Kuriozity z živočišné říšeZAJÍMAVOSTI O ZVÍŘATECH

Zvířata z Brazílie – Top 10 unikátních zvířat z Brazílie

Brazílie je rozmanitá země, bohatá také na flóru a faunu. Zvířata z Brazílie . Je považována za největší místo biodiverzity na celém světě, protože se zde nachází největší deštný prales na světě, Amazonie, největší mokřad Pantanal a 69 dalších malých i velkých národních parků. Všechny tyto parky a lesy přispívají k rozmanitosti Brazílie a její divočině.

Pokud jste milovníky přírody nebo zvířat a rádi se touláte za jedinečnými druhy divoké zvěře, zvolte si Brazílii jako svou další destinaci.

 

1. Jaguar

 

Zvířata z Brazílie Jaguár

Jaguár je divoký druh kočky, mnohem větší než kočka domácí, který se vyskytuje v povodí Amazonky. Na Červeném seznamu IUCN je zapsán od roku 2002. 10 nejnebezpečnějších plemen koček.

2. Nandu

 

Nandu

Nandu je druhým největším druhem nelétavého ptáka pocházejícího z Jižní Ameriky. Pták se vyskytuje v Brazílii a Argentině.

3. Tapír

 

Tapír

Tapír vypadá jako prase, je to býložravé zvíře, které patří do kategorie savců. Vyskytuje se především v džunglích Jižní Ameriky. Zvíře na

4. Opice kapucínské

 

 

Zvířata z Brazílie Opice kapucínské

Opice kapucínská je unikátní zvíře, které se vyskytuje v Brazílii a je nejčastěji chovaným domácím zvířetem v Jižní Americe. Toto zvíře je známé svou inteligencí a sociálním chováním. Vypadávání vlasů? Jezte těchto 9 potravin, které zabraňují vypadávání vlasů.

5. Vlk hřivnatý – Zvířata z Brazílie 

 

Zvířata z Brazílie Vlk hřivnatý

Jedná se o jednu z nejunikátnějších forem živočichů na této planetě. Vypadá jako vlk, ale ve skutečnosti je to velká liška. Zvíře na f

6. Kapybara bažinná

 

Kapybara bažinná

Je to největší hlodavec vyskytující se v lesích Jižní Ameriky. Kapybara je lovena pro své maso. Je to také nejoblíbenější jídlo. Je docela podobný velkému krocanovi. Zvíře na n

7. Saguinus – Zvířata z Brazílie 

 

Zvířata z Brazílie Saguinus

Saguinus je druh opice, který se vyskytuje v různých barvách, oranžové, černé a žluté. Vyskytují se v deštných pralesích a pobřežních oblastech Brazílie, Střední a Jižní Ameriky.

8. Lesní pes – Zvířata z Brazílie 

 

Lesní pes

Psík prériový byl nalezen v Brazílii aJižní Americe. Je téměř vyhynulý a je zařazen mezi nejvzácnější druhy. 

9. Inia (Růžový delfín) – Zvířata z Brazílie 

 

Inia Růžový delfín

Inia se nachází v řece Amazonce a je známá jako růžový delfín Amazonky. Jedná se o druh velryby zubaté, která je jedním z největších druhů říčních delfínů.

10. Fox maikong

 

Zvířata z Brazílie Fox maikong

Liška maikong, známá také jako liška lesní nebo pes křovinný, je malý savec. Zvířata z Brazílie . Liška maikong se vyskytuje v Jižní Americe a je nejméně ohroženým druhem. 

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button