Kuriozity z živočišné říšeZAJÍMAVOSTI O ZVÍŘATECH

Zvířata Afriky : 10 nejkrásnějších zvířat Afriky

Afrika je rozlehlý kontinent, kde se volně pohybují druhy všech tvarů a velikostí a největší překvapení často přinášejí menší, méně známí tvorové. Jsou tu africká zvířata.

Není nic krásnějšího než vidět zvířata ve volné přírodě, jak se potulují ve svém přirozeném prostředí. V našem seznamu najdete nejzajímavější africká zvířata od paviána po dugonga velkého, od hyeny hnědé po jezevce.

1. Zvířata Afriky  Zebra Grévyho v Keni

 

  Zvířata z Afriky Zebra Grevyho v Keni

Zebra Grevyho je největší ze všech druhů zeber a vyznačuje se úzkými pruhy. Jejich počet se však snížil z přibližně 15 000 v 70. letech 20. století. let na současných 2 500. Zebry se pohybují v národní rezervaci Samburu v severní Keni, která se rozkládá na březích řeky Uaso Nyiro. Jedná se o rozlehlou a členitou oblast s horami vykukujícími v dálce a malebnou kulisou, na jejímž pozadí jsou vidět zvlněné kopce.

 

2. Jezevec medový nebo lysý v Zimbabwe

 

Jezevec medový nebo jezevec lysý v Zimbabwe

Jezevce medového lze nalézt v jižní Africe v jižní části Kalahari a v Zimbabwe se vyskytuje také v národních parcích Mana Pools a Hwange. Ta je největší rezervací zvěře v zemi a je oblíbená také kvůli buvolům, antilopám, žirafám, leopardům a dalším zvířatům. Zvíře na f

 

3. Antilopy v Zambii Zvířata z Afriky 

 

  Antilopy v Zambii

Afrika je domovem mnoha druhů antilop. V Zambii se vyskytuje impozantně vyhlížející pratur, zvaný také oryx, který se vyznačuje dlouhými a ostrými rohy a černobílým obličejem, zatímco v jihovýchodní Africe žije antilopa pižmová, drobná antilopa, která je o něco větší než liška.

 

Dále je tu Impala, která se nejvíce podobá Bambimu. Impala žije spolu s kudu (vyznačuje se neobvyklými zakroucenými rohy) na savaně a v lesích zambijského národního parku Jižní Luangwa. Setkávají se také se zvířaty, jako jsou bubu, zebry, sloni, paviáni a ptáci (kterých je zde více než 400 druhů). ) Rezervace se rozkládá kolem řeky Luangwa a je proslulá svými safari, která turistům umožňují vidět tyto nádherné tvory zblízka a dostat se přímo do srdce přírody. Zvíře na

 

4. Zvířata z Afriky Brown Hyena in Namibia

 

  Zvířata z Afriky Brown Hyena in Namibia

Na světě existují čtyři druhy. Navenek se tito tvorové podobají psům, ale ve skutečnosti mají blíže ke kočkovitým šelmám. Jejich dlouhá srst může být pruhovaná nebo skvrnitá. Ve skupinách se vyskytují v Mozambiku, Zimbabwe, Namibii, Botswaně a Jihoafrické republice.

 

6 receptů na domácí kondicionéry pro každý typ vlasů

 

5. Savannah Scale v Jižní Africe

 

  Zvířata z Afriky Šupinatá savana v Jižní Africe

Tento jedinečně vypadající šupinatý savec je podobný ježkům a pásovcům – díky svým zjevným léčivým vlastnostem je nejčastěji nelegálně obchodovaným savcem na světě. To znamená, že tyto tvory jen tak neuvidíte.
Pokud chcete vidět opici šupinatou, navštivte organizaci Tikki Heywood Wildlife Trust v Zimbabwe. Případně můžete zkusit soukromou rezervaci Tswalu Kalahari v Jihoafrické republice.

 

6. Zvířata Afriky Pavián v Gambii

 

Pavián v Gambii

Pavián je africká opice z čeledi kočkovitých. Existuje pět druhů paviánů, kteří patří mezi největší primáty kromě hominidů; větší jsou pouze mandrilové a drillové.

Tyto opice se sdružují do skupin až po 200 jedincích a dodržují přísnou hierarchii, aby se chránily před lvy a dalšími predátory. Žijí v suchých částech kontinentu pokrytých savanou, živí se ovocem, trávou a drobnými savci, kteří se plazí mezi stromy, a vypadají přitom velmi rozkošně.

 

7. Dugongové v Mosambiku

 

Zvířata z Afriky Dugong in Mozambique

Pohled na tohoto mořského savce stojí za to. Tito mořští savci se živí výhradně rostlinnou potravou. Dugongové, kteří dosahují délky až 304 cm, se stahují do teplých pobřežních vod mezi východní Afrikou a Austrálií.

 

Dugongové, kteří se nejčastěji vyskytují v zátokách a dalších mělce chráněných oblastech mosambického souostroví Bazaruto, zejména v okolí ostrova Benguerra, se rozmnožují jednou za dva roky a rodí se pouze jedno mládě.

 

8. Zvířata z Afriky Lemur na Madagaskaru

 

Lemur na Madagaskaru

Díky rozmanité topografii a izolaci Madagaskaru, od tropických deštných pralesů po suché lesy, je Madagaskar místem rozmnožování všech druhů volně žijících živočichů – 92 % madagaskarských savců se nevyskytuje nikde jinde.

Mezi jedinečné tvory ostrova patří samozřejmě lemur. Na ostrově žije více než 60 druhů, z nichž každý se liší vzhledem i zvukem. Zvířata Himálaje 7 nejkrásnějších zvířat.

Díky pruhovanému, huňatému černobílému ocasu a živým, lítým očím je nelze přehlédnout. Shromažďují se za úsvitu a hledají si potravu v podobě ovoce, kůry a květů. Mají ladný pohyb a éterický vzhled. Říká se jim také „lesní andělé“.

 

9. Keňská hyena (divoký pes)

 

Zvířata z Afriky Pes hyenovitý v Keni

Tito psi, které Tswana pojmenovala „malovaní vlci“, jsou největšími psovitými šelmami na kontinentu. Patří také mezi nejlepší lovce v regionu s 85% úspěšností, což z nich dělá ještě větší hrozbu než velké kočky. Dokážou jet rychlostí 56 km za hodinu.

Bohužel jich už moc není. Odhaduje se, že ve volné přírodě přežívá méně než 5 000 divokých psů a životaschopné populace se vyskytují pouze ve větších rezervacích a neobydlených oblastech v jižní a východní Africe.

 

10. Pakohn v Tanzanii

 

Pakohn v Tanzanii

Až milion a půl pakoňů se každoročně shromažďuje na severu Masai Mara a v dubnu se vydává na několikaměsíční pouť. Na jednom okruhu urazí více než 1 000 kilometrů. Bude jim to trvat přesně jeden rok. Hlavním důvodem cesty je hledání pitné vody a pastvy.  Stádo nechodí stále pohromadě, mohou se tvořit menší skupiny pakoňů. Během své cesty jsou pronásledováni predátory, takže musí být neustále ve střehu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button