Kuriozity z živočišné říšeZVÍŘATA PODLE ABECEDY

Zvířata s písmenem u – 9 zvířat s písmenem u

Zvířata na u 9 zvířat na písmeno u. Zajímá vás, která zvířata začínají na písmeno u? Připravili jsme pro vás seznam zvířat začínajících na písmeno u. Nejkrásnější zvířata na u a něco o nich.

 

Zvířata v u

 

zvířata na u

 

1. šnek
2. bodlák
3. ucho
4. ucho
5. urobatis
6. upír
7. úl
8. ucho
9. uakari

 

1. šnek

 

šnek

 

Užovka hladká je 50 až 60 cm dlouhý had. Dva exempláře ve Švédsku měřily 83 cm a jeden na Ukrajině (poblíž Černobylu) 92 cm. Mastné vlasy : 5 domácích prostředků.

 

Má plochou hlavu, kterou je obtížné odlišit od krku. Její šupiny jsou hladké, na rozdíl od šupin vážek rodu Natrix . Odtud pochází i její jméno. Po celém těle má 19 řad šupin, přičemž na hřbetě je jich méně než na bocích. Samci mají 150 až 164 břišních šupin, samice 152 až 200. Zvířata na u. Rostrální štítek na hlavě má trojúhelníkovitý tvar a hluboko zasahuje do internasálního štítku. Někdy ho to dokonce rozděluje. Úhoř má jednu (zřídka dvě) přední a dvě zadní destičky. Za očima má dva páry ocelli, někdy dva a tři, zřídka jeden a dva. Desky horního rtu mají obvykle 7, zřídka 8. Řitní štítek pod ocasem je jeden, ale někdy je rozdělen na dva. Samci mají 54 až 70 párů podocasních štítků, samice 46 až 76.

 

Samci jsou hnědí, někdy červení. Samice mají spíše šedohnědou barvu. Za hlavou je tmavá skvrna a po stranách se táhne tmavý pruh. Na hřbetě se skvrny někdy spojují, takže zmije připomíná zmiji. Z těchto důvodů jsou velmi často zabíjeni. Na rozdíl od zmijí má však kulatou zornici. Od čenichu přes oči a dolů po těle se táhne tmavý pruh. Jazyk je červenohnědý až tmavě červený. Zvíře na c

 

2. bodlák

 

bodlák

 

Je středně velký, samci dosahují maximální délky těla 2,2-2,4 m a hmotnosti kolem 280 kg. Samice jsou mnohem menší, obě pohlaví se příliš neliší ve zbarvení. Vyhledávají především písčité a skalnaté pobřeží a nevydávají se příliš daleko na moře. Na souši se pohybují docela dobře, mnohem rychleji než tuleni. Obvykle žijí ve velkých skupinách čítajících 30-50 zvířat. Ve svém jídelníčku dávají přednost hlavonožcům, živočichové hlavně sépiím a chobotnicím, ale loví i ryby. V zajetí spotřebují 4-6 kg ryb denně. Samci jsou polygamní a v harému mají 5-20 samic. Samice mohou mít mláďata již ve třetím roce života. Březost trvá téměř 12 měsíců a mláďata se rodí obvykle na přelomu května a června. Mají měkkou, kaštanově hnědou srst. Mladí ušáci jsou hraví a dají se snadno ochočit. Při dobré péči se rozmnožují i v zajetí a mohou se dožít až 23 let.
Věk kočky v lidských letech
.

 

Zvířata na u 3. vyrobený

 

Zvířata na u 3. urobatis

 

Urobatis je rod z čeledi Urotrygonidae. Tito rejnoci žijí v Kostarice, Mexiku, na Bahamách, v Salvadoru, Hondurasu, Guatemale, Nikaragui, Kolumbii, Venezuele, Panamě, Trinidadu a Tobagu, Barbadosu, Grenadě, Svatém Vincenci a Grenadinách, Svaté Lucii, Martiniku, Dominice a Guadeloupu, Montserrat, Antigua a Barbuda, Belize, Portoriko, Svatý Kryštof a Nevis, Anguilla, Dominikánská republika, Haiti, Jamajka, Kuba, Kajmanské ostrovy, Panenské ostrovy, Turks a Caicos, Francouzská Guyana, Guyana, Surinam, Chile, Peru, Ekvádor a Spojené státy. Pes do bytu.

 

4. Uakari Zvířata na u

 

uakari Zvířata na u

 

Uakaris je mezi opicemi Nového světa unikátní tím, že délka jeho ocasu (15-18 cm) je podstatně menší než délka hlavy a těla (40-45 cm). Tělo mají pokryté dlouhou, Zvířata na u, volnou srstí, ale hlavu mají holou. Nemají téměř žádný podkožní tuk, takže jejich holé tváře vypadají téměř jako lebky. Stejně jako jejich nejbližší příbuzní mají opice saki vyčnívající spodní řezáky. Zvíře na i

 

Tyto opice mají ze všech primátů nejvýraznější červenou kůži v obličeji. Samice si vybírají partnery podle toho, jak červený je obličej samce. Důkazy naznačují, že červené zbarvení obličeje odráží zdravotní stav primátů. 10 nejmenších plemen psů na světě. 

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button