Krátkonohý a nosatý

Baset je krátkonohý pes, který má velmi krátké nohy. Jeho tělo je však poměrně dlouhé a robustní. Plemeno je vybaveno hlubokým a zvonivým chraplákem, kterým upozorňuje na svou přítomnost. Jeho nos je velmi citlivý a dokáže pronásledovat zajíce, králíky a bažanty i v nejhustším porostu.

Baset je vytrvalý a houževnatý lovecký pes, který dokáže stopovat kořist i několik hodin. Má klidnou, láskyplnou a spokojenou povahu, není agresivní ani bázlivý. Více barev srsti je přípustných a neměly by být ani ostré, ani jemné.

 

S ostatními samci vychází většinou skvěle a nemá v povaze útočit na cizí samce. Problém může nastat i u jiných druhů domácích zvířat – koček, hlodavců, králíků. Krátkosrstá plemena psů : 15 plemen krátkosrstých psů

Povaha a výchova basetů

 

Povaha a výchova basetů

 

Společenská a lovecká plemena

 

Baset je plemeno psa, které je známé svou přátelskou a věrnou povahou. Jsou skvělými společníky pro rodiny s dětmi a dalšími domácími zvířaty. Jsou však také loveckým plemenem, jehož původ sahá až do starověkého Egypta.

Baset je nezávislý pes a jeho ochota poslouchat povely je omezená. Proto je důležité, aby byl majitel při jeho výchově trpělivý a důsledný. S výchovou je nutné začít již v raném věku, aby se pes naučil základní povely a chování.

Při výchově baseta je důležité používat pozitivní posilování, například odměny za dobré chování. Baset je inteligentní pes a dokáže se naučit různé triky a povely.

 

Kromě toho by bylo dobré, aby se baset účastnil výcviku poslušnosti a agility, který mu pomůže zlepšit poslušnost a zároveň se bavit.

Výchova baseta je náročný proces, ale pokud se provádí správně, může být velmi obohacující. Baset je skvělý společník a lovecký pes, který si získá srdce každého majitele.

 

Klasifikace FCI

 

Kód 6/1.3/163

Baset je plemeno psa, které patří do skupiny FCI 6: Jezevčíci, jezevčíci a příbuzná plemena. Jeho kód FCI je 6/1.3/163. Toto plemeno pochází z Francie a původně bylo vyšlechtěno k lovu malých zvířat. Dnes se však používá hlavně jako společník.

Podle FCI je baset snadno cvičitelný a pohyblivý. Jeho vztah k dětem a ostatním zvířatům je velmi dobrý. Průměrný věk tohoto plemene je 11 až 13 let.

Baset je středně velký pes s výškou asi 33 cm u fen a 38 cm u psů. Jeho hmotnost se pohybuje mezi 23 a 29 kg. Toto plemeno má velmi dobrý čich a je schopno sledovat stopy zvířat i po několika hodinách.

V rámci FCI je baset klasifikován jako durič a příbuzná plemena. Tento kód zahrnuje i další plemena, jako je bígl, bavorský jezevčík, jezevčík atd. Tato plemena mají společné určité vlastnosti, jako je dobrý čich, schopnost sledovat stopy a využití při lovu malých zvířat.

 

Baset a lovecký pes

 

Baset

 

Jedná se o lovecké plemeno psa, jehož původ sahá až do Francie. Je to středně velký pes s krátkýma nohama a silným tělem. Baset má velmi dobrý čich a původně byl vyšlechtěn k lovu malých zvířat, jako jsou králíci a lišky.

Toto plemeno je odolné a houževnaté a má silný hlas. Baset je známý svým melodickým hlasem, kterým upozorňuje svého pána na přítomnost kořisti. Tito psi jsou velmi klidní a láskyplní, a proto se dobře hodí jako společníci do rodin s dětmi.

 

Lovecký pes

 

Lovecký pes je pes, který byl původně vyšlechtěn k lovu zvěře. Tito psi byli v minulosti pro člověka velmi důležití, protože mu poskytovali potravu a kožešinu. Dnes jsou lovečtí psi stále oblíbení, ale hlavně jako společníci lidí, kteří se rádi pohybují v přírodě. Psi s dobrým čichem Top 10 plemen psů

Lovečtí psi mají vynikající čich a jsou velmi odolní. Obvykle jsou to velmi inteligentní a poslušní psi, kteří se snadno učí. Proto jsou vhodné i pro lidi, kteří chtějí provozovat psí sporty.

Hunter

 

Lovec je osoba, která se zabývá lovem zvířat. Lovci používají k lovu zvířat různé techniky a nástroje, například psy, pušky, pasti a nástrahy. Lovci jsou obvykle velmi zkušení a zběhlí v lovu. Mastné vlasy : 5 domácích prostředků

Lovecký pes je pro lovce velmi důležitý, protože mu pomáhá najít kořist. Lovci si obvykle vybírají plemeno psa podle toho, jakou zvěř chtějí lovit. Baset je vhodný k lovu malých zvířat, jako jsou zajíci a lišky.

 

Baset v populární kultuře

 

Je to plemeno psa, které se často objevuje v populární kultuře. Tento pes má své místo v mnoha filmech, seriálech a knihách. V této části se podíváme na několik příkladů, jak se Basset objevuje v populární kultuře.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button